کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

هزار عضو هیئت علمی جوان جذب دانشگاه آزاد می شوند (98/4/1)

ایران کنفرانس

هزار عضو هیئت علمی جوان جذب دانشگاه آزاد می شوند

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از افزایش هیئت جذب مرکزی به ۲ هیئت جذب خبر داد و گفت: طبق تاکید دکتر ولایتی، تا پیش از مهر ماه امسال، باید یکهزار عضو هیئت علمی جوان جذب دانشگاه آزاد شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، بیژن رنجبر در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس گفت: طرح تحول در آموزش عالی که در دانشگاه آزاد اسلامی در جریان است، طرحی کارشناسی شده است که سال‌ها روی آن مطالعه شده و با حضور دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی در دانشگاه آزاد اسلامی زمینه مناسب برای پیاده سازی آن فراهم شده است.

قائم مقام رئیس دانشگاه در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش‌های تحصیلات تکمیلی اظهار داشت: پس از آنکه در ساختار جدید دانشگاه آزاد اسلامی معاونت‌های موضوعی و تخصصی ایجاد شد، دکتر طهرانچی برای کاهش بروکراسی‌ها و سرعت بخشیدن به کارها به بنده ماموریت داد که مسئولیت قائم مقامی را در حوزه آموزش عالی و ساماندهی تحصیلات تکمیلی بر عهده بگیرم تا بتوانیم معاونت‌های آموزشی و پژوهشی معاونت‌های موضوعی را مدیریت و هدایت کنیم.

وی افزود: به این منظور شورای راهبردی معاونان آموزشی و پژوهشی ایجاد شد تا بتوانیم بروکراسی ها را کاهش دهیم، بر این اساس هر تصمیمی که در این شورا تصویب شود، به مثابه مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی تلقی می‌شود.بنای کار ما در دانشگاه آزاد اسلامی تعامل با همه دستگاه به ویژه وزارتخانه های علوم و بهداشت است.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاکید دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی برای جذب اعضای هیئت علمی جوان در این دانشگاه، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با طرح‌ها، برنامه‌ها و سیاست‌هایی که دارد می‌خواهد نظام آموزش عالی کشور را متحول کند و برای این کار به نیروهای جوان متخصص و متعهد نیاز دارد که بر اساس برنامه‌ریزی‌ها باید سالانه هزار عضو هیئت علمی جوان جذب این دانشگاه شوند و به تبع آن از اساتید بازنشسته دستگاه های دیگر نیز قدردانی خواهد شد. دکتر ولایتی نیز تاکید دارد که تا پیش از مهر ماه امسال، هزار عضو هیئت علمی جوان جذب دانشگاه آزاد اسلامی شود.

رنجبر با بیان اینکه جوانان موتور پیشران گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی هستند، خاطرنشان کرد: روسای واحدهای دانشگاهی باید نسبت به موضوع جذب هیئت علمی حساس باشند و شرایط را طوری فراهم کنند که نیروهای جوان متخصص و متدین دارای انگیزه، جذب دانشگاه آزاد اسلامی شوند تا این دانشگاه بتواند برنامه‌های خود را در گام دوم انقلاب و گام دوم دانشگاه، مصمم و با جدیت اجرا کند. از روسای واحدها انتظار داریم که در این خصوص دغدغه جدی داشته باشند و در جلسات جدب اعضای هیئت علمی حضور یابند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه برای تسریع تبدیل وضعیت اعضای هیئت علمی، گفت: معتقدیم که یک هیئت ممیزه برای رسیدگی به وضعیت اعضای هیئت علمی ۴۰۰ واحد دانشگاهی کافی نیست، با این حال جلسات این هیئت هر دو هفته یک بار برگزار شده و در هر جلسه حداقل ۹۰ پرونده مورد بررسی قرار می گیرد که بیشتر پرونده‌ها مربوط به ارتقای مربیان به مرتبه علمی استادیاری است. پرونده‌ها بلافاصله پس از بررسی و تائید در هیئت به امضای دکتر طهرانچی می‌رسد و احکام جدید صادر می شود.

وی افزود: برای تسریع این وضعیت و توجه بیشتر به ارتقای استادیاران و دانشیاران، قرار شده که هیئت جذب مرکزی را به دو هیئت افزایش دهیم و هیئت ممیزه گروه علوم انسانی و هنر را از علوم پایه و مهندسی جدا کنیم تا شاخص‌های ارزیابی نیز تخصصی شده و پرونده با سرعت و دقت بیشتری بررسی شود.

رنجبر درباره اهمیت رشته‌های علوم پایه تصریح کرد: مقام معظم رهبری تأکید دارند که رشته‌های گروه علوم پایه باید تقویت شود، چرا که از رشته‌های پشتوانه علم است، با توجه به اهمیت این موضوع دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه مشوق‌ها و ایجاد جذابیت می‌خواهد رشته‌های علوم پایه را تقویت کند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر توجه این دانشگاه به بخش دانش آموزی و مدارس سما اشاره کرد و افزود: اکنون جمعیت دانش آموزش کشور در حال افزایش است که این موضوع اقتضا می‌کند، دانشگاه برنامه ویژه‌ای برای مدارس خود داشته باشد و روی این بخش سرمایه‌گذاری کند، یکی از اقدامات، بکارگیری اعضای هیئت علمی گروه‌هایی است که با کاهش دانشجو مواجه شده‌اند و برای این کار مشوق‌هایی درنظر خواهیم گرفت که اساتید علاقه مند بتوانند در مدارس سما به وظایف علمی و آموزشی خود بپردازند و نسل دانشجویان آینده را تربیت کنند.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وضعیت معیشتی اعضای هیئت علمی این دانشگاه، اظهار داشت: ما به دنبال بهبود وضعیت معیشتی اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی هستیم، اما موضوعی که در مقایسه حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد با دانشگاه های دولتی مورد توجه قرار نمی گیرد، این است که ساعات موظفی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های دولتی ۴۰ ساعت در هفته است در حالی این ساعت در دانشگاه آزاد ۳۲ است، اما با این حال معتقدیم که باید وضعیت معیشتی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بهبود یابد.

رنجبر به تشکیل شورای گسترش به ریاست دکتر طهرانچی اشاره کرد و گفت: با تشکیل این شورای تمامی رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس ظرفیت‌ها و نیاز هر منطقه مورد بررسی و تصویب قرار می گیرد و با این روند بسیاری از مشکلات واحدها حل خواهد شد.

وی درباره اهمیت موضوعات فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: نباید تنها معاونت فرهنگی و دانشجویی را مسئول و متولی امور فرهنگی بدانیم، بلکه همه معاونت‌ها در طرح‌ها، برنامه‌ها و فعالیت خود باید پیوست فرهنگی داشته باشند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به افق ۱۴۰۴ این دانشگاه برای تبدیل شدن به انتخاب اول، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال این است که تا سال ۱۴۰۴ به انتخاب اول داوطلبان ورود به دانشگاه تبدیل شود و این موضوع یک خط مشی جدی است که برای تحقق آن برنامه‌های راهبردی تدوین شده است و مدیران دانشگاه آزاد اعتقاد دارند که این چشم انداز محقق خواهد شد.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1403© : ایران کنفرانس