عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

جزئیات حذف آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی/ ثبت نام از نیمه دوم دی ماه (22-9-91)

ایران کنفرانس

جزئیات حذف آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی/ ثبت نام از نیمه دوم دی ماه

خبرگزاری آنا: رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی پس از بررسی های فراوان و گسترده ای در کمیته تخصصی اقدام به حذف آزمون در مقطع کارشناسی کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری آنا، ناصر اقبالی در نشستی خبری در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: در راستای قانون مصوب سال 86 مجلس شورای اسلامی در خصوص حذف آزمون سراسری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی پس از بررسی های بعمل آمده بر روی رشته/محل های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی در کمیته ای تخصصی مقرر شد در 5 هزار رشته/محل مقطع کارشناسی این دانشگاه از نیمسال دوم سال جاری پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب صورت گیرد.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه طرح حذف آزمون در نیمسال اول و در مقطع کاردانی صورت گرفت،افزود: با توجه به اینکه در مهر ماه امسال آزمون 3466 رشته/محل در مقطع کاردانی حذف شده است، به همین خاطر دانشگاه آزاد اسلامی توانست از مجموع حدود 9000 رشته/محل خود در آزمون سراسری در بیش از 8400 رشته/محل معادل 95% پذیرش بدون کنکور داشته باشد.

وی ادامه داد: در مقطع کارشناسی پذیرش دانشجو در 250 هزار نفر ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی از مجموع 270 هزار نفر بصورت بدون آزمون خواهد بود.

اقبالی خاطر نشان کرد: این اقدام گامی مثبت در جهت ورود آسان تر و راحت تر داوطلبان تحصیل به دانشگاه های کشور خواهد بود.

وی یادآور شد: با پذیرش بدون آزمون می توان داوطلبان را در راستای علایق و استعدادهایشان سوق داد.

اقبالی در ادامه در خصوص روش پذیرش دانشجو گفت: در این روش سوابق تحصیلی داوطلبان ملاک قرار می گیرد و هر فرد می تواند در هر رشته/محلی که می خواهد ثبت نام کرده و ادامه تحصیل دهد.

وی در مورد زمان آغاز ثبت نام بدون آزمون اعلام کرد: دانشگاه ازاد اسلامی آمادگی دارد که از نیمسال دوم سال تحصیلی جاری به پذیرش دانشجو در این سیستم جدید بپردازد و در این روش داوطلبان می توانند دوبار در سال و در دو نیمسال برای ثبت نام اقدام کنند.

رئیس مرکز آزمون در ادامه افزود: متقاضیان می توانند از نیمه دوم دی ماه با مراجعه به پایگاه ثبت نام الکترونیکی مرکز آزمون به آدرس www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

وی در پایان اشاره کرد: در حال حاضر پذیرش بدون آزمون، شامل رشته های علوم پزشکی، دوره های کارشناسی ارشد و دکتری نخواهد شد و علاقه مندان تحصیل در گروه پزشکی و رشته های با آزمون غیرپزشکی می بایست در آزمون سال 92 که توسط سازمان سنجش برگزار می شود، شرکت کنند .

اقبالی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در این مورد هیچ آزمون مستقل و جدایی برگزار نخواهد کرد و شیوه پذیرش دانشجو در رشته های مذکور متعاقباً اعلام خواهد شد.

آخرین بروزرسانی (چهارشنبه ، 22 آذر 1391 ، 07:10)

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان