ششمین کنگره بین المللی توسعه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری ایران

شیوه پرداخت حق التدریس اساتید در دانشگاه های بزرگ تغییر می کند (97/11/2)

ایران کنفرانس

شیوه پرداخت حق التدریس اساتید در دانشگاه های بزرگ تغییر می کند

معاون آموزشی وزیر علوم از اصلاح پرداخت حق التدریس در دانشگاه ها خبر داد و گفت: براساس این طرح هم حضور اعضای هیئت علمی در دانشگاه ها بیشتر شده و هم پرداخت دانشگاه ها منصفانه تر می شود.

مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره طرح بهره‌وری و نو ارزش آفرینی اعضای هیئت علمی در دانشگاه های بزرگ گفت: هدف از این طرح حذف استادان حق التدریس نیست بلکه اصلاح نظام پرداخت در قالب حق التدریس است.

وی ادامه داد: براساس این طرح، به جای پرداخت حق مازاد به یک استاد، برای تدریس مازادی که داشته، پرداخت ها به گونه ای خواهد شد که حقوق فرد را متناسب با سهمی که از فعالیتش دارد افزایش می دهند.

معاون آموزشی وزیرعلوم افزود: این موضوع باعث می شود اساتید دانشگاه‌ها نیز حضور فعالی در دانشگاه‌ها داشته و دانشگاه‌های مطرح نیز به دنبال این نباشند که از اساتید حق التدریس بیرون از دانشگاه استفاده کنند.

وی ادامه داد: چون ظرفیت هئیت علمی دانشگاه های سطح یک ما بسیار بالاست مگر در موارد استثناء، بنابراین اصلاح وضعیت به این معنا نیست که اساتید حق التدریس حذف شوند، بلکه هدف این است که پرداخت حق التدریس بازتعریف شود.

شریعی نیاسر افزود: با اجرای این طرح هم حضور اعضای هیئت علمی در دانشگاه ها بیشتر شده و هم پرداخت دانشگاه ها منصافانه تر بوده و حق اعضای هیئت علمی متناسب با نقشی که ایفا می کنند، تامین می شود.

 

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان