کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

ایجاد رشته دکتری بیوانفورماتیک در دانشگاه شهید بهشتی (12-8-91)

ایران کنفرانس

ایجاد رشته دکتری بیوانفورماتیک در دانشگاه شهید بهشتی

رئیس انجمن بیوانفورماتیک ایران از تصویب و راه اندازی رشته بیو انفورماتیک در دانشگاه شهید بهشتی خبر داد و گفت: با توجه به دستاوردهای محققان در این زمینه چهارمین همایش بیو انفورماتیک را در روزهای 16 و 17 آبان ماه برگزار می شود.

دکتر بهرام گلیایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه علم بیوانفورماتیک قابل کاربرد در کلیه حوزه های زیست شناسی است، افزود: محققان این حوزه علمی با استفاده از کامپیوتر وعلوم ریاضی و آمار سعی می کنند تا اطلاعاتی در زمینه های ساختار مولکولی موجودات زنده،  ژنوم و ساختار ژنهای آنها و اندر کنش میان ژنها به دست آورند.

رئیس انجمن بیوانفورماتیک ایران، این رشته علمی را در کشور جوان توصیف کرد و اظهار داشت: علی رغم جوان بودن این علم در کشور ولی توسعه مناسبی داشته است به گونه ای که با راه اندازی رشته دکتری بیو انفورماتیک در دانشگاه تهران اقدام به تربیت نیروهای انسانی در این زمینه شد.
وی از تصویب این رشته در دانشگاه شهید بهشتی خبر داد و یادآور شد: اخیرا راه اندازی رشته دکتری بیوانفورماتیک در دانشگاه شهید بهشتی به تصویب رسیده است.
گلیایی با اشاره به تولید علمی در این حوزه، خاطر نشان کرد: بخشی از تحقیقاتی که در زمینه های شناسایی ژنها و پروتئین های جدید، ارتباط میان قسمتهای مختلفی مولکول  DNA انسان، ارائه روشها و الگوریتم های نوین، کسب اطلاع درباره ساختمان پروتئین ها و اندرکنش میان مولکولهای کوچک و بزرگ مانند پروتئین ها و DNA  از طریق علم بیو انفورماتیک محقق می شود.
وی به بیان کاربردهای این حوزه علمی در تولید دارو پرداخت و اضافه کرد: طراحی داروهایی که باید در گذشته در آزمایشگاه ها انجام می شد، با کمک این رشته می توان با استفاده از کامپیوتر انجام داد.
گلیایی از برگزاری چهارمین همایش بیوانفورماتیک ایران در روز 16 آبان ماه خبر داد و در این باره توضیح داد: این همایش در راستای فراهم آوردن فضایی مناسب برای بحث و تبادل نظر و انتقال تجربیات میان محققان و اطلاع از یافته های جدید در هر یک از حوزههای مرتبط با بیوانفورماتیک در روزهای 16 و 17 آبان ماه در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار خواهد شد.
دبیر همایش بیو انفورماتیک، ساختارهای ژنی و‌ملکولی، عملکرد و تکامل، سیستم های محاسباتی زیستی، انفورماتیک پزشکی و ترجمه بیوانفورماتیک و روشهای محاسباتی و بیوانفورماتیک بنیادی را از جمله موضوعات این همایش نام برد.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان