کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

ارائه 7 رشته مجازی در دانشگاه پیام نور اراک (5-8-91)

ایران کنفرانس

ارائه 7 رشته مجازی در دانشگاه پیام نور اراک

رییس دانشگاه پیام نور اراک گفت: دانشگاه پیام نور به جای استاد محور بودن، محتوا محور است و دانشجوی این دانشگاه دغدغه محتوا را ندارد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مرکزی، مصطفی یوسفی‌راد در نشستی با خبرنگاران، افزود: دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین شبکه آموزش عالی در سطح کشور یک خانواده یک میلیون نفری را به خود اختصاص داده است که در 250 واحد آموزشی دانشجویان مشغول به تحصیل هستند.

وی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور در شرایط فعلی به عنوان دومین دانشگاه باز در سطح آسیا و ششمین دانشگاه در سطح جهان مطرح است. دانشگاه باز به این معنی که امکان تحصیل در سطح آموزش عالی برای داوطلبان بدون محدودیت زمانی و مکانی مهیاست.

یوسفی‌راد شعار دانشگاه پیام نور را آموزش عالی برای همه، همه جا و همه وقت عنوان کرد و افزود: در سال 1389 دانشگاه پیام نور اراک به عنوان مرکز دانشگاهی مستقل از ستاد استان تفکیک شد. مجموع فعالیت‌های این دانشگاه در سه بخش کلان آموزش، پژوهش و فرهنگی تقسیم شده است که هر کدام شامل زیربخش هایی هستند.

وی افزود: در 13 مرکز پیام نور استان 32 هزار دانشجو در حال تحصیل هستند که 8500 نفر از این تعداد در دانشگاه پیام نور اراک تحصیل خود را ادامه می‌دهند.

یوسفی‌راد تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه را 300 نفر عنوان کرد و گفت: دانشجویان در چهار گروه انسانی، پایه، فنی و مهندسی، و منابع طبیعی مشغول به تحصیل هستند و در مجموع 58 درصد دانشجویان در رشته‌های علوم انسانی، 16 درصد در علوم پایه، 7 درصد منابع طبیعی و 19درصد در رشته‌های فنی و مهندسی تحصیل علم می‌کنند.

وی با بیان اینکه 1200 عضو هیأت علمی در واحدهای مختلف استان فعالیت می‌کنند، گفت: تعداد مدرسین مرکز اراک حدود 300 نفر است که 70 نفر از این افراد دارای مدرک تحصیلی PHD هستند.

وی افزود: از سال گذشته دوره آموزش مجازی به صورت رسمی در سطح دانشگاه پیام نور آغاز شده است و در حال حاضر 7 رشته به صورت مجازی ارایه می‌شود که مرکز اراک از بابت تعداد کلاس مجازی رتبه اول را در میان مراکز داراست.

یوسفی در ادامه گفت: سایت دانشگاه دو هفته است که راه‌اندازی شده و ارائه اطلاعات مثل تشکیل یا لغو کلاس و غیره از این طریق ارایه می‌شود، همچنین قیمت کتابها هم با توجه به دستورالعمل‌ها به کتابخانه‌ها ابلاغ می‌شود. در سطح شهر 4 نمایندگی فروش کتاب پیام نور داریم که در صورت گرانفروشی با آنها برخورد می‌شود و در صورت لزوم امکان تعطیلی این مراکز هم وجود دارد.

یوسفی در رابطه با سایر اقدامات عمرانی دانشگاه، اشاره کرد: با مساعدت‌هایی که در حوزه شهرداری انجام شد پل عابر پیاده در مقابل این دانشگاه احداث شده و به بهره برداری رسیده است.

رییس دانشگاه پیام نور اراک در پایان به انجام فعالیت‌های عمرانی مختلف در دانشگاه اشاره کرد و گفت: ایجاد کارگاه اتومکانیک، راه‌اندازی سیستم آبیاری قطره‌ای، احداث کارگاه کامپیوتر و سلف سرویس و رستوران، آتلیه معماری از جمله این اقدامات بوده است.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان