کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

الکترونیکی شدن جزوات اساتید (19-8-91)

ایران کنفرانس

الکترونیکی شدن جزوات اساتید

رئیس دانشگاه صنعتی شریف از اجرای طرح آموزش الکترونیک متن باز خبر داد و اعلام کرد که استادان کشور تا پایان سال فرصت دارند برنامه های درسی خود را در سامانه ای.آر.پی وزارت علوم قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا روستا آزاد در همایش معاونان آموزشی دانشگاهها در جمع خبرنگاران از اجرای طرح آموزش الکترونیک متن باز خبر داد و گفت: استادان تا انتهای سال جاری فرصت دارند برنامه های درسی خود را به منظور مشاهده توسط دانشجویان، دانش آموختگان، سایر استادان همچنین مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم در سامانه ای.آر.پی این وزارتخانه قرار دهند.

وی با بیان اینکه از سال آینده استادان باید جزوات خود را روی این سامانه قرار دهند تاکید کرد که یکی از ملاکهای رتبه بندی دانشگاهها الکترونیکی کردن آموزش دانشگاهها است، هر چند متاسفانه کشورمان در این زمینه از سایر کشورهای دیگر عقب مانده است.

به گفته رئیس دانشگاه صنعتی شریف، در الکترونیکی کردن جزوات، لازم است از هایپرلینکها، پاورپوینتها، انیمیشن و سایر موارد استفاده کنند تا برای همه قابل رصد باشد، از سوی دیگر به روز کردن این جزوات در ای.آر.پی بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

روستا آزاد به مهمترین فواید این شیوه آموزش اشاره کرد و گفت: ارتقا مستمر آموزش، بیان نظرات استادان و دانشجویان همچنین ایجاد رقابت میان استادان از ویژگیهای این شیوه آموزش مجازی به شمار می آید.

وی در پاسخ به پرسش مهر در خصوص اجباری بودن حضور دانشگاهها و شهریه ای شدن این شیوه آموزش، اظهار داشت: حضور دانشگاهها تشویقی است اما به علت تاثیر این شیوه آموزش در رتبه بندی می توان گفت حضورشان اجباری است.

وی درباره پولی بودن این شیوه مجازی نیز گفت: این شیوه آموزش مثل آموزشهای مجازی رایج در دانشگاههای کشور برای دانشجو هزینه به دنبال خواهد داشت، در حال حاضر برخی دانشگاهها اقدام به برگزاری دوره های آموزش مجازی کرده اند که هر چند این دوره ها به علت انگیزه های مالی برگزار می شوند اما کیفیتی در آموزشهای مجازی نمی توان دید.

عضو شورای راهبری آموزش متن باز با اشاره به عملی کردن شیوه آموزش متن باز طی یک دوره پنج ساله، خاطرنشان کرد که همه دانشگاهها از جمله آزاد اسلامی و پیام نور هم در این طرح مشارکت دارند.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان