عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

آمار علمی بی‌نظیر در تاریخ آموزش عالی کشور/ جدول پیشتازترین‌ها در علم (21-8-91)

ایران کنفرانس

آمار علمی بی‌نظیر در تاریخ آموزش عالی کشور/ جدول پیشتازترین‌ها در علم

سرپرست پایگاه استنادی ISC ضمن ارائه تازه ترین آمار از تولید علم ایران و اعلام نام پیشتازترین ها در این عرصه گفت: این آمار در تاریخ آموزش عالی کشور بی نظیر است.

دکتر جعفر مهراد در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن ارائه آخرین آمار تولید علم ایران که در تامسون رویترز ثبت و نمایه سازی شده، افزود: از ابتدای سال 2012 میلادی تا هفته پایان هفته گذشته کل تولیدات علمی دانشمندان و پژوهشگران کشور به 19 هزار و 399 مقاله رسید.

وی با بیان اینکه آمار سال 2011 میلادی بر حسب سال انتشار مجله رقمی برابر 27 هزار و 35 مقاله را نشان می دهد، افزود: این آمار در تاریخ آموزش عالی کشور بی نظیر است و رقم مزبور نسبت به سال 2010 افزایشی برابر با 5 هزار و 433 مقاله دارد؛ در همین حال کل میزان تولید علم کشور در سال 2010 تعداد 21 هزار و 592 مقاله بود.

سرپرست ISC ادامه داد: سال 1970 تعداد مقالات نمایه شده کشور در تامسون رویترز که در آن سال ها ISI نام داشت، فقط 9 مقاله بود.

وی گفت: بررسی و تحلیل تولید علم کشور از سال 1970 تا سال 2012 نشان می دهد که برخی از دانشگاه ها نسبت به بعضی دیگر سهم عمده ای در تولید علم داشته و به همین مناسبت از جایگاه برتری برخوردار می باشند.

به گفته مهراد دانشگاه های برتر کشور بر حسب تولید علم از سال 1970 به بعد به قرار زیر است:

ردیف نام دانشگاه سهم از تولید علم کل کشور
1 علوم پزشکی 20.72
2 تهران 10.71
3 آزاد 10.31
4 صنعتی اصفهان 6.55
5 صنعتی شریف 6.50
6 صنعتی امیرکبیر 5.40
7 تربیت مدرس 4.35
8 شیراز 4.27
9 علوم پزشکی شیراز 3.57
10 فردوسی مشهد 2.45

مهراد با اشاره به چند نکته مهم در خصوص تولید علم دانشگاههای کشور، اظهار داشت: یک مساله عبارت از قدمت و عمر دانشگاه ها است که مانند تهران در مقایسه با دانشگاه تربیت مدرس تاریخی طولانی دارند و نظر به تازه تاسیس بودن دانشگاه تربیت مدرس نسبت به این دو دانشگاه، سهم دانشگاه تربیت مدرس از تولید علم کل کشور کمتر از دانشگاه های یاد شده است.

وی همچنین درباره دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: نباید از یاد ببریم که این دانشگاه به صورت تجمعی عمل می کند بنابراین رتبه 3 دانشگاه آزاد مربوط به سهم تمام واحدهایی است که تحت عنوان دانشگاه آزاد اسلامی ایران فعالیت می کنند.

این مقام مسئول در ISC اعلام کرد که تفکیک دانشگاه ها نیز تاثیرات نامطلوب خود را در محاسبه تولید علم به جا گذاشته است و متاسفانه به علت عدم دقت از یک سو و درج نام دانشگاه ها به لحاظ تفاهم نامه ای که در سال های گذشته به امضای روسای وقت دانشگاه ها رسید، تفکیک تولید علم را بر حسب دانشگاه ها با مشکلات متعددی مواجه کرد.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان