عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

تكميل ظرفيت آزمون دكتری تا شنبه ادامه دارد/ پذيرش 1603 نفر در مرحله تكميل ظرفيت (19-7-91)

ایران کنفرانس

تكميل ظرفيت آزمون دكتری تا شنبه ادامه دارد/ پذيرش 1603 نفر در مرحله تكميل ظرفيت

معاون سازمان سنجش با بيان اينكه مهلت انتخاب رشته مرحله تكميل ظرفيت آزمون دكتري آغاز شده است، گفت: در اين مرحله 1603 داوطلب جديد پذيرفته مي‌شوند.

دكتر سيد جلال طباطبايي در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهي ايسنا، با اشاره به انتشار اطلاعيه‌ جديد سازمان‌ سنجش‌ درباره‌ اعلام‌ ظرفيت‌ پذيرش‌ رشته‌محل ‌هاي جديد و همچنين افزایش ظرفيت برخي از كدرشته‌محل‌هاي تحصيلي آزمون‌ دکتری 91، گفت: در مرحله تكميل ظرفيت آزمون دكتري متقاضيان مي‌توانند از بين 644 كدرشته محل اعلامي انتخاب رشته كنند.

وي افزود: با توجه به اينكه‌ بعضي از دانشگاه‌ها پس از اعلام نتايج نهایی آزمون براي‌ پذيرش‌ دانشجو اعلام‌ ظرفيت‌ كرده‌اند و يا ظرفيت برخي از كد رشته‌محل‌هاي تحصيلي آزمون تكميل نشده است، بنابراين داوطلبانی که در آزمون مذكور ثبت‌نام و شركت كرده‌اند و در اعلام نتایج نهایی پذیرفته نشده‌‌اند، مي‌توانند در مرحله تكميل ظرفيت از 18 مهر تا شنبه 22 مهر شركت كنند.

وي با بيان اينكه گـزينش‌ نهـايي‌ در هريك‌ از كدرشته‌‌هاي تحصيلي‌ اعلام شده در اطلاعيه مذكور كه در سايت سازمان سنجش منتشر شده است، مطابق‌ شرايط و ضوابط در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون مذكور و اطلاعیه‌های قبلی آزمون‌ مذكور انجام‌ خواهد شد، گفت:‌ آن‌دسته‌ از داوطلباني‌ كه‌ اسامي‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ پذيرفته‌‌شده‌ نهايي‌ در يكي‌ از كدرشته‌محل‌هاي‌ تحصيلي ‌(اعم از دوره‌های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، مجازی، بین‌الملل، پیام‌نور) اعلام‌ شده است‌ حق‌ انتخاب كدرشته محل‌هاي مندرج در اين اطلاعيه را ندارند.

دكتر طباطبايي ادامه داد:‌ آن دسته از داوطلبانی که در جلسه آزمون حاضر بوده و با توجه به کارنامه نتایج اولیه دارای نمره کل مثبت (بزرگتر یا مساوی یک) می‌باشند مجاز به انتخاب رشته خواهند بود.

وي درخصوص دوره‌هاي آموزشي شيوه پژوهش محور، تصريح كرد:‌دوره‌اي با محوريت پژوهش است كه دستآورد آن ارائه فناوري، نظريه و ايده جديد، توليد دانش فني، ثبت اختراع و غيره بوده و مشتمل بر اخذ واحدهاي درسي محدود و الزام به ارائه پايان‌نامه باشد. تعداد واحدهاي درسي در اين شيوه 6 تا 10 واحد است و دانشجو مي‌تواند هم‌زمان با واحدهاي آموزشي، واحدهاي پژوهشي خود را انتخاب كند.

وي با اشاره به زمان آغاز تحصيل پذيرفته شدگان، گفت:‌ نيمسال پذيرش دانشجو در هريك از كدرشته محلهاي مندرج در اين اطلاعيه متناسب با امكانات و نظر دانشگاه يا موسسه محل قبولي، در اولین ترم تحصیلی ممکن خواهد بود. همچنين داوطلبان متقاضي لازم است در زمان ورود به سايت اينترنتي سازمان و انتخاب رشته محل، نسبت به واريز مبغ 28 هزار ريال از طريق سيستم پرداخت اينترنتي اقدام كنند.

وي با اشاره به نحوه انتخاب رشته در اين مرحله، گفت:‌ فقط در صورتي اطلاعات انتخاب رشته متقاضي بدست ما رسيده است که از سيستم يک رسيد 15 کاراکتري دريافت نموده باشد.

معاون سازمان سنجش با بيان اينكه هر داوطلب فقط يکبار مجاز به انتخاب رشته است، گفت: هر متقاضي تنها امكان انتخاب حداکثر 5 کدرشته محل را دارد.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان