کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

برنامه وزارت علوم برای جذب امریه فارغ التحصیلان ارشد و دکتری (98/12/10)

ایران کنفرانس

برنامه وزارت علوم برای جذب امریه فارغ التحصیلان ارشد و دکتری

مدیر کل ارتباط با صنعت وزارت علوم با اشاره به برنامه این وزارتخانه برای فارغ التحصیلان امریه گفت: نخستین گروه از این افراد به منظور بهبود روابط دانشگاه و صنعت به دانشگاه های بزرگ اعزام شدند.

محمد سعید سیف، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: نخستین بار است که ستاد کل نیروهای مسلح موافقت کرد که وزارت علوم، بصورت کلی، فارغ التحصیلان ارشد و دکترا را که شرایط لازم را دارند، بصورت امریه در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها به کار بگیرد.

وی هدف از این برنامه را کمک گرفتن از دانش و توانایی این فارغ التحصیلان در راستای بهبود روابط میان دانشگاه‌ها و مراکز علمی با جامعه و صنعت و انجام پروژه تحقیقاتی عنوان کرد و افزود: با ایجاد این فرصت، سعی کردیم توزیع نسبتاً گسترده ای را در سطح کشور از این افراد داشته باشیم و به همین علت، فعلاً در فاز نخست به هر یک از دانشگاه‌های معین هر استان، ۴ نفر را اختصاص داده ایم.

سیف درباره شرایط به کارگیری این افراد گفت: افراد باید فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری بوده و نیز معدل بالای ۱۵ داشته باشند.

وی ادامه داد: با این وجود اگر فردی دوره‌های تخصصی و مهارتی را هم گذرانده باشد، بعنوان یک امتیاز مضاعف، برایش محسوب خواهد شد.

مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم گفت: بررسی اولیه برای انتخاب نفرات برای امریه در وزارتخانه صورت می‌گیرد، اما گزینش نهایی نفرات را به خود دانشگاه‌ها واگذار کرده ایم.

سیف افزود: فعلاً ستاد کل نیروهای مسلح با ۲۵۰ نفر برای یک سال موافقت کرده است و هم ما و هم ستادکل، در طول این یک سال عملکرد سربازان امریه و دانشگاه‌ها را در این خصوص به دقت بررسی می‌کنیم و اگر اثرات مثبت بود و نتایج خوبی به همراه داشته باشد، امیدواریم که این طرح و تخصیص امریه به وزارت علوم، دائمی شود.

وی با بیان اینکه نخستین گروه امریه‌ها، شامل ۴۵ نفر، اول دی ماه امسال به محل آموزش عمومی سربازی اعزام شدند، گفت: این گروه پس از پایان دوره ۲ ماهه آموزشی، از اول اسفند ماه در دانشگاه‌های محل خدمت خود حاضر شده اند. ضمن اینکه همزمان با پایان دوره آموزشی گروه اول، گروه دوم را اعزام کرده این برنامه به این ترتیب است که به همین روال؛ هر ۲ ماه یک گروه را اعزام کنیم.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

 

logo-samandehi

1390-1403© : ایران کنفرانس