کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

ششمین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری

سومین کنگره بین المللی مدیریت، اقتصاد، علوم انسانی و توسعه کسب و کار

برنامه دانشگاه آزاد اسلامی برای جذب و افزایش اعضای هیات علمی/ اعلام فراخوان جذب در دی‌ ماه (94/8/5)

ایران کنفرانس

برنامه دانشگاه آزاد اسلامی برای جذب و افزایش اعضای هیات علمی/ اعلام فراخوان جذب در دی‌ ماه

معاون امور آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح برنامه‌های این دانشگاه برای افزایش اعضای هیات علمی گفت: دومین فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۴، دی‌ماه اعلام می‌شود.

به گزارش آنا به نقل از فارس، فرهاد حسین‌زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح برنامه‌های این دانشگاه برای جذب و افزایش اعضای هیات علمی گفت: «هدف‌گذاری صورت گرفته از سوی ریاست دانشگاه آزاد برای جذب حداقل 5 هزار نفر عضو هیات علمی در هر سال است که این برنامه از سال گذشته آغاز شده ولی مشکلاتی در روند اجرایی وجود داشت که با هماهنگی دبیرخانه شورای عالی جذب تاحدودی برطرف شده است.»

او با بیان اینکه پیش از این فرآیند جذب بیش از یک سال طول می‌کشید، گفت: «با هماهنگی وزارت علوم و دبیرخانه شورای عالی جذب این فرایند به کمتر از 5 ماه تقلیل یافته به طوری که تفویض اختیار کامل به استان‌ها انجام شده است.»

حسین‌زاده لطفی ادامه داد: «نخستین فراخوان سال 94 در ماه های اردبیهشت و خرداد امسال انجام شد و دومین فراخوان نیز دی ماه اعلام می‌شود.»

به گفته او، در فراخوان اول امسال از تهران بیش از 4 هزار نفر ثبت‌نام کردند و در مجموع تعداد زیادی از متقاضیان دانشجوی دکترای و دکترای تمام به استان‌ها معرفی شدند که از میان این افراد نیز اعضای هیات علمی خود را جذب کنند.

او اضافه کرد: «در فراخوان جدید پیش‌بینی می‌کنیم بیش از 3 هزار نفر ثبت‌نام کنند که با توجه به افزایش سرعت تعیین تکلیف، امیدواریم در 3 یا 4 ماه پس از اعلام فراخوان نتایج را منتشر کنیم.»

حسین‌زاده لطفی در رابطه با اولویت‌های جذب اعضای هیات علمی، اظهار داشت: «اولویت‌های جذب در نقشه جامع علمی کشور مشخص شده است ولی دانشگاه آزاد نیز یک نقشه جامع آموزشی دارد که توسعه تحصیلات تکمیلی براساس این نقشه صورت گرفته و نیاز استان‌ها هم در فرایند جذب موثر است.»

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد افزود: «البته باید نسبت استاد به دانشجو را هم در نظر بگیریم. در حال حاضر با استاندارد فاصله داریم و جذب 20 هزار نفر در طول 4 سال به منظور اصلاح نسبت‌هاست. همانطور که از سال‌های گذشته نسبت‌ها اصلاح شده و در حال حاضر از نسبت یک به 70 به نسبت یک به 50 رسیده‌ایم و امیدواریم به حد استاندارد برسیم ولی این فرایند زمانبر است.»

او گفت: «به استان‌ها نیز مجوز دادیم که براساس رشته‌محل‌های خودشان برای جذب هیات علمی تصمیم‌گیری کنند ولی تامین بودجه، تخصص و تعهد اعضای هیات علمی نیز در فرایند جذب بسیار موثر است.»

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس