کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

آیین نامه پذیرش دانشجوی استاد محور به زودی ابلاغ می شود (1401/8/16)

ایران کنفرانس

آیین نامه پذیرش دانشجوی استاد محور به زودی ابلاغ می شود

وزیر علوم گفت: آیین‌نامه پذیرش دانشجوی استاد محور به‌ زودی ابلاغ می‌شود و اساتید دانشجویان استعداد درخشان را مستقیم پذیرش می کنند و ۲۰ درصد از پذیرش، استاد محور خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی زلفی گل امروز در آیین افتتاح باشگاه طلایه داران علم که در پردیس شمالی دانشگاه تهران برگزار شد،
اظهار کرد: دانشگاه بهترین محل برای مرجعیت سازی علم در کشور است و کارکرد دانشگاه فقط علم و فناوری و نوآوری نیست و در عرصه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی هم موثر است.

وزیر علوم راه اندازی باشگاه طلایه داران علم را یک مرزشکنی علمی در مرجعیت علمی عنوان کرد و گفت: امروزه در دنیا باور دادند که تولید علم، مرجعیت ایجاد می کند و در نهایت مصرف علم، رفاه ایجاد خواهد کرد.

زلفی گل خاطرنشان کرد: ما برای هیات علمی و ایجاد شور و نشاط بین آنها ۳ کار کلیدی انجام دادیم؛ نخست اینکه پایه های تشویقی را به ۶۰ پایه رساندیم. همچنین تا الان آن هایی که مجلات علمی را مدیریت میکردند، تشویق نمی شدند اما برای این عزیزان که مجلات را بین المللی سازی کنند، تا ۵ پایه در نظر گرفته شده است.

وی همچنین با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی حقوق هیات علمی از مهرماه گفت: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی سقف حقوق را برای اعضای هیات علمی برداشت و از طرفی برای جهش علمی ۱۵ درصد افزایش حقوق تصویب و از مهرماه حقوق هیات علمی ۱۵ درصد افزایش پیدا کرد.

زلفی گل افزود: همچنین به اساتید اختیارات بیشتری دادیم به طوری که آن ها می توانند دانشجویان استعداد درخشان را خودشان پذیرش کنند، منتها یک شرط دارد و آن اینکه دانشجو باید جزو ۲۰ درصد ورودی های خودش باشد. دوم اینکه پایان نامه و رساله در راستای حل مسائل جامعه تدوین شود و موضوعات مدنظر در سامانه نان ثبت شده است.

وزیر علوم ادامه داد: آیین‌نامه پذیرش دانشجوی استاد محور به‌ زودی ابلاغ می‌شود و اساتید می توانند دانشجویان استعداد درخشان را مستقیم پذیرش کنند و ۲۰ درصد از پذیرش، استاد محور می‌شود.

زلفی‌گل با اشاره به افزایش سقف حق‌التدریسی اساتید گفت: سقف حق التدریسی در دانشگاه تهران سال گذشته ۸ واحد بود که با تصویب در هیات امنا به ۳۰ واحد در هر ترم رسید و اگر استاد بخواهد پروژه نیاز محور نیز تعریف کند این سقف افزایش خواهد یافت.

وی ضمن بیان این مطلب که دانشگاه تهران پرچم‌دار علم ایران است، گفت: اگر می‌خواهیم دانشگاه تهران ارتقا پیدا کند، باید برای جذب اعضای هیئت علمی و نخبگان با دید وسیعتری نگاه کنید. بعضا شاهد هستیم افرادی که از سوی بنیاد ملی نخبگان به دانشگاه ها معرفی می شوند با مقاومت دانشگاه ها رو به رو می شوند و البته برخی هم استقبال می کنند.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1403© : ایران کنفرانس