کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

20 هزار سرفصل دروس دانشگاهی کشور بازنگری می شود (18-8-91)

ایران کنفرانس

20 هزار سرفصل دروس دانشگاهی کشور بازنگری می شود

رشت - خبرگزاری مهر: معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بازنگری بیش از 20 هزار سرفصل دروس دانشگاهی کشور طی پنج سال خبر داد و گفت: برای تحقق این برنامه هر سال باید چهار هزار سرفصل بازنگری شود.

حسین نادری منش در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: سالانه دو گردهمایی در فصول بهار و پائیز با هدف بررسی پیشرفت شش ماهه و همچنین برنامه های بلند مدت آموزشی وزارت علوم در کشور برگزار می شود.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مهمترین بحث های که در چهل و چهارمین نشست معاونان آموزشی دانشگاه و مراکز آموزش عالی سراسر کشور مطرح می شود یکی سند تحول آموزش عالی مبتنی بر آمایش است که با بیش از 100 هزار نفر ساعت کار ملی و استانی نهایی شده است.

بطور میانگین 70 تا 80 درصد دانشجویان استانی بومی هستند

نادری منش ادامه داد: از دیگر مباحث جدی در این نشست می توان به بازنگری سر فصل های دروس دانشگاهی و همچنین مباحث گسترش به ویژه در تحصیلات تکمیلی، عملیاتی کردن برنامه پنجم توسعه در رابطه با نظارت، ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه ها، جذب هیئت علمی و سایر موارد را نام برد.

وی در پاسخ به این پرسش که وزارت علوم در زمینه ارتقای کیفیت آموزش عالی چه اقداماتی انجام داده است، گفت: بازنگری و به روز رسانی سر فصل ها نخستین قدم در بعد آموزشی از اهداف مهم وزارت علوم بوده است.

معاون وزیر علوم افزود: همچنین در فصل دوم و ماده 15 برنامه پنجم بازنگری و تحول در سر فصل، محتوا و مباحث ارزشی تاکید شده است.

وی اظهارداشت: در این زمینه نخست شورای عالی برنامه ریزی از گسترش منفک و دارای ساختار جدیدی شد و همینطور کمیته های برنامه ریزی جدیدی شامل فناوری های نوین از قبیل نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، هوا فضا، انرژی های جدید، علوم شناختی، کمیته درس دفاع مقدس و کمیته خاص مباحث قرآنی شکل گرفت.

نادری منش بازنگری درآئین نامه ها، شیوه نامه های جذب دانشجو و سایر موارد را از دیگر اقدامات این وزارتخانه دانست.

وی با بیان اینکه ظرفیت دکترای دانشگاه های کشور در سال 1388 چهار هزار و 800 نفر بود، گفت: پارسال هشت هزار  و امسال 11 هزار دانشجو در مقطع دکترای در دانشگاه های مختلف کشور پذیرفته شدند.

صد درصد افزایش ظرفیت در مقطع دکترای

معاون آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه یک هزار رشته محل جدید به دانشگاه های مادر استانها در کشور مجوز داده شد، افزود: در مدت سه سال بیشتر دانشگاه های مادر در استانها صد درصد تعداد رشته محل های دکترای و کارشناسی ارشد افزایش پیدا کرد.

وی تاکید کرد: در سطح استانها حداقل یک دانشگاه در سطح بهترین ها باید باشد تا افراد مستعد استان به دلیل نبود رشته مورد علاقه مجبور به مهاجرت از استان نباشند.

نادری منش ادامه داد:  دانشگاه گیلان هفت هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای دارد که 40 درصد ظرفیت این دانشگاه را شامل می شود.

دانشگاه گیلان هم اکنون 18 هزار دانشجو دارد

وی افزود: هم اکنون چهار میلیون و 400 هزار دانشجو در کشور مشغول به تحصیل هستند که این عدد یعنی پنج هزار و 800 دانشجو در صد هزار جمعیت که از حیث کمی عدد بسیار خوبی است.

معاون وزیر علوم  یادآورشد: از این تعداد 65 درصد در مقطع کارشناسی، 23 درصد در مقطع کاردانی، 9 درصد در مقطع کارشناسی ارشد،1.2 درصد در دکترای حرفه ای و یک درصد در دکترای تخصصی در حال تحصیل هستند.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان