کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

بیانیه‌ چهل و چهارمین همایش معاونین آموزشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور (19-8-91)

ایران کنفرانس

بیانیه‌ چهل و چهارمین همایش معاونین آموزشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور

معاونان آموزشی دانشگاه‌ها در بیانیه‌ای ضمن محوری دانستن تحصیلات تکمیلی، خواستار باز مهندسی و ارتقای مداوم روش‌های پذیرش دانشجو در این دوره‌ها شدند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، در بخش نخست بیانیه‌ چهل و چهارمین همایش معاونین آموزشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور که در دانشگاه گیلان برگزار شد، با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور به لحاظ نقش شایسته‌ای که در تولید علم و تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور ایفا می‌کنند و موتور محرکه توسعه کشور محسوب می‌شوند، آمده است: اقتصاد مقاومتی اقتصادی دانش بنیان و دانش محور است که از این حیث نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی در شئون جامعه ایجاب می‌کند دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با استظهار به حمایت دولت خدمتگذار و مجلس نسبت به عملیاتی کردن این موضوع حیاتی اهتمام جدی ورزند.

در بخش دیگری از این بیانیه شرکت کنندگان در همایش معاونین آموزشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در تربیت نیروی انسانی بصیر و کار آمد مورد نیاز کشور با تاکید بر جنبه‌های معرفتی و مهارتی، تداوم طرح بازنگری در برنامه‌های درسی و هدایت استعدادها به سمت نیازهای واقعی بخش‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی کشور، متناسب با مقتضیات زمانی و مکانی و مبتنی بر آموزش به روز، کاربردی و کار آمد تاکید کردند.

در ادامه این بیانیه با تاکید بر اینکه تدوین طرح آمایش آموزش عالی به عنوان نقشه راه توسعه هدفمند آموزش عالی گام بزرگی است که از طریق توسعه متوازن آموزش عالی، پرهیز از موازی کاری و اجرای برنامه‌های آموزشی نامتناسب با زمان و مکان به اجرا گذاشته شده است، معاونان آموزشی شرکت کننده در این همایش ضمن قدرشناسی از این اقدام ارزنده و سرنوشت ساز، آمادگی خود را برای اجرای این طرح بزرگ ملی اعلام کردند و حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان مملکتی را در اجرای این طرح خواستار شدند.

در بخش دیگری از این بیانیه با توجه به نقش محوری تحصیلات تکمیلی در تولید علم و دستیابی به اهداف سند چشم انداز ، شرکت کنندگان در همایش ضرورت باز مهندسی و ارتقاء مداوم روش ‌های پذیرش دانشجو را مورد تاکید قرار دادند.

در بخش پایانی این بیانیه شرکت کنندگان در همایش ارتقاء تمامی دانشگاه‌های مادر استانی تا حد 10 دانشگاه برتر کشور را به عنوان شرط لازم برای تحقق عدالت آموزشی عنوان کردند و حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی را برای کمک به تحقق این خواسته مهم و اختصاص ردیف اعتباری ویژه به این منظور را خواستار شدند.

گفتنی است شرکت کنندگان در این همایش براساس این بیانیه تسریع در بازنگری برنامه‌های درسی به خصوص در رشته‌های علوم انسانی را خواستار شدند.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان