کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

تدوین نقشه راهبردی انرژی/ ایجاد رشته‌های جدید در حوزه علوم شناختی (14-8-91)

ایران کنفرانس

تدوین نقشه راهبردی انرژی/ ایجاد رشته‌های جدید در حوزه علوم شناختی

دبیر کمیته های کارگروه فناوریهای نوین وزارت علوم از تدوین نقشه راهبردی آموزشی در حوزه انرژی خبر داد و گفت: ایجاد رشته های دکتری اعصاب شناختی و کارشناسی ارشد زبان شناسی شناختی در کمیته علوم شناختی به تصویب رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سهیلا بورقانی فراهانی در نشست خبری امروز یکشنبه با اشاره به اقدامات کمیته انرژی این کارگروه، افزود: این کمیته با استناد به اسناد بالا دستی، قانون اساسی و آمایش آموزش عالی اقدام به تدوین سند راهبردی آموزشی در حوزه انرژی کرده است.

وی با اشاره به وضعیت آموزشی در حوزه انرژی، اظهار داشت: در این کمیته وضعیت 53 رشته مرتبط با این حوزه مورد بازنگری قرار گرفت و نتایج این بررسی ها نشان داد که 14 رشته در این زمینه قابلیت حذف شدن را دارند.
فراهانی همچنین  تاکید کرد: این بررسی ها نشان داد که کشور نیاز به راه اندازی 28 رشته جدید در این حوزه است.
دبیر کمیته های کارگروه فناوریهای نوین وزارت علوم از تدوین برنامه درسی یک رشته در حوزه انرژی خبر داد و اضافه کرد: تدوین برنامه درسی رشته کارشناسی ارشد انرژیهای تجدید پذیر از سوی سازمان "سانا"، دانشگاه صنعتی شاهرود و فردوسی مشهد در دستور کار است.
اقدامات کمیته فناوری اطلاعات

فراهانی با اشاره به آخرین اقدامات کمیته فناوری اطلاعات کارگروه فناوریهای نوین، خاطر نشان کرد: تدوین برنامه درسی کارشناسی ارشد رشته حقوق فناوری اطلاعات در دستور کار است. این رشته در دادگستریها و دادگاه ها کاربردهای فراوانی دارد.
وی از تصویب رشته جدید در این حوزه خبر داد و یادآور شد: رشته کارشناسی ارشد رشته مهندسی سامانه شبکه ای با گرایش شبکه های اجتماعی تصویب شده است.
مصوبات جدید کمیته علوم و فناوریهای شناختی

دبیر کمیته های کارگروه فناوریهای نوین وزارت علوم با اشاره به جایگاه علوم و فناوریهای شناختی، گفت: حوزه علوم شناختی در حوزه های مغز، تاثیر آن بر رفتارها، الگوسازی شناختی در قالب هوش مصنوعی فعالیت دارد.
وی با اشاره به آخرین مصوبات کمیته علوم و فناوریهای شناختی، خاطر نشان کرد: ایجاد رشته مدل سازی علوم شناختی در دوره دکتری از مصوبات این کمیته است.
فراهانی تدوین سرفصل دوره دکتری علوم شناختی-مدل سازی شناختی، دکتری علوم شناختی- روان شناسی با گرایش روان شناسی و شناخت اجتماعی و کارشناسی ارشد رشته علوم شناختی، ذهن، مغز و شناخت اجتماعی را از دیگر اقدامات این کمیته نام برد.
وی همچنین ازتصویب ایجاد رشته های جدید در این حوزه خبر داد و اظهار  داشت: ایجاد رشته های دکتری اعصاب شناختی و کارشناسی ارشد زبان شناسی شناختی در این کمیته به تصویب رسیده است.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان