لایحه برخورد با تقلب در پایان نامه ها برای دولت ارسال شد (93/10/1)

ایران کنفرانس

لایحه برخورد با تقلب در پایان نامه ها برای دولت ارسال شد

معاون پارلمانی وزارت علوم گفت: لایحه برخورد با تقلب در پایان نامه ها، برای دولت ارسال شده و بعد از کار در کمیسیون های تخصصی به مجلس ارسال خواهد شد.

دکتر سعدالله‌ نصیری قیداری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت لایحه برخورد با تقلب در پایان نامه ها گفت: این لایحه برای دولت ارسال شده و بعد از کار در کمیسیون های تخصصی به مجلس ارسال خواهد شد.

وی ادامه داد:  این لایحه برای مباحث بیرون از آموزش عالی است و پیگیر هستیم هرچه زودتر به مجلس برسد.

معاون پارلمانی وزارت علوم افزود: اما آنچه که به مباحث داخل وزارت علوم مربوط است، شیوه نامه ای است که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تدوین شده است.

وی ادامه داد: براساس این شیوه نامه، نحوه عملکرد دانشجویان و اساتید در رابطه با تنظیم مقالات و پایان نامه‌ها تدوین شده است و اگر تخلف صورت گیرد با آنها برخورد می شود.

نصیری قیداری پیش از این دراین رابطه عنوان کرده بود برخورد با تقلبهای علمی در قالب لایحه ای که به امضای وزیر علوم رسیده برای بررسی در مجلس به زودی به دولت ارسال خواهد شد.

وی درباره دو راهکار در نظر گرفته شده برای مقابله با تقلبهای علمی که در این لایحه گنجانده شده، عنوان کرده بود نخستین راهکار درون آموزش عالی و نحوه برخورد با تخلفات احتمالی دانشجویان و استادان است. برای برخورد با این تخلفات قانون داریم و نیازی به تصویب قانون دیگری نیست.

نصیری قیداری درباره برخورد با بنگاه ها و اشخاص حقیقی که خارج از دانشگاه به قصد انتفاع به آموزش و پژوهش می پردازند، نیز تاکید کرده بود: این دسته از افراد و بنگاهها که بدون مجوز و خلاف قانون از یافته های پژوهشی افراد سوء استفاده می کنند و به متقاضیان به صورت غیرقانونی می فروشند، مشمول برخوردهای قانونی می شوند که لازم است برای این موارد قانون وضع شود.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

دهکده بومگردی دادا

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس