عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

شرایط ارتقای موسسات غیرانتفاعی به دانشگاه/ ضوابط دریافت مجوز رشته (10-8-91)

ایران کنفرانس

شرایط ارتقای موسسات غیرانتفاعی به دانشگاه/ ضوابط دریافت مجوز رشته

مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم به طرح جامع توسعه آموزش دانشگاههای غیرانتفاعی اشاره و ضوابط و شرایط تبدیل وضعیت موسسات غیرانتفاعی به دانشگاه و همچنین ایجاد رشته در دانشگاه غیرانتفاعی را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل حسنی امروز در همایش دانشگاهها و موسسات غیر دولتی که در دانشگاه غیر دولتی شیخ بهایی اصفهان با اشاره به برخی نکات در خصوص طرح جامع توسعه آموزشی موسسات گفت: بر اساس تصمیماتی که گرفته شده از سال آینده به منظور ارتقاء کیفیت و بهبود بخشیدن، دریافت مجوز رشته باید بر اساس موافقت اصولی صورت گیرد.

وی داشتن اساسنامه مصوب را یکی دیگر از پارامترهای دریافت مجوز رشته برای دانشگاههای غیرانتفاعی اعلام کرد.

مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط ارتقاء موسسات به دانشگاههای غیردولتی گفت: هر موسسه برای دانشگاه شدن باید سه دانشکده داشته باشد. هر دانشکده نیز حداقل باید دارای سه گروه آموزشی، 800 دانشجو و 6 هزار و 400 متر فضای کلی باشد.

به گفته حسنی از دیگر شرایط ارتقاء موسسه به دانشگاه داشتن حداقل 9 عضو هیئت علمی تمام وقت است که باید 20 درصد این تعداد استادیار به بالا باشد.

وی همچنین داشتن سه عضو هیئت علمی تمام وقت برای هر گروه آموزشی را از دیگر شرایط ارتقاء موسسه به دانشگاه عنوان کرد و گفت: از این تعداد حداقل یک نفر باید استادیار تمام وقت باشد.

این مقام مسئول در وزارت علوم در ادامه به شاخص های دریافت مجوز رشته تحصیلی اشاره کرد و گفت: داشتن اساسنامه مصوب، هیئت امنای قانونی، رئیس یا سرپرست قانونی، متناسب بودن رشته با زمینه فعالیت موسسه و دایر بودن رشته در مقطع پائین تر با حداقل دو دوره فارغ التحصیلی را از مهمترین این شاخص ها و ضوابط اعلام کرد.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان