کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

معاون آموزشی دانشگاه تهران: آزمون دکتری باید کاملا تخصصی برگزار شود (28-8-91)

ایران کنفرانس

معاون آموزشی دانشگاه تهران: آزمون دکتری باید کاملا تخصصی برگزار شود

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به تغییرات اخیر آزمون دکتری و برابر شدن سهم مراحل کتبی و مصاحبه در این آزمون، گفت: در صورت ابلاغ این تغییرات، آزمون دکتری باید کاملا تخصصی برگزار شود که این موضوع نیز به لحاظ اجرایی بسیار مشکل خواهد بود.

دکتر سید مهدی قمصری در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص برگزاری آزمون دکتری به شیوه نیمه متمرکز، گفت: زمانیکه کنکور سراسری در مرحله حذف قرار دارد، برگزاری آزمون برای پذیرش دانشجوی دکتری بسیار جای تامل و سوال دارد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: در شرایط فعلی با توجه به تغییرات صورت گرفته و برابر کردن سهم مرحله کتبی و مصاحبه آزمون دکتری، باید در نظر گرفت که هر چه ضریب اثر آزمون کتبی افزایش یابد، آزمون نیز باید تخصصی‌تر برگزار شود و متناسب با هر رشته، آزمون دکتری جداگانه برگزار شود.

وی با ذکر مثالی در خصوص آزمون برگزار شده برای مقطع دکتری رشته مدیریت مالی، گفت: طی دو سال گذشته که آزمون به شیوه نیمه متمرکز برگزار شد، به عنوان نمونه آزمونی که برای این درس برگزار شد، از دروس عمومی رشته مدیریت بود، در صورتی که از امسال و با اعمال تغییرات جدید، آزمون این درس باید تخصصی‌تر برگزار شود.

به گفته قمصری، برگزاری آزمون تخصصی دکتری در همه رشته‌ها کار سختی است، اما با توجه به سهم برابر آزمون دکتری و مصاحبه، بنابراین باید آزمون از دروس تخصصی هر رشته برگزار شود.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان