کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

اولین همایش «میان‌رشته‌ای آموزش و یادگیری زبان» در مشهد برگزار می‌شود (4-8-91)

ایران کنفرانس

اولین همایش «میان‌رشته‌ای آموزش و یادگیری زبان» در مشهد برگزار می‌شود

دانشیار گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه فردوسی گفت: برای نخستین بار در کشور همایش میان‌رشته‌ای آموزش و یادگیری زبان در دانشگاه فردوسی مشهدبرگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، دکتر رضا پیش‌قدم در نخستین همایش میان‌ رشته‌ای آموزش و یادگیری زبان که در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی برگزار شد، با اشاره به زمان برگزاری این همایش گفت: این همایش برای اولین بار در کشور برگزار می‌شود و یکی از ویژگی‌های آن برگزاری به دو زبان فارسی و انگلیسی است.

وی اظهار کرد: یکی از کارهایی که در این همایش انجام داده‌ایم ترکیب حوزه‌های مختلف زبان‌شناسی، روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، پزشکی، فلسفه، هنر و ادبیات است.

وی گفت: با توجه به محدودیت زمان برای ارائه مقاله در دو روز ناگزیر به انتخاب پنج سخنران از بین افراد پیشکسوت، مجرب، جوان و از گرایش‌های مختلف از کشور استرالیا و دیگر دانشگاه‌ها شدیم.

دانشیار گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه فردوسی افزود: حدود 700 چکیده مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد که حدود 200 اثر توسط هیات داوران انتخاب و 100 اثر برای ارائه به صورت سخنرانی و حدود 100 اثر دیگر برای ارائه به صورت پوستر منتخب شده‌اند.

پیش‌قدم از انتخاب عنوان این همایش با رویکرد میان‌رشته‌ای در زبان خبر داد و عنوان کرد: دنیای امروز دنیای جهانی شدن، تکثیر و تکثر است و لازمه رشد در چنین فضایی انعطاف‌پذیری و بررسی خردمندانه آرا و نظریات دیگران است.

وی افزود: قاعدتا تفکر جزیره‌ای و جزمی در چنین فضایی ما را به سمت و سوی فتح قله‌های موفقیت رهنمون نمی‌سازد و براستی برقراری گفت‌وگوی هوشمندانه باعث فربه شدن تفکرات می‌شود و ما را به سمت کوچک‌تر کردن مرزهای دانش پیش می‌برد.

پیش‌قدم ادامه داد: آموزش زبان نیز از این قاعده مستثنی نیست، زمانی که ما از آموزش زبان سخن می‌گوییم ناگزیر به یاد زبان‌شناسی و ارتباط آن با زبان می‌افتیم بنابراین رویکرد میان‌رشته‌ای به معنای برقراری گفت‌وگو با دیگر علوم است.

وی در پاسخ به ضرورت حفظ زبان فارسی، افزود: پاسداری از زبان، وظیفه فرهنگستان زبان فارسی بوده و با حوزه ما مرتبط نیست.

دانشیار گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه فردوسی اظهار کرد: دلیل رشد برخی از کشورها ایجاد تعاملات است و یکی از این تعاملات می‌تواند تعاملات زبان انگلیسی باشد.

وی افزود: از مهمترین اهداف همایش ارتقای سطح کمی و کیفی آموزش زبان در کشور، همگرایی رشته‌ها و علوم مختلف، بالا بردن سطح آگاهی و دانش دانشجویان، محققین و مدرسین، ارتقای سطح هویت ملی و مذهبی است.

لازم به ذکر است همایش میان‌رشته‌ای آموزش و یادگیری زبان صبح و بعدازظهر روزهای 9 و 10 آبان ماه در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی برگزار خواهد شد.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان