کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

صدور كارنامه سلامت برای دانشجويان و چكاپ رايگان دانشجويان جديدالورود (13-6-91)

صدور كارنامه سلامت برای دانشجويان و چكاپ رايگان دانشجويان جديدالورود

پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: رييس مركز مشاوره وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از چكاب رايگان وضعيت سلامت روان و جسم دانشجويان جديد كارشناسي و كارشناسي ارشد جهت پيگيري وضعيت دانشجويان در قالب كارنامه سلامت روان وجسم در دانشگاههاي كشور خبر داد.

دكتر يعقوبي با بيان اينكه دانشجويان ورودي‌هاي جديد كارشناسي و كارشناسي ارشد در ابتداي ورود خود پالايش جسمي و رواني مي‌شوند، تصريح كرد: براين اساس در بحث كارنامه سلامت جسم دانشجويي، وضعيت جسماني دانشجويان از طريق معاينات قد، وزن و فشار خون، بينايي و دهان و دندان بررسي خواهد شد.

وي افزود: همچنين در بحث سلامت روان پرسشنامه‌اي با بيش از 100 سوال جهت بررسي وضعيت سلامت روان دانشجو تهيه شده است كه در اين راستا ابعاد مثبت و منفي سلامت روان دانشجو مشخص مي‌شود و نتايج اين كارنامه در اختيار وي قرار مي‌گيرد.

وي افزود: در بحث سلامت روان، آيتم‌هايي همچون ميزان شادي، احساس خودكارآمدي، اعتماد به نفس، ميزان اضطراب، افسردگي تحصيلي، بي‌خوابي و ... دانشجو مشخص مي‌شود. همچنين از طريق اين تست‌ها مدل شخصيتي نيز قابل تعيين است.

رييس مركز مشاوره وزارت علوم ادامه داد: بر اساس اطلاعاتي كه در اين پرسشنامه به دست مي‌آيد، اگر دانشجويي نيازمند مشاوره باشد، از آنها جهت راهنمايي در مراكز مشاوره دعوت به عمل مي‌آيد.

وي خاطر نشان كرد: جامعه هدف در كارنامه سلامت روان و جسم دانشجويان كارشناسي و كارشناسي ارشد موسسات آموزش عالي دولتي به غير از پيام‌نور و جامع علمي كاربردي است و مابقي دانشگاه‌ها نيز در صورتي كه مراكز مشاوره و بهداشت داشته باشند مي‌توانند كارنامه سلامت را اجرايي كنند. همچنين واحدهاي فني‌و حرفه‌اي و غيرانتفاعي نيز كه مراكز مشاوره‌‌اي دارند مي‌توانند از امسال كارنامه روان را اجرا كنند.

رييس مركز مشاوره وزارت علوم، تحقيقات و فناوري تصريح كرد: اين كارنامه يك چكاب فردي جهت پيگيري دانشجو از وضعيت خود است و در واقع يك چكاب رايگاني است كه اطلاعات آن در اختيار دانشجو قرار خواهد گرفت.

يعقوبي با بيان اينكه سال گذشته براي بيش از 70 هزار دانشجو كارنامه سلامت روان صادر شد، گفت: اين كارنامه در بيش از 80 دانشگاه و موسسه آموزش عالي اجرايي شد. بحث كارنامه روان از سال 86 به صورت كشوري و ملي در حال اجرايي است و سال‌هاي قبل آن نيز به صورت پراكنده انجام مي‌گرفت.

وي در ادامه اعلام كرد: علاوه بربحث كارنامه سلامت روان، مجموعه انتشاراتي به صورت كتاب و سي‌دي در هنگام ثبت‌نام در اختيار دانشجويان جديدالورود قرار مي‌گيرد تا سازگاري بهتري با زندگي دانشجويي داشته باشند.

برای مشاهده متن کامل خبر/مطلب اینجا کلیک نمایید

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان