کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

55 درصد ظرفیت‌ دانشگاه‌های غیرانتفاعی خالی ماند (2-8-91)

ایران کنفرانس

55 درصد ظرفیت‌ دانشگاه‌های غیرانتفاعی خالی ماند

رییس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی کشور با انتقاد از تکمیل ظرفیت‌های مکرر دانشگاه آزاد، گفت: این موضوع باعث خالی ماندن ظرفیت‌های دانشگاه‌ها و موسسات غیرانتفاعی کشور می‌شود.

علی آهون‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» ‌خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ناپیوسته وزارت علوم و دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه، اظهار کرد: پس از انتخاب رشته اولیه و اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان، دانشگاه آزاد چندین بار اقدام به تکمیل ظرفیت کرد.

وی افزود: این در حالی است برای دانشگاه غیرانتفاعی تنها یک بار تکمیل ظرفیت اعلام شده است و همین امر سبب شده که 55.4 درصد از صندلی‌های دانشگاه‌های غیرانتفاعی خالی بماند.

رییس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی کشور با بیان اینکه برای اخذ مجوز رشته‌های جدید در هر مقطع نیازمند تعداد مشخصی استادیار و مربی و همچنین لیست حقوق پرداختی و بیمه هستیم، بیان کرد: با این وجود پس از اعلام تقاضا به وزارت علوم و ارائه لیست حقوق پرداخت شده به افراد و لیست بیمه‌های پرداخت شده، وزارت علوم وفای به عهد نداشته و اعلام رشته متاسفانه بر اساس سلیقه‌های مدیریتی انجام می‌شود.

آهون‌منش با بیان اینکه با این سیستم عدالت آموزشی رعایت نمی‌شود، تصریح کرد: دیده می‌شود که برخی از موسسات حدود 19 تا 20 رشته دریافت می‌کنند و به برخی دیگر نیز حتی یک رشته داده نمی‌شود. همچنین برخی از موسسات تقاضای رشته‌های فنی و مهندسی می‌کنند، اما دیده می‌شود که به آنها رشته زبان یا حسابداری یا دیگر رشته‌ها داده می‌شود.

رییس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی کشور با بیان اینکه برای تاسیس رشته‌های جدید باید استانداردی وجود داشته باشد، گفت: در حال حاضر بر اساس یک استاندارد خاص تصمیم‌گیری نمی‌شود.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان