کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

ششمین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری

اجرای دور جدید طرح «دستیار فناوری» در دانشگاه‌ها (1402/7/24)

ایران کنفرانس

اجرای دور جدید طرح «دستیار فناوری» در دانشگاه‌ها

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جزئیات طرح دستیار فناوری و طرح پست داک امریه را در سال تحصیلی جدید اعلام کرد.

سجاد محمدعلی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح دستیار فناور گفت: طرح دستیار فناوری برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اجرا می‌شود و فرصتی است تا دانشجویان بتوانند حین تحصیل در شرکت‌ها و واحدهای فناور حضور داشته و با فعالیت شرکت‌های مذکور آشنا شده و تجربه کافی از حوزه پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: حضور دانشجویان در شرکت‌های مذکور باعث می‌شود آمادگی پیدا کنند تا بعد از تحصیل در آن شرکت مشغول شده و یا اینکه یک واحد فناور تأسیس کنند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: ثبت نام‌های لازم صورت گرفته و از ماه جاری دوره جدید حضور دانشجویان در این شرکت‌ها و واحدهای فناور در پارک‌ها و مراکز رشد شروع شده است.

وی در ادامه به جزئیات طرح پست داک امریه اشاره کرد و افزود: یکی از طرح‌های جدیدی که وجود دارد بحث پست داک امریه در حوزه‌های پژوهشی و فناوری است که آئین نامه این موضوع با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: فارغ التحصیلان دکتری که هنوز دوره سربازی خود را طی نکرده اند، می‌توانند به جای دوره سربازی به عنوان امریه و گذراندن دوره پست داک در این فراخوان شرکت کنند و از این ظرفیت برای گذاراندن دوره پسا دکتری و همچنین سربازی استفاده کنند.

وی ادامه داد: بخشی ازاین ظرفیت در دانشگاه‌ها و بخشی هم در شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور در حوزه‌های پارک‌های علم و فناوری در استان‌های مختلف استفاده خواهد شد.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: ستاد کل نیروهای مسلح مجوز لازم را به دستور رهبری اخذ کرده اند و برای یکسال آینده ۵۰۰ امریه سربازی برای دوره پسادکتری اخذ کرده اند که در دانشگاه‌ها و پارک‌های علم فناوری جذب ومشغول به کارمی شوند.

وی ادامه داد: با نهایی شدن آئین نامه بین وزارت علوم و ستادکل نیروهای مسلح فراخوان و ثبت نام توسط دانشگاه‌ها انجام می‌شود و بعد از ارزیابی، دانشجویان حائز شرایط مشغول این دوره می‌شوند.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس