کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

راه‌اندازی 50 رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه علمی‌کاربردی تا مهر 92 (24-8-91)

ایران کنفرانس

راه‌اندازی 50 رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه علمی‌کاربردی تا مهر 92

معاون آموزشی دانشگاه علمی کاربردی گفت: در دوره کارشناسی ارشد سال 1392 این دانشگاه، 50 رشته تدوین شده است که این رشته‌ها به صورت حرفه‌ای و مهارتی و با دوره‌های نظری سایر دانشگاه‌ها متفاوت است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، رجبعلی برزویی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: آزمون کارشناسی ارشد این دوره‌ها در اسفند ماه برگزار می‌شود و دانشجویان برای مهر 1392 پذیرفته می‌شوند.

ماموریت اصلی دانشگاه علمی کاربردی تربیت افراد ماهر برای تصدی مشاغل مختلف است و این دانشگاه در این 20 ساله سابقه فعالیت خود با توفیقات و اشکالاتی روبه‌رو بوده است.

برزویی از تدوین طرحی جدید با محوریت آموزش مهارت خبر داد و افزود: این طرح از مهر ماه سال جاری کلید خورد و 40 درصد این رویکرد با محوریت دانش پایه و نظری و 60 درصد آن با محوریت مهارت شکل گرفته است.

برزویی با بیان اینکه در جهت افزایش مهارت آموزشی، رشته‌ها را به زیر رشته‌های فرعی تقسیم کرده‌ایم، عنوان‌کرد: این کار تخصصی شدن زیر رشته‌ها را در پی دارد، برای مثال حسابداری مالیاتی و حسابرسی از جمله رشته‌های فرعی حسابداری است و دانشجو به صورت ملموس در جریان فعالیت‌های مرتبط با رشته خود قرار می‌گیرد.

برزویی در خصوص تفاوت آموزش‌های مهارت محور دانشگاه جامع علمی کاربردی با مراکزی مانند فنی حرفه‌ای، عنوان کرد: هدف دانشگاه علمی کاربردی تربیت نیروهای حرفه‌ای‌تر و با قابلیت بیشتر است، دوره‌های سازمان فنی حرفه‌ای مقاطع زیر دیپلم را تحت پوشش قرار می‌دهد، اما دانشگاه علمی کاربردی نیروهای زبده‌تر را تربیت می‌کند، علاوه بر اینکه دوره‌های دانشگاه علمی کاربردی کامل و همه جانبه‌تر است.

برزویی از رویکرد پایین به بالا در دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی خبر داد و در این خصوص افزود: دانشگاه‌هایی با محوریت آموزش نظری پس از اتمام درس دانشجو، موضوع تحقیق و پایان‌نامه را از وی خواسته و پس از تایید واحد آموزشی دانشگاه، سیر پژوهشی دانشجو آغاز می‌شود و این رویکردی بالا به پایین است.

وی ادامه داد: در رویکرد پایین به بالا دانشگاه علمی کاربردی، صنعت حاکم آن رشته یا بنگاه اقتصادی مرتبط موضوع و مشکلی را طرح می‌کند و تعدادی دانشجو را برای انجام پژوهشی که نتیجه آن رفع یک مشکل مرتبط با صنعت است، مشخص می‌کند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به مشخص کردن تعداد تربیت شوندگان در یک رشته توسط دانشگاه مرتبط، اظهارکرد: دانشگاه با رویکرد حل یک مشکل، تعداد فارغ التحصیلان را مشخص می‌کند و در این طرح موضوع تا حل آن پیگیری می‌شود.

برزویی با بیان اینکه در جلسه دفاع از پروژه دانشجویان، مسؤولان صنعت مرتبط، استاد راهنما و استاد راهنمای عملی محیط کار حضور دارند، عنوان کرد: با انجام صحیح این طرح، مشکلات شاخه‌های مختلف صنعت و کشاورزی توسط دانشجویان و با روش تحقیقات علمی و عملی رفع خواهد شد.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان