کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

آغاز رایزنی با وزرات نفت برای تقویت سازمان اقتصادی دانشگاه آزاد (30-6-91)

ایران کنفرانس : اخبار دانشگاهی

آغاز رایزنی با وزرات نفت برای تقویت سازمان اقتصادی دانشگاه آزاد

خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز رایزنی با وزارت نفت برای همکاری‌های اقتصادی و تقویت سازمان اقتصادی با دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: این دانشگاه هیچ برنامه‌ای برای انتقال مالکیت اموال و املاک خود ندارد.

فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، امروز در حاشیه بازدید 3 ساعته وزیر نفت از واحد علوم و تحقیقات تهران و ساختمان بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط با حل مشکلات و معضلات علمی و پژوهشی سازمان‌ها، وزارت‌خانه‌ها و سایر نهادهای دولتی و غیر دولتی برای خود وظیفه‌ای قائل است.

وی ضمن بیان اینکه در همین ارتباط همکاری های علمی-پژوهشی در برنامه طرح ارتباطات دانشگاه وجود دارد، افزود: از همین رو وزارت نفت به عنوان یکی از وزارت‌خانه‌هایی که در پیشرفت علم و اقتصاد کشور می‌تواند بسیار مؤثر باشد به عنوان یکی از مجموعه‌های این طرح در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به دیدار امروز خود با وزیر نفت اشاره و تصریح کرد: در این دیدار زمینه‌های همکاری دانشگاه با وزارت نفت مورد بررسی قرار گرفت، الحمدالله در این نشست زمینه‌های خوبی هم مطرح شد.

دانشجو با اشاره با اینکه دانشگاه آزاد اسلامی قصد ایجاد یک سازمان اقتصادی را دارد، گفت: بر همین اساس بحث سرمایه‌گذاری‌های سودآور در سیستم‌های وزارت نفت برای دانشگاه آزاد اسلامی حائز اهمیت است چراکه این اهداف را برای ایجاد منابع پایدار دنبال می‌کند تا در سال‌های آتی بار هزینه خانواده‌های دانشجویان کاهش یابد.

وی یکی از فعالیت‌های سازمان اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی را همکاری با وزارت نفت برشمرد و افزود:‌ دنبال سرمایه‌گذاری در پروژه‌های سودده وزارت نفت هستیم؛ البته تمام این برنامه‌ها با همکاری تیم‌های اقتصادی، عمرانی و علمی دانشگاه آزاد در حال بررسی است که بعد از تصویب وارد هیات امنا می‌شود و در نهایت بعد از اصلاح، تصحیح و تصویب اجرایی خواهد شد.

* مالکیت اموال دانشگاه آزاد را انتقال نمی‌دهیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به بازدید وزیر نفت از بخش‌های مختلف واحد علوم تحقیقات و همچنین بیمارستان فرهیختگان اشاره و اضافه کرد: این بازدید در حقیقت به این منظور انجام شد که مسئولان وزارت نفت با امکانات فیزیکی و فضاهای کاربردی دانشگاه آشنایی پیدا کنند.

وی ادامه داد: 2 تیم تخصصی مشخص شده که کارهای خود را از هفته‌های آتی شروع خواهند کرد؛ همچنین قرار شده است که جلسه مشترک بعدی در وزارت نفت برگزار شود تا کارهای مربوطه پیگیری شود.

دانشجو البته اشاره کرد که هیچ کدام از مباحث مطرح شده در جلسه مشترک مسئولان وزارت نفت با دانشگاه آزاد اسلامی به مرحله نهایی نرسیده است و تنها در مرحله بحث و بررسی قرار دارد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دانشگاه آزاد برای راه‌اندازی سازمان اقتصادی خود قصد واگذاری مالکیت برخی از اموال و املاک خود را به سایر واحدهای اقتصادی دارد؟ گفت: دانشگاه آزاد هیچ برنامه‌ای برای انتقال مالکیت واحدهای اقتصادی خود را به سایر نهادهای اقتصادی و وزارت‌خانه‌ها ندارد.

 

* کاهش 35 درصدی شهریه‌های دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این ارتباط به کاهش 15 الی 30 درصدی شهریه‌های دانشگاه طی 6 ماه اخیر اشاره و اضافه کرد: تمام دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی در سالجاری 15 درصد شهریه دانشجویان قدیمی خود را افزایش دادند و دانشگاه آزاد هم اجازه و اختیار این افزایش قیمت را داشت اما به دلیل اینکه قول داده بودیم شهریه ها را تا 20 درصد کاهش دهیم اینکار را نکردیم.

وی ادامه داد:‌ البته اگر با نرخ تورم 23.5 درصد این حالت را در نظر بگیریم به راحتی مشخص می‌شود که کاهش شهریه‌های دانشگاه آزاد بیشتر از آنچه قول داده بودیم اعمال شده است؛ برای دانشجویان جدیدالورود فقط 5 درصد افزایش شهریه پیش بینی کرده ‌ایم این رقم در قیاس با افزایش 15 درصدی شهریه‌ها به مثابه کاهش 10 درصدی هزینه‌هاست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در همین ارتباط البته تأکید کرد: این کاهش قیمت البته برای مقاطع مختلف متفاوت است بعنوان نمونه برای دانشجویان کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 20 درصد هزینه‌ها را کاهش دادیم این رقم با جمع 15 درصدی نشاندهنده کاهش 35 درصدی شهریه‌های دانشگاه در قیاس با سایر دانشگاه‌هاست.

* پرداخت وام 10 میلیونی دانشگاه از ابتدای به مهر به دانشجویان دکتری‌

دانشجو در ادامه سخنان خود ضمن تأکید بر کاهش شهریه‌ دوره‌های کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، از پرداخت وام 10 میلیون تومانی به دانشجویان دکتری این دانشگاه از ابتدای مهر ماه سالجاری خبر داد.

وی به شیطنت برخی رسانه‌ها طی روزهای اخیر مبنی بر افزایش شهریه‌های دانشگاه آزاد و قولی که رئیس دانشگاه آزاد به آن عمل نکرد اشاره و تصریح کرد: این قول رئیس دانشگاه نبود بلکه قول هیات رئیسه، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه بود که زحمت زیادی هم در این مدت برای تحقق آن متحمل شدند؛ این قول قرار بود انتهای سال دوم و ابتدای سال سوم انجام شود اما در 6 ماهه اول 100 درصد قولی که داده بودیم انجام شد.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان