کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

مجهزترين كتابخانه دانشگاهي كشور در دانشكده فنی دانشگاه تهران افتتاح شد (29-6-91)

ایران کنفرانس : اخبار دانشگاهی

مجهزترين كتابخانه دانشگاهي كشور در دانشكده فنی دانشگاه تهران افتتاح شد

فاز اول کتابخانه پردیس دانشکده‌هاي فنی دانشگاه تهران كه به همت بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در دانشکده فنی دانشگاه تهران احداث شده بود، به طور رسمي با حضور مسئولان و روساي دانشگاه تهران افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهي ايسنا، دكتر کمره‌ای رییس پردیس دانشکده فنی تهران در مراسم افتتاحیه کتابخانه بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در دانشکده فنی دانشگاه تهران گفت: این کتابخانه در حال حاضر به کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران متصل بوده و این شرایط را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا از طریق فضای مجازی به منابع سایر دانشگاه دسترسی یابند.

رییس دانشکده‌های پردیس دانشکده فنی تهران با بیان اینکه امروز کتابخانه‌های دنیا به سمت مجازی شدن پیش می‌روند و ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم گفت: با اتصال به شبکه فیبر نوری ، امکان دسترسی دانشجویان به منابع خارجی فراهم شده و کلیه کتب و نسخ موجود در کتابخانه دانشگاه تهران به صورت آنلاین از این کتابخانه در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.

به گفته وي، اين كتابخانه به عنوان بزرگترين كتابخانه دانشگاهي كشور به لحاظ قرارگيري در يك طبقه توسط بنياد علمي_آموزشي قلم چي افتتاح شد كه دسترسي به منابع آموزشي را به صورت يكجا براي مهندسان، نخبگان ، اهل فن و تكنولوژي فراهم مي‌كند.

وي در ادامه با بيان اينكه این کتابخانه با 32 هزار جلد کتاب برای 6500 دانشجو طراحی شده که با توجه به ظرفیت دانشگاه از وسعت زیادی برخوردار نیست، ادامه داد: با این حال با اجرای طرح توسعه و افتتاح فاز دوم این کتابخانه در طول سال تحصیلی 91-92 امکان دسترسی کلیه دانشجویان را به این کتابخانه فراهم کنیم.

كمره اي با اشاره به این نکته که هر سال برای اجرای طرح‌های عمرانی ردیف بودجه تعریف می‌شود اما به دلایلی این بودجه به صورت كامل تعلق نمی‌گیرد، گفت: تاکنون از اعتبارات عمرانی سال 91، ریالی برای طرح‌های نیمه تمام اختصاص نیافته و از آنجا که نمی‌توان پروژه‌ها را متوقف کرد از سرمایه گذاران و خیرین برای اجرای آن‌ها یاری می‌گیریم.

وي در مراسم افتتاح اين كتابخانه درباره آخرين وضعيت پرديس دانشكده‌هاي فني دانشگاه تهران سخنراني كرد و گفت: در حال حاضر سه سايت دانشگاهي داريم كه سايت اصلي در دانشگاه تهران و دو دانشكده فني در شمال كشور در رضوانشهر و فومن است.

وي با بيان اينكه امسال براي ورودي‌هاي 91 و 92 در مقطع كارشناسي تعداد 804نفر، در مقطع كارشناسي ارشد 726نفر و در مقطع دكتري 222نفر پذيرش داشتيم، ابراز داشت: اين كتابخانه به همت قلم چي ساخته شد و در دو فاز اجرا مي‌شود كه در حدود شش هزار متر مربع است؛ امروز فاز اول كتابخانه كه قسمت اصلي آن و در حدود دو هزار و 870 متر مربع است افتتاح مي‌شود كه اميدواريم فاز دوم را بتوانيم تا پايان سال جاري افتاح كنيم.

رییس پرديس دانشکده فنی تهران با بيان اينكه قرار داد كتابخانه قلم چي در سال 88 منعقد شد و خوشبختانه امروز شاهد افتتاح آن هستيم، ابراز داشت: دانشكده فني با بيش از شش هزار و 500 نفر دانشجو در اين پرديس فعاليت مي‌كند كه نياز به كتابخانه مجزا داشت.

وي گفت: خوشبختانه دو نهاد با عنوان كانون مهندسين فارغ التحصيل و بنياد حاميان دانشكده فني داريم كه بنيادي عام المنفعه محسوب مي‌شود و اگر كساني قصد كمك به دانشكده را دارند مي توانند از طريق اين بنياد كمك‌هاي خود را ارسال كنند و اميدواريم طرح هاي نيمه تمام را به اتمام برسانيم.

همچنين قلم چي در اين مراسم بابيان اينكه جرقه ساخت اين كتابخانه و ايده اوليه آن در سال 85 زده شد درباره دلايل راه اندازي اين كتابخانه، گفت: دنيا به سمت آموزش‌هاي فردي پيش مي‌رود و كشورمان هر روز بيشتر از گذشته به لحاظ جايگاه علمي رشد مي‌كند و دانشجويان نيز به لحاظ فناوري‌هاي نوين اينترنتي مي‌توانند پيشرفت كنند و بحث دوم موضوع عدالت آموزشي است كه در ساخت اين كتابخانه مطرح است.

وي با تاكيد بر اينكه نياز به كتابخانه يك نياز واقعي و ضروري محسوب مي‌شود، تاكيد كرد: تحليل و اعتقاد شخصي من براي ساختن كتابخانه و كارهايي نظير آن گسترش علم و دانش و برقراري عدالت آموزشي است.

وي با بيان اينكه دانشگاه تهران اولين دانشگاهي است كه در كشور ساخته شده و من نيز در دانشكده فني درس خواندم گفت: بنياد قلم چي وقف عام شده و من مالك آن نيستم. فضاي دانشگاه‌سازي بايد گسترش يابد و بتوانيم بحث دانشگاه سازي و كمك به گسترش اين فضاها را داشته باشم.

همچنين دكتر حافظي رييس جامعه خيرين مدرسه ساز در اين مراسم با بيان اينكه امروز شاهد افتتاح كتابخانه عظيم در دانشكده فني دانشگاه تهران هستيم ابراز داشت: به دانش آموزان توصيه مي‌كنم كه در راه علم و دانش تلاش و فعاليت كنند چون آينده كشور به دست آنان است و كار دكتر قلم چي را در راستاي علم ودانش و گسترش آن، عملي دانست .

وي گفت: در سال گذشته دولت حدود 50ميليارد تومان براي مدرسه‌سازي رديف اعتبار در نظر گرفت و اين در حالي است كه كمك خيرين مدرسه ساز مبلغ يك هزار و 84 ميليارد تومان بود.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان