عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

تدوین آئین‌نامه کار آموزی برای رشته‌های کشاورزی (20-9-91)

ایران کنفرانس

تدوین آئین‌نامه  کار آموزی برای رشته‌های کشاورزی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمدرضا نقوی صبح امروز در نشست خبری در وزارت علوم، گفت: بر اساس آئین‌نامه کارآموزی رشته‌های کشاورزی تعداد 3 تا 9 واحد کارآموزی در مقطع کاردانی و 6 تا 12 واحد کار آموزی در مقطع کارشناسی این رشته راه اندازی می‌شود.

وی بیان داشت: براساس واحد کار آموزی در رشته‌های کشاورزی دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی باید در مزارع حضور یابند تا بر این اساس از نزدیک با حوزه کاری خود آشنا شوند.

رئیس گروه برنامه‌ریزی آموزشی علوم کشاورزی با اشاره به تدوین چارچوب‌های بازنگری رشته‌های کشاورزی گفت: بازنگری مقطع کارشناسی این حوزه از سال 90 آغاز شده و پیش بینی می‌شود تا پایان امسال بازنگری مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای این رشته نیز پایان یابد.

نقوی با اشاره به لزوم تجمیع برخی از رشته‌‌های حوزه‌ کشاورزی گفت: در حال حاضر 400 رشته و گرایش در حوزه کشاورزی وجود دارد که باید بخشی از این رشته و گرایش‌ها تجمیع شوند.

وی اضافه کرد: بیشترین تعداد دانشجویان رشته‌های کشاروزی در مقطع کارشناسی فعال هستند و بر این اساس تعداد دانشجویان زن نیز در این مقطع بیشتر از دیگر مقاطع است.

وی عنوان کرد: در مقاطع تحصیلات تکمیلی تعداد دانشجویان مرد بیشتر از تعداد دانشجویان زن است.

رئیس گروه برنامه‌ریزی آموزشی علوم کشاورزی با بیان اینکه بیشترین تعداد دانشجویان رشته کشاورزی در استان تهران هستند، گفت: استان‌های خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

نقوی تصریح کرد: بیشترین پراکندگی دانشجویان رشته کشاورزی در دانشگاه‌ آزاد است و دانشگاه‌های دولتی، پیام‌نور و علمی کاربردی در رتبه‌های بعدی این آمار قرار دارند.

وی گفت: بیشترین تعداد اعضای هیئت علمی نیز در حوزه کشاورزی مربوط به استان تهران است و استان‌های خوزستان فارس و مازندران در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

رئیس گروه برنامه‌ریزی آموزشی علوم کشاورزی در پایان تصریح کرد: در مقطع کارشناسی حوزه کشاورزی 40 رشته و گرایش وجود دارد که طبق بازنگری‌های انجام شده رشته به 22 کاهش یافته است.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان