کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

برگزاری آزمون غیرمتمرکز دکتری سیاست وزارت علوم است/وجود 450 هزار صندلی‌ خالی در دانشگاه‌ها (20-8-91)

ایران کنفرانس

برگزاری آزمون غیرمتمرکز دکتری سیاست وزارت علوم است/وجود 450 هزار صندلی‌ خالی در دانشگاه‌ها

مدیرکل دفتر گسترش وزارت علوم با اشاره به پیشنهاد برخی از دانشگاهیان برای بازگشت نحوه برگزاری آزمون دکتری به شیوه سابق آن و افزایش اختیار دانشگاه‌ها در پذیرش دانشجوی دکتری، گفت: سیاست وزارت علوم برگزاری آزمون دکتری به شیوه غیرمتمرکز است.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ابوالفضل حسنی در حاشیه نشست معاونان آموزشی دانشگاه‌ها در جمع خبرنگاران، گفت: بر اساس آمار، 90 درصد مردم و دانشگاهیان معتقدند که عدالت آموزشی در روش فعلی آزمون دکتری بیشتر محقق شده است.

وی همچنین با اشاره به وجود 450 هزار صندلی‌ خالی در کل آموزش عالی کشور، از تشکیل کمیته بررسی و تعیین سهم زیرنظام‌های آموزش عالی در بحث پذیرش دانشجو خبر داد و گفت: بحث صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها باید با درایت بیشتر بررسی شود. چراکه در حال حاضر در غیرانتفاعی‌ها و برخی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مشکلات عظیمی به وجود آمده است، به عنوان نمونه در دانشگاه آزاد با وجود پتانسیلی که در بحث زیرساخت‌ها دارند، در برخی واحدهابه دلیل کمبود دانشجو سه طبقه واحدها بسته و تنها از یک طبقه آن استفاده می‌شود.

مدیرکل دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: بر این اساس در نظر داریم نشستی را با روسای زیر نظام‌های آموزشی و نمایندگان آنها برگزار کنیم تا سهم هر یک از زیرنظام‌های آموزش عالی برای پذیرش دانشجو مشخص شود.

حسنی در خاتمه با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص حذف کنکور، گفت:‌ در صورت حذف کنکور باید برای بحث کاردانی و کارشناسی ناپیوسته یک شیوه‌نامه طراحی شود تا دانشجویان به تناسب پتانسیل و توانمندی‌های موسسه، در این مقاطع ساماندهی شوند.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان