عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

طراحی و ساخت ریزروبات‌های پرنده/ برگزاری مسابقات ملی ریزروبات‌ها (27-8-91)

ایران کنفرانس

طراحی و ساخت ریزروبات‌های پرنده/ برگزاری مسابقات ملی ریزروبات‌ها

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، شهرام اعتمادی‌حقیقی عضو هیئت علمی دانشکده مکانیک و هوافضا دانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و مسئول برگزاری مسابقات ملی ریزروبات‌های پرنده، با بیان این مطلب که مبحث ریزروبات‌های پرنده از لبه‌های علم و تکنولوژی در حوزه روباتیک بشمار می‌روند، گفت: توسعه تحقیقات در این حوزه می‌تواند باعث شکوفایی چشمگیری در زمینه‌های چند رشته‌ای مشترک بین مکانیک، هوافضا، برق و کامپیوتر در واحد علوم و تحقیقات شده و نه تنها زمینه‌های متنوعی را جهت فعالیت‌های فوق‌برنامه دانشجویان فراهم می‌سازد بلکه امکان ارتباط قوی‌تر صنعت و دانشگاه در حوزه‌های فناوری‌های نوین را نیز تقویت می‌کند.

وی با بیان این مطلب که این روبات‌ها به 3 دسته همچون روبات‌های ملخ‌دار، بال‌زننده و ابداعی تقسیم می‌شوند، اظهار داشت: بخشی از فعالیت‌های پژوهشی دانشکده مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات بر روی ریزروبات‌های پرنده متمرکز است و پژوهش‌های دانشجویان با محوریت فعالیت بر روی این روبات‌ها انجام می‌گیرد.

اعتمادی از طراحی ریزروبات‌های ملخی توسط دانشجویان دانشکده مکانیک و هوافضا این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت: ریزروبات بال‌زننده حشره‌نما و پرنده‌نما از جمله این طرح‌های در دست انجام دانشجویان واحد علوم و تحقیقات است.

عضو هیئت علمی دانشکده هوا و فضا با بیان این مطلب که مسابقات ریزروبات‌های پرنده در سال آینده به صورت ملی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در حال حاضر تیم‌هایی متشکل از دانشجویان واحد علوم و تحقیقات مشغول طراحی و ساخت ریزروبات‌های پرنده با اخذ مجوز از مراجع ذی‌صلاح هستند.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان