عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

تشديد نظارت بر پرديس‌هاي علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد (25-6-91)

ایران کنفرانس : اخبار دانشگاهی

تشديد نظارت بر پرديس‌هاي علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد

رييس واحد علوم و تحقيقات تهران دانشگاه آزاد اسلامي از ابلاغ بخشنامه اجرایی و دستورالعمل نظارت بر واحدها و پردیس‌های تحصیلات تکمیلی علوم و تحقیقات سراسر کشور خبر داد.

به گزارش سرويس «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، خسرو دانشجو با تأکید بر اینکه پس از اين كليه اقدامات و رویکردهای آموزشی، پژوهشی و دانشجویی پردیس‌های علوم و تحقیقات باید مطابق با این بخشنامه و دستورالعمل ابلاغی انجام شود، گفت: تیم‌های نظارتی تخصصی بر امور پژوهشی، آموزشی، علمی و دانشجویی در واحد علوم و تحقیقات تهران برای نظارت بر حسن عملکرد از پردیس‌های علوم و تحقیقات کشور تشکیل شده است كه این تیم‌ها بر اساس الگوی تدوین شده اقدام به تهیه گزارش خواهند کرد.

وي با بیان اینکه شعبات فاقد مجوز شورای گسترش آموزش عالی، از این پس به منظور امکان گسترش و برنامه‌ریزی برای 20 سال آینده با موافقت وزارت علوم با عنوان پردیس تحصیلات تکمیلی علوم و تحقیقات ارتقاء می‌یابند، اظهاركرد: ایجاد رشته و گرایش‌های جدید و جذب دانشجو در این پردیس‌ها برابر با ضوابط دانشگاه و تحت نظارت معاونت آموزشی واحد علوم و تحقیقات تهران صورت می‌گیرد.

رييس واحد علوم و تحقيقات تصریح کرد: از این پس، جذب اعضاي هیأت علمی پردیس‌های علوم و تحقیقات در سراسر کشور توسط هیأت‌های جذب استانی و تأیید ارتقاء کیفی به وسیله واحد علوم و تحقیقات تهران و ضوابط مربوطه صورت می‌گیرد.

وي با بيان اينكه بر اساس این دستورالعمل، انتصاب رؤسای پردیس‌ها به پیشنهاد ريیس واحد همجوار و تأیید واحد علوم و تحقیقات تهران، طبق مقررات توسط ريیس دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد، یادآور شد: طرح نامه (پروپوزال) پژوهشی دانشجویان مقطع دکتری در واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات از این پس، بعد از تأیید استادان راهنما، مشاور و قبل از تأیید شورای پژوهشی یا پردیس‌ها حاوی مشخصات استادان راهنما و اعضاء شورای پژوهشی منوط به تأیید گروه معین در واحد علوم و تحقیقات تهران است.

وي گفت: نماینده گروه معین واحد علوم و تحقیقات تهران در تمامی جلسات دفاعیه دانشجویان مقطع دکتری در واحدها و پردیس‌های سراسر کشور حضور خواهد داشت و در واقع برگزاری جلسات دفاع دانشجویان مقطع دکتری بدون حضور نماینده گروه معین که خود از اعضاء هیأت علمی متخصص و صاحب نظر در موضوع رساله است فاقد اعتبار خواهد بود.

رييس واحد علوم و تحقيقات با اشاره به اینکه گزارش برنامه‌های آموزشی مقطع دکتری که حاوی فهرست دروس، سوابق علمی و پژوهشی مدرسین است قبل از آغاز ترم باید به گروه معین ارسال شود، خاطرنشان كرد: صدور هرگونه حکم استخدامی اعضاء هیأت علمی در مورد متقاضیان استخدام منوط به تأیید واحد علوم وتحقیقات خواهد بود.

دانشجو در خصوص آن دسته از شعب علوم و تحقیقات که دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی بودند، گفت: در این دسته از شعب که به واحد علوم و تحقیقات با نام استان یا شهر مربوط ارتقاء یافته‌اند، جذب دانشجو برابر ضوابط دانشگاه و با نظارت حوزه معاونت آموزشی واحد علوم و تحقیقات صورت می‌گیرد.

وی افزود: انتصاب رؤسا، معاونین و مدیران این واحدها همانند واحدهای مستقل طبق مقررات و به پیشنهاد ريیس واحد علوم و تحقیقات تهران انجام خواهد شد.

دانشجو از تشکیل و راه‌اندازی تیم تخصصی و حرفه‌ای تحت عنوان گروه‌های معین با هدف نخبه‌یابی در واحد علوم و تحقیقات کشور خبر داد و افزود: گروه‌های معین با توجه به ظرفیت و ارتقاء کیفی در ابعاد علمی و پژوهشی بر چگونگی عملکرد اساتید و اعضای هیات علمی در گروه های تخصصی واحد علوم و تحقیقات و پردیس‌های تحصیلات تکمیلی نظارت خواهد کرد.

به گفته ريیس واحد علوم و تحقیقات، نقش گرو‌ه‌های معین در واحد علوم و تحقیقات تهران در گزینش اعضاء هیأت علمی و روند جذب آن‌ها و تصمیمات موثر مباحث علمی و تحقیقاتی در سطح واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات بسیار موثر است.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان