کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

تحصیل10درصد دانشجویان کشور در رشته حسابداری (27-8-91)

ایران کنفرانس

تحصیل10درصد دانشجویان کشور در رشته حسابداری

سرپرست کمیته برنامه‌ریزی رشته حسابداری وزارت علوم با تاکید بر بازنگری دروس رشته حسابداری، گفت: بیش از 10 درصد دانشجویان کل کشور در رشته حسابداری مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» ‌خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمدپور در نشست خبری «تحول و ارتقای محتوای برنامه درسی و آموزشی رشته‌های دانشگاهی»، با بیان اینکه بیش از 10 درصد دانشجویان کل کشور در رشته حسابداری دانشگاه‌های پیام‌نور، آزاد، غیرانتفاعی، دولتی و علمی کاربردی مشغول به تحصیل هستند، اظهار کرد: هدف اول کمیته حسابداری، بازنگری دروس بر اساس نیازهای کشور است.

وی افزود: سرفصلی که در حال حاضر برای رشته حسابداری در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود، مربوط به دهه 60 است که نمی‌تواند با تغییرات محیطی، سازگاری داشته باشد. بنابراین اعضای این کمیته، در حال حاضر بازنگری سرفصل‌ها در مقاطع کاردانی را در دستور کار دارند که تقریبا به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه در نظر داریم وارد بازنگری سرفصل‌های دوره کارشناسی، ارشد و دکتری شویم، خاطر نشان کرد: گسترش تحصیلات تکمیلی نیز در برنامه‌های این کمیته قرار دارد.

احمدپور با بیان اینکه بیش از 68 درصد دانشجویان رشته حسابداری کشور در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند، اظهار کرد: در مازندران 2.7 درصد دانشجویان در تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند و سهم دوره دکتری 0.3 درصد است.

سرپرست کمیته برنامه‌ریزی حسابداری افزود: طی دو سال گذشته در برخی از استان‌ها مثل خوزستان، فارس، همدان و مازندران دوره دکتری رشته حسابداری دایر شده است.

وی با بیان اینکه بعضی از زیرنظام‌های آموزش عالی نتوانسته‌اند خودشان را با دانشگاه‌های دولتی وفق دهند، تصریح کرد: در برخی از زیر نظام‌ها حتی 10 هزار دانشجو هم پذیرفته‌اند که با توجه به کادر اعضای هیات علمی ترکیب مناسبی نداشته‌اند.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان