کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

کنکور دانشگاه آزاد به سازمان سنجش محول شد/دانشجوی بدون آزمون سالی 2 بار پذیرش می‌شود (21-9-91)

ایران کنفرانس

کنکور دانشگاه آزاد به سازمان سنجش محول شد/دانشجوی بدون آزمون سالی 2 بار پذیرش می‌شود

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تصویب حذف کنکور برای حدود 10 هزار کد رشته محل دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی در کارگروه ماده 4 کنکور، گفت:‌ با اجرای این مصوبه نحوه ورود به دانشگاه‌ها و نظام پذیرش دانشجو دچار تحول شد.

دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه سازمان سنجش به دنبال ایجاد تنوع در پذیرش دانشجو با هدف ایجاد رقابت در بین داوطلبان است، گفت: اسامی کدرشته محل‌های بدون آزمون تا 15 دی ماه منتشر می‌شود، با این حال در صورت افزایش یا کاهش رقابت داوطلبان در کد رشته‌های امتحانی، احتمال کاهش یا افزایش کدرشته‌های بدون آزمون برای سال‌های آینده وجود دارد.

زمان و جزییات پذیرش بدون آزمون

وی با بیان اینکه پذیرش دانشجو در رشته‌های بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی تعریف شده در قانون پذیرش دانشجو مصوب مجلس انجام می‌شود، گفت: این مصوبه از نیمسال دوم سال تحصیلی جاری آغاز می‌شود و طی آن شرایط، ضوابط، نام و عنوان کد رشته محل‌های مذکور نیمه دوم دی ماه از طریق سایت سازمان سنجش و مرکز آزمون دانشگاه آزاد منتشر می‌شود.

وی با بیان اینکه از این پس پذیرش بدون آزمون دانشجو در سال دو بار صورت می‌گیرد، گفت:‌ ثبت نام برای ورودی مهر ماه در نیمه دوم مرداد ماه و ثبت نام برای ورودی‌های نیمسال دوم در نیمه دوم دی ماه صورت می‌گیرد.

حذف کنکور شامل گروه پزشکی و تحصیلات تکمیلی نمی‌شود

خدایی حذف کنکور را شامل رشته‌های علوم پزشکی و دوره های تحصیلات تکمیلی ندانست و گفت:‌ ثبت‌نام برای کد رشته محل‌های بدون آزمون دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی توسط سازمان سنجش و برای کد رشته محل‌های دانشگاه آزاد، توسط مرکز آزمون دانشگاه مذکور صورت می‌گیرد.

جزییات ثبت‌نام کنکوری‌های دانشگاه آزاد

رییس سازمان سنجش با بیان اینکه برای پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون، کنکور دانشگاه‌های آزاد و سراسری تجمیع شده است، گفت:‌ ثبت نام و پذیرش رشته‌محل‌های آزمونی دانشگاه آزاد برای سال تحصیلی 93-1392 از طریق سازمان سنجش انجام می‌شود، به عبارت دیگر دانشگاه آزاد برای سال 92 ثبت‌نام و آزمون مجزایی نخواهد داشت.

وی با اشاره به نحوه ثبت‌نام در کدرشته‌های با آزمون، تصریح کرد:‌ داوطلبان متقاضی کدرشته محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد باید همزمان با داوطلبان آزمون سراسری در کنکو ثبت‌نام کنند، بنابراین باید تا روز شنبه 25 آذر از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت‌نام کنند.

دکتر خدایی در خاتمه تصریح کرد:‌ شرایط ثبت‌نام و پذیرش داوطلبان دانشگاه آزاد نیز همانند شرایط آزمون سراسری است که در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در کنکور 92 درج شده است.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان