کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

مسابقات طراحی راکت های سوخت جامد در واحد علوم و تحقیقات برگزارمی شود (16-8-91)

ایران کنفرانس

مسابقات طراحی راکت های سوخت جامد در واحد علوم و تحقیقات برگزارمی شود

خبرگزاری آنا:رئیس دانشکده مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات گفت: رشته های سوانح هوایی و صلاحیت های پروازی در مقطع کارشناسی ارشد و تعمیرات و نگهداری هواپیما در مقطع کارشناسی ناپیوسته در واحدعلوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی می شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مرتضی خیاط رئیس دانشکده مکانیک و هوافضا این واحد دانشگاهی با بیان این مطلب که این دانشکده در حال حاضر دارای آزمایشگاه های مقاومت مصالح ، انتقال حرارت ، ترمودینامیک ، مکانیک سیالات و کنترل فرآیند و آزمایشگاه ایرودینامیک ویژه رشته های مهندسی مکانیک و هوافضا است گفت: در آینده نزدیک آزمایشگاه های دینامیک ، ارتعاشات، کارگاه اتوماتیک و کارگاه موتورهای هوایی ویژه رشته های مهندسی مکانیک و هوافضا در واحد علوم و تحقیقات راه اندازی خواهد شد.

وی به تجهیز کارگاه های دانشکده مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات همچون کارگاه های بال و بدنه هواپیما ، ابزارآلات دقیق و آزمایشگاه پردازش موازی اشاره کرد و گفت : دانشکده مکانیک و هوافضا این واحد دارای 1632دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است .

خیاط گفت:دانشکده مکانیک و هوافضای واحد علوم و تحقیقات یکی از برترین دانشکده های مکانیک و هوافضای کشور محسوب می شود و در زمینه های آموزشی و پژوهشی از ظرفیت بالایی برخوردار است.

وی از برگزاری کارگاه های تخصصی از جمله طراحی و ساخت گلایدر، راکت های سوخت جامد، ساخت روبات و دوره های نرم افزارهای تخصصی مکانیک و هوافضا در این دانشکده خبر داد و افزود: دوره های طراحی راکت های سوخت جامد موشک برای اولین بار در کشور توسط دانشکده مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات در حال برگزاری است.

وی از برگزاری مسابقات ملی طراحی راکت های سوخت برای نخستین باردر کشور به همت دانشکده مکانیک و هوافضا این واحد در سال آینده خبر داد و اظهار داشت: طرح های صنعتی قابل توجهی با همکاری این دانشکده و سازمان های مرتبط در کشور دنبال می شود که از جمله آن می توان به طرح ملی همکاری با سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح در زمینه های پژوهشی مانند طراحی موتور ، کامپوزیت ، بدنه و طراحی هواپیماهای سبک 6نفره اشاره کرد. در همین راستا تفاهم نامه ای نیز با سازمان مذکور منعقد شده است .

وی با بیان این مطلب که طراحی قطعات و فعالیت های تحقیقاتی اینگونه از هواپیماها از سال گذشته در دانشکده مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات آغاز شده است ، تصریح کرد : کارهای تحقیقاتی و عملیاتی مربوط به این نوع هواپیماها در این دانشکده در حال پیگیری است . همچنین علاوه بر ارتقاء سطح علمی و پژوهشی دانشجویان و

اساتید ، با مشارکت در این پروژه ها ، این دانشکده از حمایت های مالی بخش های صنعتی کشور نیز برخوردار می شود.

رئیس دانشکده مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات گفت : ظرفیت و توان علمی دانشجویان این واحد بسیار بالاست و باید به نحو احسن از این ظرفیت ها استفاده کرد. بر همین اساس رشته های جدیدی همچون سوانح هوایی و صلاحیت های پروازی در مقطع کارشناسی ارشد ، تعمیرات و نگهداری هواپیما در در مقطع کارشناسی در این دانشکده راه اندازی می شود .

خیاط از راه اندازی رشته مدیریت هوانوردی برای اولین بار در کشور توسط دانشکده مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات در آینده خبر داد و گفت: گرایش طراحی جامدات در مقطع کارشناسی ارشد برای داوطلبان کنکور سال 1392 ایجاد می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر برنامه ریزی های بسیاری برای برگزاری مسابقات داخلی گلایدر در اسفندماه سال91، مسابقه ملی راکت های سوخت جامد در پاییز سال92و مسابقه روبات های پرنده در سال آینده صورت گرفته است.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان