دومین کنفرانس بین المللی معماری، عمران،شهرسازی،محیط زیست و افق های هنر اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب

کانال تلگرام ایران کنفرانس

دانشگاهها در هفته ای که گذشت (93/8/8)

ایران کنفرانس

دانشگاهها در هفته ای که گذشت

اداره وزارت علوم بدون وزیر، ماجراهای دانشگاه آزاد و مجوزهایش، یک تصمیم برای یک دانشگاه و چند خبر دیگر از جمله اخبار مهم آموزش عالی در هفته جاری به شمار می آید.

آموزش عالی همچنان بدون سکاندار

به گزارش خبرنگار مهر، نزدیک به سه ماه است که وزارت علوم در دولت یازدهم همچنان بدون وزیر است و سرپرستی که می گویند تمام اختیارات وزیر را دارد، در آخرین طبقه وزارت علوم دست به کار گرداندن امور شده، اما وزیر کجا و سرپرست کجا. با آنکه رئیس جمهور، سرپرست دانشگاه تهران را به مجلسیها برای رای گیری دعوت کرد اما باز هم برخی اتفاقات مانع رای آوردن نیلی احمدآبادی از دست نمایندگان شد.

بنابراین تا دو هفته دیگر که مهلت سه ماهه رئیس جمهور برای تعیین گزینه دیگری مشخص می شود، وزارت علوم را همچنان نجفی می گرداند.

تصمیمی که دیر گرفته شد!

در سال تحصیلی جدید همه دانشجویان کشور می دانستند که وارد هر دانشگاهی شوند باید شهریه ای متفاوت با پارسال را بگذارنند و اینطور هم شد، از علمی کاربردی گرفته تا غیردولتیها بر اساس مصوبه وزارت علوم شهریه خود را بین 15 تا 25 درصد افزایش دادند، در این میان برخی دانشگاهها از جمله آزاد نیز دانشجویان را نقره داغ کردند.

اما حالا که یک ماه و نیم از شروع به کار دانشگاهها گذشته و دانشجویان شهریه های خود را پرداخت کرده اند، سرپرست وزارت علوم به تازگی دستور داده شهریه دانشگاه علمی کاربردی از 15 درصد به 12 درصد کاهش یابد. تصمیمی که هر چند دیر اتخاذ شد اما امیدواریم درباره سایر دانشگاههای شهریه پرداز هم اعمال شود.

دانشگاه آزاد و مجوزهایش

در هفته ای که گذشت، وزارت علوم دو بار در مصاحبه با خبرگزاری مهر اعلام کرد که برخی کد رشته های ارشد و دکتری دانشگاه آزاد بدون مجوزهای وزارتخانه دانشجو پذیرفته است. در این میان حتی کمیسیون آموزش هم وارد کار شد و اعلام کرد اگر دانشگاه آزاد تا پایان هفته جاری مجوزهای خود را به این کمیسیون ارائه نکند از طریق دستگاه قضایی وارد عمل می شود.

هرچند وزارت علوم صرفاً برخی رشته های این دانشگاه را مجوز دار دانسته اما این دانشگاه با تهیه خبری از خبرگزاری مهر، اعلام کرد که وزارت علوم به مجاز بودن رشته های این دانشگاه اعتراف کرده است!

وزارت علوم و داستان بورسیه ها

در هفته جاری، سرپرست وزارت علوم نشست خبری را با نمایندگان رسانه های ارتباط جمعی برگزار کرد و درباره بورسیه ها و سایر مسائل وزارتخانه و آموزش عالی با آنان سخن گفت. در این نشست خبری نجفی باز هم اعلام کرد که تنها 36 بورسیه به طور کامل از تحصیل منع شده اند و سایر بورسیه ها باید با شرایطی که وزارتخانه برایشان اعلام کرده به تحصیل ادامه دهند هرچند شرایط بورس برایشان قطع شده است. همه اینها در حالی است که مسئولان سابق وزارت علوم نیز اعلام کردند آمار بورسیه های غیرقانونی در دولت قبل از آنها بیشتر از اینها بوده است.

تصویب یک آیین نامه مهم بعد از ماهها انتظار

بعد از ماهها انتظار، بالاخره آیین نامه کرسیهای آزاد اندیشی که گفته می شد مانع برگزاری این کرسیهاست به تصویب رسید اما رسانه ای نمی شود. یک ابتکار جالب در تصویب آیین نامه کرسیها این است که در دوره گذشته آیین نامه مذکور صرفاً به امضای وزیر علوم می رسید اما با تصمیمات اتخاذ شده،لازم است در شورای اسلامی شدن دانشگاهها به تصویب برسد که در هفته جاری این امر اتفاق افتاد.

دختران دانشجو دوچرخه سوار می شوند

در سال تحصیلی جدید دختران دانشجوی دانشگاه خوارزمی صاحب پیست دوچرخه شدند. زمینهای تنیس، بدمینتون، اسکواش و برخی دیگر از ورزشها نیز قرار است برای دختران دانشجوی این دانشگاه فعال شود.

 

کنفرانس بين المللي مديريت ، اقتصاد و توسعه

 کنفرانس بین المللی زبان،ادبیات، فرهنگ و تاریخ

کنفرانس بین المللی حقوق و علوم قضایی

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان