کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

راه‌اندازی رشته‌های جدید«مهندسی نمک‌زدایی و تصفیه آب»و«حقوق دریایی»در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات (23-8-91)

ایران کنفرانس

راه‌اندازی رشته‌های جدید«مهندسی نمک‌زدایی و تصفیه آب»و«حقوق دریایی»در دانشگاه آزاد واحد علوم وتحقیقات

رشته مهندسی نمک زدایی و تصفیه آب در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد برای نخستین بار در سطح دانشگاه‌های دنیا راه‌اندازی خواهد شد که برای ایجاد این رشته از تمام ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌های دنیا استفاده شده است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر امیرحسین جاوید رییس دانشکده علوم و فنون دریایی این واحد دانشگاهی به حضور 420 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشکده اشاره کرد و گفت: رشته‌های بیولوژی دریا، فیزیک دریا، شیمی دریا، عمران سازه دریایی و کشتی سازی از رشته‌های فعال در دانشکده علوم و فنون دریایی واحد علوم و تحقیقات است.

جاوید به راه‌اندازی رشته جدید مهندسی نمک زدایی و تصفیه آب در آینده نزدیک در این واحد دانشگاهی خبر داد و افزود: دانشکده علوم و فنون دریایی واحد علوم و تحقیقات پس از بررسی و نیازسنجی تخصصی به این نتیجه دست یافت که رشته جدید مهندسی نمک‌زدایی و تصفیه آب با توجه به وضعیت آب و هوایی ایران و وجود دریا در جنوب و شمال کشور و لزوم بومی‌سازی این صنعت بسیار مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه این رشته تنها در دو دانشگاه در دنیا آن هم به صورت دوره‌های آموزشی ویژه در مقاطع زمانی خاص برگزار می‌شود، گفت: رشته مهندسی نمک زدایی و تصفیه آب رشته کاملا نوینی است و برای ایجاد این رشته در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد سرفصل دروس این رشته تعیین و پس از تصویب در شورای گسترش دانشگاه برای تائید نهایی به وزارت علوم ارسال شده است.

رئیس دانشکده علوم و فنون دریایی واحد علوم و تحقیقات اظهار داشت: رشته‌های مورد توجه واحد علوم و تحقیقات در مقطع کارشناسی ارشد از جمله رشته‌های علوم دریایی و اقیانوسی گرایش‌های هیدروگرافی و زمین شناسی، دریانوردی گرایش حمل و نقل دریا، مهندسی سواحل، زیست فناوری دریا و محیط زیست دریا که دارای سرفصل مصوب وزارت علوم است، در آینده نزدیک در دانشکده علوم و فنون دریایی واحد علوم و تحقیقات راه‌اندازی خواهد شد.

جاوید گفت: دانشکده علوم و فنون دریایی این واحد دانشگاهی با پیوند رشته‌های علوم پایه، فنی و مهندسی و علوم انسانی رشته‌های جدید و کاربردی ایجاد کرده است.

وی بر فعالیت‌های پژوهشی و عملی در این دانشکده تاکید کرد و با بیان اینکه بیشترین فعالیت دانشجویان دانشکده علوم و فنون دریایی این واحد بر امور پژوهشی و آزمایشگاهی تمرکز یافته است، گفت: این دانشکده دارای 3 آزمایشگاه بیولوژی دریا، هیدرولیک دریا و شیمی دریا، تجهیزات میدانی و همچنین کارگاه مدل‌های کامپیوتر است.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان