کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

پیش‌شرط وزارت علوم برای بین‌المللی شدن پردیس‌های دانشگاهی/برخورد با پردیس‌های بی‌کیفیت (18-9-91)

ایران کنفرانس

پیش‌شرط وزارت علوم برای بین‌المللی شدن پردیس‌های دانشگاهی/برخورد با پردیس‌های بی‌کیفیت

سرپرست مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی با بیان اینکه پردیس‌های فعلی دانشگاه‌ها اقماری هستند نه بین‌المللی، گفت: پردیس بین‌المللی به پردیسی گفته می‌شود که حداقل 30 درصد دانشجویان آن خارجی باشند که پردیس‌های فعلی هیچ کدام این شرط را ندارند.

دکتر رضا عامری در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر اینکه به جای واژه "بین‌الملل" به پردیس‌های دانشگاهی عنوان «اقماری» داده شده است، گفت: در ابتدا به دو پردیس دانشگاه شریف و تهران در کیش عنوان بین‌المللی داده شد، اما با توجه عدم موفقیت در زمینه جذب دانشجوی خارجی، این پردیس‌ها نیز اقماری هستند.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه پنجم توسعه دانشگاه‌ها می‌توانند با کسب مجوز برای پذیرش دانشجوی شهریه‌ای مازاد بر ظرفیت، پردیس‌های دانشگاهی ایجاد کنند، تصریح کرد: تعداد پردیس‌های دانشگاهی در سال 90 بسیار کم بود، اما امسال به طور ناگهانی تعداد آنها افزایش یافته است.

وی با اشاره به نحوه برخورد با پذیرش غیرقانونی دانشجو در پردیس‌های دانشگاهی، اظهار کرد:‌ پردیس‌های اقماری از ابعاد مختلف همچون زیرساخت‌ها، تجهیزات و میزان اعضای هیات علمی بررسی می‌شوند و در صورتیکه حداقل‌های لازم را نداشته باشند، پذیرش دانشجوی آنها تمدید نمی‌شود.

مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم با بیان اینکه پردیس‌های اقماری بیشتر در دانشگاه‌های بزرگ دولتی ایجاد شده‌ است، تصریح کرد: استقبال خوبی به ویژه از سوی داوطلبان تحصیلات تکمیلی از این پردیس‌ها شده است اما این پردیس‌ها باید در بحث کیفیت و اعضای هیات علمی توجه بیشتری داشته باشند.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان