کانال تلگرام ایران کنفرانس

چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی وکنگره بین المللی عمران، معماری و شهرسازی آسیا

نهمین همایش ملی گیاهان دارویی و کشاورزی پایدار

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

اطلاعاتی درباره نحوه ارزیابی پایان‌نامه دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد (96/8/3)

ایران کنفرانس

اطلاعاتی درباره نحوه ارزیابی پایان‌نامه دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد

براساس بخشنامه‌های منتشرشده، دو نمره از 20 نمره پایان‌نامه دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد با نظر شورای گروه تخصصی و شورای تحصیلات تکمیلی یا شورای پژوهش و فناوری واحد به مقاله اختصاص می‌یابد و در صورت عدم ارائه پذیرش مقاله تا 6 ماه پس از تاریخ دفاع (در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه)، ارزیابی کیفی پایان‌نامه دانشجو حداکثر عالی و از نظر کمی حداکثر نمره 18 ارزیابی خواهد شد.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا، در حالی که جمعیت زیادی از «ترم اولی‌ها» از اول مهر در کلاس درس حاضر شده‌اند، برخی دانشجویان «ترم آخری» مقاطع تحصیلات تکمیلی سخت در حال آماده کردن پایان‌نامه و جلسه دفاع هستند. جلسه دفاع از پایان‌نامه یکی از فنی‌ترین و تکنیکی‌ترین مراحل تحصیل یک دانشجو می‌تواند باشد، به‌طوری که اطلاع دقیق از قوانین این جلسه و نحوه ارزیابی پایان‌نامه می‌تواند کمک زیادی به نمره کسب‌شده نهایی داشته باشد. دوره کارشناسی‌ارشد دانشگاه آزاد اسلامی یکی از مقاطعی است که طی سالیان اخیر با استقبال داوطلبان مواجه شده است و درصد قابل توجهی از جمعیت بیش از یک و نیم میلیون نفری این دانشگاه را دارد. اما شاید این جمعیت دانشجو اطلاع چندانی از نحوه ارزیابی پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد نداشته باشد.

بر اساس بخشنامه‌های منتشرشده، دو نمره از 20 نمره پایان‌نامه دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد با نظر شورای گروه تخصصی و شورای تحصیلات تکمیلی یا شورای پژوهش و فناوری واحد به مقاله اختصاص می‌یابد و در صورت عدم ارائه پذیرش مقاله تا 6 ماه پس از تاریخ دفاع (در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه)، ارزیابی کیفی پایان‌نامه دانشجو حداکثر عالی و از نظر کمی حداکثر نمره 18 ارزیابی خواهد شد.

از سوی دیگر نحوه ارزیابی مقالات به این صورت است که پذیرش یا چاپ مقاله در مجله‌هایISI دو نمره؛ پذیرش یا چاپ مقاله در مجله‌های علمی- پژوهشی وزارتین 1.5 نمره، پذیرش یا چاپ مقاله در مجله‌های انگلیسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC (انتشار یافته در ایران) 1.5 نمره، پذیرش یا چاپ مقاله در مجله‌های علمی – ترویجی یک نمره، پذیرش یا چاپ مقاله در مجله‌های فارسی‌زبان نمایه شده در ISC (انتشار یافته در ایران) یک نمره، چاپ مقاله در کنفرانس‌های معتبر ملی و بین‌المللی داخل کشور 0.5 نمره و اختراع، اکتشاف، اثر بدیع هنری و... تا دو نمره خواهد داشت. طبق این گزارش موارد فوق می‌تواند همزمان و متعدد باشد ولی سقف آن دو نمره است و در صورت ارائه ثبت اختراع یا سایر موارد بند «ح» از طرف دانشجو، گروه تخصصی در خصوص نمره وی به جای نمره مقاله تصمیم‌گیری کند.

البته این پایان کار نیست و طبق بخشنامه‌های جدید دو نمره دیگر نیز به ارزیابی مدیریت پژوهش پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد اختصاص دارد که توسط استادراهنما و امور پژوهشی دانشکده تعیین می‌شود. تعداد، زمان ارائه گزارش‌های سه ماهه، ارزیابی استاد از گزارش‌های سه ماهه، گزارش شفاهی و دفاع به‌موقع پایان‌نامه از مهم‌ترین شاخص‌های این بخش است. البته خبر خوش برای دانشجویانی که در ارائه پایان‌نامه تاخیر دارند اینکه طبق حکم اخیر دیوان عدالت اداری، کسر نمره به‌خاطر تاخیر در دفاع از پایان‌نامه غیرقانونی است.

منبع: فرهیختگان

 

همایش بین المللی افق های نوین در علوم شیمی و زیست شناسی

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان