عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

تاسيس رشته‌هاي«آمار حياتي»و«رياضي پزشكي» در كشور (29-6-91)

ایران کنفرانس : اخبار دانشگاهی

تاسيس رشته‌هاي«آمار حياتي»و«رياضي پزشكي» در كشور

عضو هيات علمي دانشگاه فردوسي مشهد با اشاره به اقدامات دانشگاه براي توسعه رشته‌هاي ميان رشته‌اي، گفت: در پي ايجاد سه شاخه جديد رياضي در دانشكده علوم رياضي با همكاري دانشگاه علوم پزشكي براي اولين بار در ايران هستيم.

پروفسور احمد عرفانيان در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)منطقه خراسان، با اشاره به ايجاد رشته‌هاي جديد و بين رشته‌اي در دانشكده رياضي دانشگاه فردوسي افزود: يكي از اين رشته‌هاي جديد رشته "رياضي پزشكي" است كه در پزشكي قسمت عمده آن بحث تشخيص و درمان است بنابراين چه در مورد تشخيص و چه در موارد درمان بيماري‌ها، رياضي الگوريتم‌هايي دارد كه مي‌تواند در درمان بيماري و ارائه نسخه دارو به پزشك كمك كند.

وي خاطرنشان كرد: به طور سنتي پزشكان براي درمان امراض مختلف به يك صورت دارو تجويز مي‌كنند ولي براساس الگوريتم خاص يا الگوي مناسب براي بيماري آن فرد دارو تجويز نمي‌كنند تا دارو با توجه به ميزان اثربخشي كه دارد مورد استفاده بيمار قرار بگيرد، در حاليكه اين الگوريتم است كه مي‌تواند در تشخيص و درمان بيماري به پزشك كمك كند.

عضو هيات علمي دانشگاه فردوسي افزود: رشته رياضي پزشكي در مقطع كارشناسي ارشد و با همكاري دانشكده علوم پزشكي برگزار مي‌شود و تعدادي از واحدهاي عملي اين رشته در دانشكده علوم پزشكي برگزار خواهد شد؛ همچنين افرادي مي‌توانند در اين رشته ادامه تحصيل بدهند كه رشته‌هاي رياضي و مهندسي باشند و واحدهاي پيش‌نياز پزشكي را بگذرانند. پزشكان عمومي نيز با گذراندن واحدهاي مربوط به رياضي مي‌توانند در مقطع كارشناسي ارشد اين رشته ادامه تحصيل بدهند.

استاد گروه رياضي دانشگاه فردوسي با بيان اينكه رشته ديگري به نام "آمار صنعتي" را در دانشكده علوم رياضي در مقطع كارشناسي ارشد ارائه خواهيم كرد، ‌گفت: آمار صنعتي در واقع آماري است كه مهندسين ما نيازمند به آن هستند تا بتوانند به صورت كاربردي از آمار در صنعت استفاده كنند.

عرفانيان تصريح كرد: "آمار حياتي" رشته‌اي ديگر است كه در دانشكده رياضي با همكاري دانشكده پيراپزشكي در مقاطع كارشناسي ارشد در حال انجام است و بنا داريم اين رشته را در مقطع دكترا در دانشكده علوم رياضي ارائه بدهيم؛ اين رشته يكي از كاربردهاي علم آمار در علوم پزشكي است.

وي در ادامه با اشاره به برگزاري كنگره ملي مهندسي برق، كامپيوتر و فناوري اطلاعات، خاطرنشان كرد: ما در ايران كنفرانس‌هاي تخصصي زيادي داريم كه مربوط به يك گرايش‌ خاصي است. وجه تمايز اين كنفرانس اين است كه حالت عمومي بين شاخه‌هاي مختلفي را اعم از برق، كامپيوتر و حتي كاربردهاي رياضي و فناوري اطلاعات را گردهم آورده است.

عضو هيات علمي دانشگاه فردوسي در ادامه گفت: در اين كنفرانس ضمن اينكه مطالب و دستاوردهاي پژوهشي ارائه مي‌‌شود زمينه‌ و محيطي براي ارتباط اين شاخه‌ها با يكديگر فراهم شده است.

پروفسور عرفانيان افزود: به هر صورت سياست اكثر دانشگاه‌ها با برگزاري اين كنفرانس‌ها حركت به سمت رشته‌هاي جديد و بين رشته‌اي به خصوص رشته‌هايي با كاربرد بالا در صنعت است.

استاد گروه رياضي دانشگاه فردوسي خاطرنشان كرد: در اين كنفرانس زمينه فعاليت بيشتري براي دانشجويان تحصيلات تكميلي و دكترا فراهم شده تا بتوانند پروژه‌هاي جديد تحقيقاتي و پژوهشي خود را ارائه كنند.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان