کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

راه‌اندازی رشته‌های«شیمی نفت»و«کمترونیک»/ارایه سرفصل‌های جدید گروه شیمی تا 6 ماه دیگر (12-9-91)

ایران کنفرانس

راه‌اندازی رشته‌های«شیمی نفت»و«کمترونیک»/ارایه سرفصل‌های جدید گروه شیمی تا 6 ماه دیگر

رییس کمیته شیمی گروه علوم پایه از راه‌اندازی رشته های جدید و پرکاربرد در این حوزه خبر داد و گفت:‌تا شش ماه آینده سرفصل‌های جدید این رشته ارائه شود.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر پیمان صالحی در نشست خبری «تحول و ارتقای محتوای برنامه درسی و آموزشی رشته‌های علوم پایه» در خصوص وضعیت رشته شیمی در دانشگاه‌های کشور، اظهار کرد: دو درصد کل دانشجویان کشور در رشته شیمی تحصیل می‌کنند و 3.2 درصد اعضای هیات علمی در این رشته تدریس می‌کنند.

وی با بیان اینکه رشته دکتری شیمی جزو اولین رشته‌هایی است که در ایران تشکیل شد، تصریح کرد: در سال 2010 رشته شیمی مدنی در سطح جهانی رتبه 13، شیمی عالی رتبه 13، شیمی فیزیک 16 و شیمی تجزیه رتبه 14 را به خود اختصاص داده است.

به گفته رییس کمیته شیمی گروه علوم پایه، از 60 نفر دانشمند ایرانی ISI ، حدود 44 نفر را دانشمندان شیمی تشکیل می‌دهند. همچنین رشته شیمی دارای شش رشته گرایش در مقطع کارشناسی، 17 رشته گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و 14 رشته گرایش در مقطع دکتری است.

صالحی از تصویب راه‌اندازی رشته‌های جدیدی با عناوین شیمی کاتالیست در مقطع کارشناسی ارشد، رشته فیتوشیمی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، رشته شیمی دارویی در مقطع کارشناسی ارشد و رشته نانو شیمی در مقطع ارشد و دکتری خبر داد.

وی با اشاره به مصوبه اخیر ایجاد رشته علوم پایه شیمی نفت، تصریح کرد: این رشته جدیدی است که در جهت نیازهای کشور در حوزه نفت بسیار کاربرد دارد.

رییس کمیته شیمی گروه علوم پایه همچنین با اشاره به برنامه‌ راه‌اندازی رشته کمترونیک، اظهار کرد: این رشته کمک می‌کند تا بتوانیم در جهت تعمیر دستگاه‌های تحقیقاتی اقدام کنیم. با توجه به اینکه این تجهیزات بسیار گران قیمت هستند، بنابراین عدم تجهیز آنها موجب می‌شود که به یک دستگاه بدون کاربرد تبدیل شوند که امیدواریم با راه‌اندازی این رشته بتوانیم در جهت تعمیر این دستگاه‌های تحقیقاتی اقدام کنیم.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان