کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

بازنگری سن بازنشستگی اعضای هیات علمی/امکان بکارگیری مجدد اساتید بازنشسته (22-9-91)

ایران کنفرانس

بازنگری سن بازنشستگی اعضای هیات علمی/امکان بکارگیری مجدد اساتید بازنشسته

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از بازنگری آئین‌نامه‌ ضوابط بازنشستگی اعضای هیئت علمی، تصویب تمامی اصول حاکم بر سند مهندسی فرهنگی و تعیین سبک زندگی و استاندارد فرهنگی کالا به عنوان اساسی‌ترین طرح‌های پیش‌روی شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

 

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی در جلسه 724 شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست رییس جمهور برگزار شد، در تشریح مصوبات این جلسه، گفت: در جلسات قبلی برخی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص مشکلات و مسائل مرتبط با اساتید و محققین در دانشگاه به‌ویژه پیرامون بازنشستگی و سنین بازنشستگی این اساتید و اعضای هیئت علمی مطرح کرده بودند.

وی افزود: اشکالات و نکاتی درخصوص گله‌مندی برخی از اساتید دانشگاه شریف مطرح شده بود و پیرو آن شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر کرده بود که یک گزارش و بررسی از اساتید و محقیقین این دانشگاه تهیه شود و نظرات آنها مورد استفاده قرار گیرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: علت پی‌گیری این موضوع توسط شورای عالی این است که سرمایه اصلی ما دانشمندان و محققان کشور هستند و توجه خاصی در شورای عالی انقلاب فرهنگی به نقطه نظرات و مطالبی که مورد نظر دانشمندان کشور و مشکلات آنها در بخش‌های مختلف است، وجود دارد.

ارائه گزارش وضعیت بازنشستگی اعضای هیئت علمی

دکتر مخبر دزفولی گفت: هیاتی که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی مامور تهیه این گزارش بود، گزارش خود را ارائه کرد و اعضای جلسه نیز نقطه نظرات خود را در مورد آن ارائه کردند.

مخبردزفولی تصریح کرد: در جمع‌بندی صورت گرفته در این زمینه شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر کرد که به پیشنهادهایی که این اساتید درخصوص توانمندی‌های آنها برای تدریس در سنین بالا مطرح کرده‌اند، توجه شود و در این خصوص برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.

بازنگری آئین‌نامه‌ ضوابط بازنشستگی اعضای هیئت علمی

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران گفت: همچنین مقرر شد آئین‌نامه‌ ضوابط بازنشستگی اعضای هیئت علمی که قبلا مطرح شده بود و مبنای برخی از این تصمیم‌گیری‌ها بود مورد بازنگری قرار گیرد.

دکتر مخبر دزفولی گفت: نکته‌ای را اعضای جلسه به‌عنوان مبنا مطرح کردند؛ که تمام اعضای هیئت علمی که می‌توانند در خدمت دانشگاه باشند و توانایی این حضور را دارند تا حد ممکن این خدمت ادامه دهند.

فراهم کردن امکانات بهتر برای حضور اساتید در سطوح مختلف در دانشگاه‌ها

رئیس ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: نهایتا مقرر شد که در جلسه آینده ضوابط بازنشستگی اعضای هیئت علمی با اولویت مورد بازنگری قرار گیرد و در آن یک سعه صدر و فراهم کردن امکانات بهتر برای حضور اساتید در سطوح مختلف در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

دکتر مخبر دزفولی تصریح کرد: آن دسته از اساتید دانشگاه که بر اساس آئین‌نامه قبلی بازنشسته شده‌اند نیز با ضوابط تجدیدنظر شده، تطبیق خواهند شد.

وی افزود: امیدواریم با این بازنگری، امکان استفاده و بهره‌گیری از اساتید دانشگاه و اعضای هیئت علمی در سطوح مختلف فراهم شود و نکات مطرح شده در گزارش ارائه شده توسط اساتید دانشگاه نیز پوشش داده شود.

تصویب تمامی اصول حاکم بر سند مهندسی فرهنگی

همچنین دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دستور بعدی جلسه ادامه بررسی سند مهندسی فرهنگی بود، اظهار داشت: تمامی اصول حاکم بر سند مهندسی فرهنگی در جلسه امشب به‌تصویب رسید و امیدواریم در جلسات آینده با تصویب اهداف و راهبردهای سند، جهت‌گیری‌های اساسی سند مهندسی فرهنگی به‌تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: در ادامه تصویب این سند در یک بازه زمانی مشخص، اسناد مهم و اساسی در حوزه‌های گوناگون فرهنگ ذیل سند مهندسی فرهنگی را به‌تصویب خواهیم رساند که برخی از این اسناد نظیر جمعیت، خانواده، نوشت‌افزار و اسبا‌ب‌بازی و... را در روند تصویب سند مورد بررسی قرار داده‌ایم.

تصویب سند سینما طی چند جلسه آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین در پاسخ به وضعیت تصویب سند سینما ذیل سند مهندسی فرهنگی گفت: در حال حاضر سند سینما آماده شده است و کار مطالعاتی آن انجام شده است.

وی افزود: راهبردها، پیش‌نویس‌ها، پیشنهادها و راهکارهای این سند به‌همراه آسیب‌شناسی و تحلیل وضعیت موجود سینمای کشور نیز آماده شده است که امیدواریم طی چند جلسه آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی سند سینما به‌تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد.

سبک زندگی اسلامی ایرانی، اساسی‌ترین طرح شورای عالی انقلاب فرهنگی در دوره جدید است

دکتر مخبر دزفولی در پایان ضمن گرامی‌داشت سالگرد تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) گفت: سبک زندگی اسلامی ایرانی، اساسی‌ترین طرح شورای عالی انقلاب فرهنگی در دوره جدید است.

وی افزود: طراحی و آماده‌سازی کارهای گوناگون در این خصوص در زمینه مطالعات بنیادین و مطالعات میدانی در تدوین الگوی سبک زندگی اسلامی ایرانی و خانواده‌ای که خانواده معیار باشد در دستور کار قرار دارد.

تدوین استانداردهای فرهنگی برای واردات انواع کالاها

دکتر مخبر دزفولی با بیان اینکه تدوین استانداردهای فرهنگی برای واردات انواع کالاهایی که به هر دلیلی وارد کشور می‌شود دیگر دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی در دوره جدید است، گفت: متاسفانه در این زمینه تاکنون ضعیف عمل شده است و سابقه تدوین اینگونه استانداردها وجود نداشته است.

وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه ورود پیدا کرده است و مطالعات خود در این زمینه را آغاز کرده است و بر اساس این مطالعات در بسیاری از کشورها که حتی گرایش اسلامی ندارند و ظاهرا سکولار یا لائیک هستند ضوابطی به‌عنوان ضوابط اخلاقی حاکم بر واردات کالاها در محدوده وسیع طراحی شده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بر این اساس تدوین ضوابطی بر اساس الگوی بومی کشورمان در دستور کار قرار داده‌ایم.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان