کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

افزایش سهمیه دکتری پژوهش‌محور (28-6-91)

منبع : همشهری آنلاین

افزایش سهمیه دکتری پژوهش‌محور

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از افزایش 300 نفری سهمیه دکتری پژوهش محور در سال جاری و نهایی شدن آیین‌نامه کارشناسی ارشد پژوهش محور در آینده نزدیک خبر داد.

دکتر محمد مهدی‌نژاد نوری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در سال جاری با توجه به گذشت یک سال از اجرای دوره‌های دکتری پژوهش محور استقبال بیشتری را از سوی دانشگاه‌ها و کارفرماهای صنعتی شاهد بودیم در نتیجه در سال جاری برای حدود 740 نفر از دانشجویان دکتری سهمیه پژوهش محور در دفترچه آزمون دکتری ثبت شد که پیش‌بینی می‌شود هنگام تکمیل ظرفیت حدود 200 نفر دیگر نیز اضافه شوند.

وی با اشاره به اینکه میزان تحقق این دوره‌ها به انتخاب دانشجویان و عقد قراردادها طرح‌های این دوره‌ها بین دانشگاه‌ها و بخش صنعت بستگی دارد، تصریح کرد: در سال گذشته از مجموع 442 سهمیه دکتری پژوهش محور شاهد افت حدود 70 نفری بودیم چرا که هم دانشجویان از رشته‌های مورد نظر استقبال نکرده بودند و هم بعضا قراردادهای طرح‌های پژوهشی مذکور به دلایل مختلف منعقد نشده بود که امیدواریم 700 سهمیه در سال جاری مورد استفاده قرار گیرد.

به گفته مهدی‌نژاد، دانشجویانی که به دلیل منعقد نشدن قرارداد طرح‌های پژوهشی خود موفق به تحصیل در دوره‌های دکتری پژوهش محور نشوند دوره‌های آنها تبدیل به دوره‌های دکتری آموزشی پژوهشی شده و می‌توانند تحصیل خود را در همان سال ادامه دهند.

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، تحقیقات وفناوری با اشاره به عدم حضور دانشگاه‌های بزرگ کشور در دوره‌های دکتری پژوهش محور سال 90 گفت: در سال جاری با توجه به روشن شدن ابعاد این دوره‌ها و تجربه برگزاری آن در سال گذشته شاهد استقبال بیشتر دانشگاه‌ها هستیم به گونه‌ای که دانشگاه‌های علم و صنعت، امیرکبیر و ... در این دوره وارد شدند اما متاسفانه دانشگاه‌هایی مانند صنعتی شریف، تهران و تربیت مدرس جزو غایبان بزرگ دوره‌های دکتری پژوهش محور به شمار می‌روند.

وی در ادامه عنوان کرد: دانشگاه‌ آزاد اسلامی هنوز به این دوره‌ها ورود پیدا نکرده‌ است ولی دانشگاه پیام نور در سال جاری در این دوره‌ها حضور پیدا کرد و همچنین با توجه به این که دانشگاه‌ها می‌توانند در تمامی رشته‌های تعریف شده خود مجوز دوره‌های دکتری پژوهش محور را نیز دریافت کنند، از نظر تنوع و تعدد رشته‌ها شاهد وضعیت مناسبی هستیم.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان با بیان اینکه با دریافت نظرات و بازخوردها، احتمال بازنگری در آیین‌نامه دکتری پژوهش محور در سال جاری وجود دارد، اظهار کرد: در سال جاری درصددیم که دوره‌های کارشناسانی ارشد پژوهش محور را نیز راه‌اندازی کنیم به گونه‌ای که یا در تکمیل ظرفیت سال جاری اعلام شده و یا در سال 92 دفترچه به ثبت می‌رسد و آیین‌نامه این دوره نیز در مراحل نهایی خود قرار دارد.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان