عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

ایجاد پردیس بین المللی دانشگاهی در منطقه ویژه اقتصادی ساوه (24-9-91)

ایران کنفرانس

ایجاد پردیس بین المللی دانشگاهی در منطقه ویژه اقتصادی ساوه

استاندار مرکزی در دومین جلسه شورای هماهنگی روسای دانشگاه‌های استان که با دستور کار بررسی چالش‌ها و مشکلات دانشگاه تفرش و مرکز آموزش عالی محلات برگزار شد از ایجاد پردیس بین المللی دانشگاهی در منطقه ویژه اقتصادی ساوه خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، علی اکبر شعبانی فرد در این جلسه که در محل سالن جلسات استانداری مرکزی برگزار شد، با اشاره به بهره گیری نظام سلطه از تولید علم و دانش، اظهار کرد: نظام سلطه سالیان دراز علم را به خدمت گرفته و با تولید آن بهره‌های بسیاری را در جنبه‌های مختلف از آن خود کرده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه و تمرکز بر تولید علم و فراهم کردن امکانات لازم در این راستا در جهت پیشرفت استان و کشور تصریح کرد: توجه به تحصیلات تکمیلی و بویژه مقطع کارشناسی ارشد از الزامات این رویکرد است.

شعبانی فرد به وجود خلاء عمده در مورد این مقطع تحصیلی در برخی دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: باید تعداد جذب در این حوزه افزایش پیدا کرده و بستر جذب دانشجویان ارشد در دانشگاه‌های استان فراهم شود.

وی مقطع کارشناسی ارشد را پایه فعالیت‌های پژوهشی دانست و افزود: قبل از پرداختن به مقطع دکتری و هزینه کردن منابع و امکانات برای آن باید نسبت به تقویت مقطع ارشد اقدام شود تا از این طریق فاصله میان دو مقطع کارشناسی و دکترا پر شود.

شعبانی فرد پیشنهاد ارائه رشته شیمی هسته‌ای را در دانشگاه صنعتی تفرش مطرح کرد و گفت: با توجه به توانمندی‌هایی که در این حوزه در دانشگاه تفرش وجود دارد می تواند درخصوص جذب دانشجو در این رشته اقدام کند.

وی همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و رشد آنها در استان اشاره کرد و درخصوص برقراری ارتباط هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه گفت: ما 21 شهرک صنعتی در استان داریم که دانشگاه‌ها می توانند در این شهرک‌ها دفاتر ارتباط با صنعت ایجاد کرده و با ورود به این شهرک‌ها زیرساخت‌ها و زمینه‌های لازم برای برقراری ارتباطات گسترده تر را فراهم کنند.

شعبانی فرد در ادامه از تعریف پردیس دانشگاهی بین المللی در منطقه ویژه اقتصادی ساوه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: همه امکانات را فراهم خواهیم کرد تا دانشجویان ما به جای رفتن به دانشگاه‌های دیگر کشورها که حتی در برخی موارد در سطح پایین تری از دانشگاه‌های خودمان هستند، در این پردیس دانشگاهی به تحصیل بپردازند.

وی نزدیکی این منطقه ویژه اقتصادی به تهران، آماده بودن زیرساخت‌ها در این منطقه، وجود بزرگراه در نزدیکی آن و بسیاری از امتیازات موجود در این منطقه را از مزایایی عنوان کرد که ایجاد پردیس یاد شده را در منطقه اقتصادی ساوه میسر می‌کند و گفت: می توانیم نسبت به ارائه رشته‌های بین المللی در این پردیس اقدام کنیم.

به گزارش ایسنا، غلامرضا فتح آبادی مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این جلسه از برگزاری جلسه‌ای با حضور معاون فرهنگی وزیرعلوم و معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها در خصوص بررسی مسایل و مشکلات مربوط به حوزه فرهنگ در دانشگاه‌ها در آینده نزدیک خبر داد و گفت: از معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها خواسته شده تا پیشنهادات و چالش‌هایی که در عرصه فرهنگی دارند را برای طرح در جلسه یاد شده اعلام کنند.

وی همچنین با اشاره به تدوین اطلس جامع نظام آموزش عالی در استان افزود: تهیه این اطلس در مراحل نهایی است و دانشگاه‌ها باید آمارهای مربوطه را در اولین فرصت جهت تدوین در اختیار قرار دهند.

فتح آبادی خاطرنشان کرد: ایجاد موزه علوم و فناوری نیز در دستور کار ما قرار دارد و هم اکنون در حال جمع آوری اطلاعات مربوطه در راستای ایجاد این موزه در استان هستیم./

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان