عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

پذیرش 12هزار عضو هیأت علمی طی 2سال/ افزایش 3برابری رشته‌های دکتری (25-9-91)

ایران کنفرانس

پذیرش 12هزار عضو هیأت علمی طی 2سال/ افزایش 3برابری رشته‌های دکتری

وزیر علوم از پذیرش 12 هزار عضو هیات علمی جدید در طول 2 سال خبر داد و گفت: علاوه بر این به منظور توسعه متوازن آموزش عالی رشته محل های دکتری را به 3 برابر افزایش دادیم.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر کامران دانشجو امروز در مراسم افتتاحیه هفته پژوهش با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در حوزه پژوهش و تحقیقات گفت: رویکرد وزارت علوم در این حوزه تبدیل علم به ثروت و ایده به پدیده است که این امر باعث رشد چشمگیر در حوزه پژوهش های تقاضا محور و ارتباط میان دانشگاه و صنعت شده است.

وزیر علوم تصویب 38 طرح کلان ملی را از اقدامات این وزارتخانه نام برد و اظهار داشت: برای اجرای این تعداد پروژه 2 هزار و 500 میلیارد تومان برای ظرف مدت 3 تا 5 سال بودجه مصوب کرده است.

دانشجو اجرای کنسرسیوم و تعاونی این پروژه ها را از مهمترین ویژگی های این طرح ها ذکر کرد و ادامه داد: برای اجرای این طرح ها، دانشگاه های کشور در کنار دستگاه های اجرایی قرار گرفته اند و با مشارکت یکدیگر اقدام به اجرای این 38 پروژه کلان کرده اند.

وی عقد تفاهمنامه هایی با دستگاه های اجرایی را از دیگر اقدامات این وزارتخانه نام برد و یادآور شد: در این زمینه حدود 400 میلیارد تومان توافق با دستگاه هایی چون محیط زیست، نفت و صنعت به امضا رسیده است.

دانشجو همچنین ایجاد ارتباط میان کارفرما و دانشگاه ها را از رویکردهای این وزارتخانه در حوزه پژوهش نام برد و خاطر نشان کرد: برای این منظور وزارت علوم با هزینه های مصوب این وزارتخانه اقدام به مشارکت با دستگاه های اجرایی کرده است.

50درصد تحقیقات دانشگاهی در مسیر اعتلای توان دفاعی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به جزئیات برنامه های پژوهشی ارائه شده به مجلس اضافه کرد: در این برنامه ها سعی شده که 50 درصد تحقیقات دانشگاه ها در مسیر اعتلای توان دفاعی کشور باشد که در این زمینه امروز به نقطه ای رسیده ایم که حوزه دفاعی دستاوردهای دانشگاه ها را مورد استفاده قرار داده است.

افزایش تنظیم برابری حوزه های پژوهشی

دانشجو با اشاره به افزایش 3 برابری نشریات علمی و پژوهشی یادآور شد: به منظور حفظ دستاوردهای تحقیقاتی دانشمندان کشور اقدام به افزایش 3 برابری نشریات علمی و پژوهشی از 192 نشریه به 666 مجله نمودیم.

به گفته وزیر علوم بر اساس تغییر آیین نامه ارتقاء، مقالات اعضای هیات علمی در این نشریات به چاپ برسد.

افزایش فناوران شاغل در شرکتهای دانش بنیان

وی همچنین از افزایش 3 برابری فناوران شاغل در شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: تعداد فناوران شاغل در شرکت های فناور از 3 هزار و 292 نفر به 21 نفر افزایش یافته است.

وزیر علوم با اشاره به افزایش 7 برابری انجمن های علمی فناوری خاطر نشان کرد: در حال حاضر با افزایش مراکز تحقیقاتی کشور موفق شدیم در حوزه های نانوفناوری، انرژی های نو، فناوری اطلاعات، سلول های بنیادی و ماکروالکترونی 15 تا 20 پله در سطح دنیا ارتقاء پیدا کنیم.

تغییرات وزارت علوم در حوزه آموزشی

وزیر علوم از پذیرش 12 هزار عضو هیات علمی جدید در طول 2 سال خبر داد و افزود: علاوه بر این به منظور توسعه متوازن آموزش عالی رشته محل های دکتری را به 3 برابر افزایش دادیم. به گونه ای که تعداد این رشته محل ها از 680 رشته به 3 هزار و 242 رشته محل افزایش یافته است.

دانشجو به افزایش 2 برابری مراکز آموزش عالی اشاره کرد و گفت: مراکز آموزش عالی از 1250 مرکز به 3500 مرکز ارتقاء یافته است.

وی یکی از ارکان توسعه آموزش عالی را تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانست و یادآور شد: در این زمینه موفق شدیم تا تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی را به 92 هزار نفر به 300 هزار نفر افزایش دهیم. علاوه بر این با افزایش 3 برابری پذیرش دانشجویان تا دکترا در حال حاضر 60 هزار دانشجو در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند.

وزیر علوم اجرای آزمون نیمه متمرکز دکتری را از دیگر اقدامات این وزارتخانه در حوزه آموزشی خواند و خاطر نشان کرد: این آزمون از سال جاری به صورت تخصصی تر اجرا خواهد شد.

تغییر در آیین نامه بازنشستگی و انتقاداتی که به آن وارد شد

وی به تغییرات آیین نامه بازنشستگی اعضای هیات علمی اشاره کرد و افزود: بر اساس آیین نامه قبلی مربیان و استادیاران با 30 سال خدمت و 65 سال سن بازنشسته می شدند که با تغییراتی که اعمال شد میزان سنوات به 35 سال ارتقاء دادیم.

دانشجو سن بازنشستگی دانشیاران را در آیین نامه جدید 73 سال عنوان کرد و اظهار داشت: سن بازنشستگی استادان تمام نیز از 65 سال به 76 سال افزایش دادیم.

وزیر علوم همچنین با اشاره به برخی انتقادات از تغییرات ایجاد شده در آیین نامه، گفت: 5 نفر از اساتیدی که بازنشست شدند دارای مدرک تحصیلی کارشناسی بودند که بیش از 40 سال در دانشگاه شریف مشغول به خدمت بودند در حالیکه در فعالیت های آموزشی و پژوهشی هیچ خدماتی ارائه نداده بودند.

توانمندی کشور در ارتقاء رتبه های جهانی

دانشجو با اشاره به خدمات انجام شده در حوزه های پژوهشی و آموزشی خاطر نشان کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده کارشناسان معتقدند تا سالهای آینده ایران به رتبه های تک رقمی در حوزه علم و پژوهشی خواهد رسید که این امر با وجود اعضای هیات علمی توانمند میسر خواهد شد.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان