کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

16 تغییر آیین‌نامه جدید کاردانی و کارشناسی دانشگاه‌ها اعلام شد (26-7-91)

ایران کنفرانس

16 تغییر آیین‌نامه جدید کاردانی و کارشناسی دانشگاه‌ها اعلام شد

با ابلاغ آیین‌نامه جدید کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تصویب به دانشگاه‌ها، از این پس علی‌رغم کاهش طول دوره تحصیلی، نمرات زیر 10 در صورت کسب نمره حداقل 14 در نیمسال‌های بعدی، از کارنامه دانشجویان حذف می‌شود.

 

دکتر سعید قدیمی دبیر شورای برنامه ریزی آموزش عالی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، با اشاره تغییرات این آیین‌نامه، گفت:‌ حداقل کف انتخاب واحد در هر نیمسال تحصیلی مقاطع کاردانی و کارشناسی، از 12 واحد به 14 واحد افزایش یافته است.

کاهش طول دوره تحصیلی دانشجو

وی با بیان اینکه کاهش ماندگاری دانشجویان در دانشگاه یکی از عمده اهداف آیین‌نامه جدید بوده است، گفت: کاهش طول دوره تحصیلی دانشجو در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته از 3 سال به 3.5 سال و در دوره کارشناسی پیوسته از 6 سال به 5 سال یکی از این تغییرات بوده است.

دکتر قدیمی، کاهش هر ترم تحصیلی از 17 هفته به 16 هفته را تغییر دیگر آیین‌نامه عنوان کرد و افزود:‌ در صورت فراغت از تحصیل، دانشجو در ترم تابستان می‌تواند 8 واحد درسی انتخاب نماید که این رقم در گذشته 6 واحد بوده است.

تسهیلات برای دانشجویان در شرف فارغ‌التحصیلی

وی با اشاره به سایر تسهیلات برای دانشجویان در شرف فارغ‌التحصیلی، اظهار کرد:‌ از این پس دانشجویان در شرف فارغ‌التحصیلی می‌توانند دو درس به صورت معرفی به استاد را انتخاب کنند.

کاهش تعداد ترم‌های مجاز مشروطی

دبیر شورای برنامه ریزی آموزش عالی کاهش تعداد ترم‌های مشروطی را تغییر ششم آیین‌نامه عنوان کرد و گفت: در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تعداد ترم‌های مجاز مشروطی به 2 نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته از 3 و 4 نیمسال به 3 نیمسال اعم از متناوب یا متوالی کاهش یافت.

وی با بیان اینکه بر مبنای آیین‌نامه جدید، حداقل نمره قبولی در هر درس 10 است و معدل نمرات دانشجو در هر نیمسال تحصیلی نباید کمتر از 12 باشد، اضافه کرد:دانشجویی که در یک یا چند درس نمره قبولی کسب نکند، چنانچه در نیمسال‌های بعدی دروس فوق را با حداقل نمره 14 بگذراند، نمره قبلی از کارنامه دانشجو حذف می‌شود و در معدل نیمسال فوق و کل محاسبه نخواهد شد.

الزام پرداخت شهریه برای اخذ مجدد واحدهای مردودی

قدیمی افزود: بر اساس تغییرات جدید، دانشجو در صورت اخذ نمره مردودی برای اخذ مجدد آن واحدها باید شهریه پرداخت کند.

قدیمی تصریح کرد: دانشجویان در صورت کسب معدل 17 به بالا می‌توانند حداکثر 24 واحد درسی در هر ترم اخذ کنند. (قبلا 20 واحد بوده است).

تغییرات آیین‌نامه در خصوص مرخصی دانشجویان

وی با اشاره به تغییرات آیین‌نامه در خصوص مرخصی دانشجویان گفت:‌ مرخصی زایمان دو نیمسال بدون احتساب در سنوات در نظر گرفته شده و مرخصی پزشکی دانشجویان، در صورت تایید شورای آموزشی و پزشک معتمد دانشگاه دو نیمسال بدون احتساب در سنوات تحصیلی آنها محاسبه خواهد شد.

قدیمی با بیان اینکه بر اساس این آیین‌نامه تغییر رشته در دوره کارشناسی ناپیوسته ممنوع است ولی تغییر گرایش داریم، گفت:‌ انتقال توام با تغییر رشته یا گرایش مشروط به احراز شرایط و با توافق دانشگاه مبدا و مقصد و تنها برای یکبارامکانپذیر است.

وی افزود: همچنین مهمانی و انتقال بر اساس آیین‌نامه مورخ 89/7/10 صورت می‌گیرد.

انتخاب یک عضو هیات علمی به عنوان استاد مشاور تحصیلی

دبیر شورای برنامه ریزی آموزش عالی در خاتمه با بیان اینکه تغییر رشته از یک گروه آزمایشی به گروه آزمایشی دیگر با رعایت شرایط امکان‌پذیر است، گفت:‌ انتخاب یکی از اعضای هیات علمی به عنوان استاد مشاور تحصیلی از عمده تغییرات آیین‌نامه جدید است.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان