کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

تغییر نام رشته کتابداری/راه‌اندازی رشته کارشناسی ارشد علم سنجی (27-8-91)

ایران کنفرانس

تغییر نام رشته کتابداری/راه‌اندازی رشته کارشناسی ارشد علم‌سنجی

عضو کمیته برنامه‌ریزی گروه «علوم اطلاعات و دانش‌شناسی» وزارت علوم از تغییر نام رشته کتابداری به "علوم اطلاعات و دانش‌شناسی" خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد حسن‌زاده در نشست خبری «تحول و ارتقای محتوای برنامه درسی و آموزشی رشته‌های دانشگاهی»، با بیان اینکه اولین بازنگری در این حوزه در سال 86 در دوره کارشناسی انجام شده است، اظهار کرد: 60 درصد بازنگری انجام و پس از تصویب به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است ولی پس از آن با توجه به سیاست‌های کلان کشور و وزارت علوم، برنامه خود را به ارائه رشته‌های جدید در مقطع کارشناسی ارشد متمرکز کرده‌ایم.

وی با اشاره به تصویب چهار رشته کارشناسی ارشد جدید در این حوزه، گفت: رشته‌های علم‌سنجی، مطالعات آرشیو، دانش‌نگاری و نسخ خطی از آن جمله هستند. همچنین چهار گرایش مدیریت کتابخانه‌های دانشگاهی، مطالعات کتابخانه‌های عمومی و مدیریت اطلاعات هم ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه نگاه ما، نگاه فرا کتابخانه‌ای است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر بازنگری دوره دکتری در دستور کار کمیته قرار دارد و همچنین امروز کمیته در نظر دارد در قالب گرایش‌های مختلف، نظام معنایی، بازبینی اطلاعات و دانش، مدیریت اطلاعات و دانش را دستور کار خود قرار دهد تا از این لحاظ، فارغ‌التحصیلان متبحری به جامعه تحویل دهد.

حسن‌زاده با بیان اینکه 22 دانشگاه دولتی در دوره‌های کارشناسی‌ و ارشد این رشته فعال هستند، اظهار کرد: در سال گذشته محققان کشور حدود 26 هزار و 113 تولید علمی را در پایگاه‌های بین‌المللی به ثبت رسانده‌اند. بنابراین برای ساماندهی این مجموعه عظیم منابع، دوره‌ای به عنوان کارشناسی ارشد علم‌سنجی راه‌اندازی خواهد شد.

وی در خاتمه تاکید کرد: یکی از اولین گا‌م‌های کمیته، اجرای نقشه جامع علمی کشور است.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان