کانال تلگرام ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

پذیرش جنسیتی در رشته‌های «منابع طبیعی»/ حذف رشته‌های کارشناسی ناپیوسته «منابع طبیعی» (20-9-91)

ایران کنفرانس

پذیرش جنسیتی در رشته‌های «منابع طبیعی»/ حذف رشته‌های کارشناسی ناپیوسته «منابع طبیعی»

مسوول کمیته منابع طبیعی وزارت علوم از احتمال انتقال کامل دوره کاردانی رشته‌های منابع طبیعی به دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عنایتی در نشست تحول و ارتقای محتوای برنامه درسی و آموزشی رشته‌های کشاورزی با بیان اینکه در حال حاضر جمعیت دانشجویی رشته‌های منابع طبیعی 43 هزار و 173 نفر است، گفت: بر این اساس 5 رشته در دوره کاردانی، 6 رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته، 7 رشته و 21 گرایش در مقطع کارشناسی، 27 رشته با 9 گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و 14 رشته با 10 گرایش در مقطع دکتری برای رشته‌های منابع طبیعی وجود دارد.

وی افزود: بر اساس بازنگری‌ها باید 40 درصد در دوره کاردانی، 30 درصد در دوره کارشناسی، 20 درصد کارشناسی ارشد و 10 درصد در دوره‌های دکتری مشغول به تحصیل باشند. این در شرایطی است که کلیه رشته‌های منابع طبیعی در وزارت علوم بمانند.

عنایتی با بیان اینکه ممکن است دوره کاردانی به دانشگاه علمی کاربردی انتقال پیدا کند، تصریح کرد: در آن صورت 50 درصد دانشجویان باید در مقطع کارشناسی، 35 درصد ارشد و 15 درصد در مقطع دکتری مشغول به تحصیل باشند.

وی افزود: همچنین دوره کارشناسی ناپیوسته به دلیل موازی بودن با دوره‌های کارشناسی پیوسته به طور کامل حذف شد.

وی با اشاره به بازنگری رشته‌های منابع طبیعی، تصریح کرد: پس از بازنگری در دوره کارشناسی 8 رشته با 7 گرایش، در کارشناسی ارشد 28 رشته با 4 گرایش و در دوره دکتری 21 رشته با 4 گرایش خواهیم داشت.

مسئول کمیته منابع طبیعی وزارت علوم با بیان اینکه ماهیت رشته‌های این گروه به گونه‌ای است که خانم‌ها نمی‌توانند زیاد در بخش اجرا فعالیت کنند، گفت: ناچار شدیم ظرفیت دوره‌ها را که طبق آمار 70 به 30 به نفع خانم‌ها بود به 50 درصد برای خانم‌ها و 50 درصد برای آقایان تغییر دهیم.

 

کانال تلگرام ایران کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان