ششمین کنگره بین المللی توسعه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری ایران

چین و ژاپن دو کشور مقصد دانشجویان بورسیه (93/8/25)

ایران کنفرانس

چین و ژاپن دو کشور مقصد دانشجویان بورسیه

مدیرکل بورس سازمان امور دانشجویان گفت: دانشجویان بورسیه سال گذشته بیشتر به کشورهای چین و ژاپن اعزام شدند.

دکتر احمد غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص زمان اعزام دانشجویان بورسیه خارج سال 93 گفت: تا کنون تعداد دانشجویان بورسیه اعزامی‌ ما کم بودند علت آن هم این بود که این افراد باقی مانده از پذیرفته شدگان سال 92 بودند که بدون آزمون پذیرفته شده بودند.

وی ادامه داد: اغلب دانشجویان بورسیه خارج در سال گذشته عمدتا به چین و تعدادی هم به ژاپن اعزام شده‌اند و مابقی نیز به صورت پراکنده به کشورهای اروپایی اعزام شدند.

مدیرکل بورس سازمان امور دانشجویان عمده رشته تحصیلی این دانشجویان را رشته های هوا فضا اعلام کرد و با اشاره به دانشجویان بورسیه سال جاری افزود: دانشجویانی که از طریق آزمون سراسری در بورس خارج پذیرفته شده‌اند، 115 نفر هستند که این دانشجویان در 80 کدرشته منطبق بر اولویت الف نقشه جامع علمی کشور پذیرفته شده اند.

وی ادامه داد: هنوز بورس خارج این دانشجویان عملیاتی نشده است، آخرین کاری که دراین خصوص انجام گرفته این است که با مرکز نظارت و ارزیابی و هیات مرکزی جذب هماهنگ کردیم هر کدام از این دانشجویان را به دو دانشگاه، برای تعیین محل خدمت آینده آنها معرفی کنیم تا زمانی که آنها بتوانند از دانشگاه‌های معتبر دنیا پذیرش بگیرند، این مساله به آنها نیز ابلاغ شده است .

وی افزود: اگر پذیرش این دانشجویان توسط کمیته تخصصی ما تایید شد و شرایط بورس خارج که در دفترچه کنکور آمده بود را دارا بودند به تدریج بعد از جایابی و تایید صلاحیت عمومی، اعزام آنها آغاز می شود.

احمدی با بیان اینکه همه بورس های اعزام شده در سال گذشته شامل دانشجویان مقطع دکتری بود، افزود: فقط 26 نفر در سال 90 برای تحصیل کارشناسی ارشد به روسیه اعزام شده اند که اکنون در مقطع دکتری تحصیل می کنند و بورس آنها منوط به جایابی در دانشگاه وابسته وزارت علوم است .

 

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان