کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

سامانه تایید مدرک دانش‌آموختگان بزودی راه اندازی خواهد شد (29-8-91)

ایران کنفرانس

سامانه تایید مدرک دانش‌آموختگان بزودی راه اندازی خواهد شد

مدیرکل امور دانش‌آموختگان داخل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از راه‌اندازی سامانه تایید مدرک تحصیلی دانش‌آموختگان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدحسن یوسفی در نشست خبری با اعلام این خبر، افزود: در فاز اول این سامانه که به زودی راه‌اندازی خواهد شد، دانشجو می‌تواند با مراجعه به سایت و پس از ثبت مدارک در سامانه، بر اساس نوبت مشخص شده، مدارک خود را به سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحویل دهد. سپس برای گرفتن تایید مدرک تحصیلی مراجعه کند.

وی افزود: همچنین در فاز دوم به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با شرکت پست هستیم تا از طریق آن دانشجو پس از ثبت مدارک در سامانه، مدارک خود را به پست تحویل داده و تاییدیه مدرک خود را در محل زندگی خود تحویل بگیرد.

یوسفی همچنین درباره نحوه پذیرش دانشجویان انتقالی از خارج به داخل کشور، اظهار کرد: برای این کار دو روش وجود دارد. در روش اول متقاضی مستقیم به دانشگاه یا موسسه مورد نظر خود مراجعه کرده و مدارک را مطابق آیین‌نامه در اختیار موسسه قرار می‌دهد که آن موسسه یا دانشگاه مدارک فرد را بررسی و در مورد پذیرش وی تصمیم‌گیری می‌کند.

وی افزود: در روش دوم، متقاضی مدارک را به اداره کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم تحویل می‌دهد که پس از آن این مدارک در شورای انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور به داخل بررسی شده و حکم صادر می‌شود، البته این حکم برای تمامی موسسات لازم‌الاجرا است.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم با بیان اینکه در شش ماهه اول سال جاری، 293 مورد تقاضای انتقال در این شورا بررسی شد، تصریح کرد: بر این اساس 192 مورد منجر به صدور حکم شورای انتقال و 34 مورد آن با نظر مخالف شورا همراه بود.

یوسفی با بیان اینکه بسیاری از متقاضیان کمیسیون موارد خاص از کلیات این کمیسیون بی‌اطلاع هستند، گفت: تنها دانشجویانی که در زمان خاصی از تحصیل دچار مشکلی خارج از اراده شود که به دنبال آن امکان ادامه تحصیل را نداشته باشد، مشمول کمیسیون موارد خاص می‌شود.

وی افزود: برای مثال برای خانم‌های باردار پنج نیمسال مرخصی بدون احتساب سنوات در نظر گرفته می‌شود که یک ترم قبل از زایمان و چهار ترم پس از زایمان خواهد بود.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم درباره دیگر مسائل مربوط به کمیسیون موارد خاص، گفت: از دیگر موارد بررسی، مشروطی بیش از حد، تغییر رشته و بازگشت به تحصیل دانشجوی انصرافی که بیش از یک سال از انصراف وی گذشته، است که البته در مقطع کارشناسی ارشد، کمیسیون‌های موارد خاص در خصوص تغییر رشته وارد نمی‌شوند.

یوسفی در خاتمه اظهار کرد: در حال حاضر سه نوع شورا برای بررسی موارد خاص به ترتیب با نام‌های شورای بررسی موارد خاص دانشگاه، استان و مرکزی فعالیت می کنند.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان