کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

مطالعات پژوهش دریایی ایران تا قطب جنوب گسترش می‌یابد (27-8-91)

ایران کنفرانس

مطالعات پژوهش دریایی ایران تا قطب جنوب گسترش می‌یابد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمد مهدی نژاد نوری معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم افزود: کشورهای فراوانی برای تحقیقات و بهره‌برداری در جنوبگان حضور دارند و حضور ایران در قطب برای منافع ملی ما و منطقه ضروری است، لذا برنامه‌ای 5 ساله تدوین شده تا به شکل تدریجی در قطب جنوب حضور یابیم.

وی بیان داشت: اجرای این طرح به مؤسسه ملی اقیانوس شناسی واگذار شده است و به منظور اجرای کامل این طرح منابع مالی در بودجه‌های سالانه منظور می‌شود.

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم تصریح کرد: مرحله دیگر هماهنگی‌های لازم با سایر دستگاه‌ها از جمله نیروی دریایی،‌ صنایع دریایی و بندری است که وزارت علوم این پیگیری‌ها را انجام داده است.

مهدی نژاد با اشاره به ضرورت طراحی و ساخت کشتی یادآور شد: با اجرای این کار تحقیقاتی در حوزه‌هایی چون طراحی و ساخت کشتی تحقیقاتی، توانمندی‌های زیادی را بدست می‌آوریم، با به آب انداختن اولین کشتی تحقیقاتی توانایی ساخت سایر کشتی‌ها را بدست می‌آوریم.

وی تأکید کرد: با توجه به وجود بیش از 6 هزار کیلومتر مرز دریایی در شمال و جنوب کشور باید به عنوان یک قدرت دریایی در این عرصه حضور داشته باشیم و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ورود در حوزه دریا را محور اصلی پیشرفت کشور قرار دهیم.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از ایجاد شورای عالی صنایع دریایی در کشور خبر داد و گفت: به منظور توسعه صنایع مکمل در حوزه دریا، مجلس شورای اسلامی ایجاد شورای عالی صنایع دریایی را مصوب کرده است و اخیرا این شوا به صورت فعال جلساتی را تشکیل می‌دهد.

مهدی نژاد اضافه کرد: با ایجاد این شورا توسعه صنایع دریایی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان