عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

ایران با بیش از 2هزار مقاله در حوزه نانو، رتبه نهم جهان را کسب کرد (14-8-91)

ایران کنفرانس

ایران با بیش از 2هزار مقاله در حوزه نانو، رتبه نهم جهان را کسب کرد

خبرگزاری آنا: مدیر کمیته نانو فناوری گروه فناوری های نوین شورای برنامه ریزی آموزش عالی گفت: طبق آمارهای ستاد فناوری نانو تا اکتبر سال 2012 میلادی، ایران با دو هزار و 300 مقاله در حوزه نانو، رتبه نهم جهان را کسب کرده است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سید مهدی رضایت در نشست مطبوعاتی مدیران گروههای فناوری های نوین و روسای کمیته های برنامه ریزی آموزش عالی با بیان اینکه 200دانشجو در مقطع دکتری تخصصی در حوزه نانو در 14 دانشگاه کشور مشغول به تحصیل هستند، گفت: در حال حاضر نزدیک به 13 هزار دانشجو و یا دانش آموخته در مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته هاي نانو مشغول به کار هستند که این رویداد مهمی درحلقه تولید علم کشور است.

مدیر کمیته نانو فناوری اظهار داشت: کمیته نانو فناوری یکی از کمیته های گروه فناوریهای نوین است که در حال حاضر دانشجویان ما با دو رویکرد در زمینه نانو فناوری آموزش می بینند که یک رویکرد در رشته های عادی و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است مانند رشته شیمی و رشته فیزیک که دانشجویان پایان نامه هایشان را با گرایش نانو شیمی و یا نانو فیزیک انتخاب می کنند.

رضایت ادامه داد: نزدیک به 9 هزار و 500 دانش آموخته و فارغ التحصیل در کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی داریم که در گرایش نانو روی پایان نامه های خود کار می کنند.

وی گفت: همچنین تعدادی رشته تخصصی نانو داریم که حدود 30 دانشگاه در کشور در 5 حوزه تخصصی نانو مانند نانو بیو تکنولوژیک، نانو الکترونیک، نانو شیمی، نانو فیزیک و نانو محاسباتی، نزدیک به هزار دانشجو تربیت می کنند .

وی با اشاره به گزارش کاری کمیته نانوفناوری گفت: در حال حاضر 3 رشته جدید در زمینه نانو در حال بررسي است، همچنین ما بطور مرتب وضعیت نانو در جهان را رصد میکنیم و آمایش سرزمین در نقشه راهی که کمیته نانو برای کشور تدوین کرده است، دیده شده است.

رضایت افزود: نگاه ما این است که دانشجویان را از سمت مقاله نویسی به سمت فناوری، تولید محصول وثروت ببریم و با تلاش دانشگاههای کشور این مهم، در قالب شرکت های دانش بنیان در حال شکل گیری است و وضعیت ما در حوزه نانو فناوری جلوتر از برنامه اي است که در اسناد بالادستی دیده شده است.

وی در پایان از راه اندازی رشته جدیدی در دانشگاه ارومیه خبر داد و گفت: با پیشنهاد دانشگاه ارومیه، مجوز رشته میکرو نانو الکترو مکانیک برای اولین بار در مقطع کارشناسی ارشد تصویب و اجرای آن به این دانشگاه واگذار شد.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان