کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

آغاز ثبت نام ارز دانشجویی برای گروه علوم پزشکی (97/8/26)

ایران کنفرانس

آغاز ثبت نام ارز دانشجویی برای گروه علوم پزشکی

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت از آغاز ثبت نام برای دریافت ارز دانشجویی برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور در گروه علوم پزشکی خبر داد.

حمید اکبری قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ثبت نام برای دریافت ارز دانشجویی برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور که در رشته های علوم پزشکی تحصیل می کنند آغاز شد و دانشجویان می توانند با ورود به سامانه «موحد» (http://mohed.behdasht.gov.ir) مدارک خود را بارگذاری کنند.

وی افزود: دانشجویان ایرانی خارج از کشور که در رشته های علوم پزشکی و در دانشگاه های معتبر تحصیل می کنند برای دریافت ارز دانشجویی باید مدارک خود را بارگذاری کنند و مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت پس از تایید نهایی، معرفی نامه لازم بر اساس بخشنامه بانک مرکزی را در اختیار آنها قرار می دهد.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: بر اساس توافقی که با بانک مرکزی داشته ایم دو بانک عامل برای دریافت ارز دانشجویی و یا حواله ارزی برای دانشجویان گروه علوم پزشکی که در خارج از کشور تحصیل می کنند درنظر گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۷ هزار نفر دانشجو در گروه علوم پزشکی واجد شرایط دریافت ارز هستند.

اکبری درباره میزان ارز دانشجویی که برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور در نظر گرفته شده گفت: ارز دانشجویی بر اساس ماهانه هزار دلار به دانشجو و یا وکیل وی در موعدهای شش ماه هر نیمسال تحصیلی پرداخت می شود که در مجموع سالانه ۱۲ هزار دلار است. البته این پرداخت در ازای اقامت دانشجو در دانشگاه خارج از کشور به فرد پرداخت می شود.

وی یادآور شد: دانشجویانی که در دانشگاه های خارج از کشور شهریه پرداخت می کنند نیز با توجه به مدارکی که به بانک مرکزی و وزارت بهداشت ارائه می دهد و میزان شهریه آنها برای هر ترم مشخص است، سالانه تا سقف ۱۵ هزار دلار ارز برای شهریه دریافت می کنند که البته دریافت آن منوط به ارائه مدارک پرداخت شهریه در دانشگاه است.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

 

logo-samandehi

1390-1403© : ایران کنفرانس