کانال تلگرام ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

فني ،مهندسي

10 دانشگاه ایرانی در فهرست سبزترین‌ موسسه‌های جهان قرار گرفتند (96/9/21)

ایران کنفرانس

10 دانشگاه ایرانی در فهرست سبزترین‌ موسسه‌های جهان قرار گرفتند

تازه ترین ویرایش ۲۰۱۷ رتبه‌بندی جهانی دانشگاهی «گرین‌متریک» درباره توسعه پایدارنشان می دهد که، از میان ۶۱۹ موسسه ارزیابی شده در سطح بین المللی، ۱۰ موسسه ایرانی در فهرست سبزترین‌های جهان جای گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا، دانشگاه‌های «زنجان»، «کاشان»، «اصفهان»، «شیراز»، «فردوسی مشهد»، «آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات»، «صنعتی امیرکبیر»، «گیلان»، «تهران»، و «الزهرا» در فهرست سبزترین‌های جهان قرار گرفتند.

گرین‌متریک با هدف ارائه چشم‌اندازی فراگیر از شرایط و سیاست‌های در پیوند با محیط‌زیست و توسعه پایدار در دانشگاه‌های کشورهای گوناگون راه‌اندازی شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، گرین‌متریک در نوع خود یگانه و ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاست‌گذاران در محیط‌های دانشگاهی به مسائل زیست‌محیطی و مصرف انرژی است و محیط و زیرساخت، انرژی و تغییرات اقلیمی، مدیریت پسماند، آب، حمل‌ونقل، و آموزش سنجه‌هایی هستند که در این نظام رتبه‌بندی برای مقایسه موسسه‌ها به‌کار می‌روند.

آخرین بروزرسانی (سه شنبه ، 21 آذر 1396 ، 15:12)

 

اعلام نتایج فراخوان جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی تا بهمن‌ماه (96/9/20)

ایران کنفرانس

اعلام نتایج فراخوان جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی تا بهمن‌ماه

رئیس دانشگاه علمی کاربردی از اعلام نتایج جذب مدرس در واحدهای این دانشگاه تا پایان بهمن ماه جاری خبر داد و گفت: براساس فراخوان اعلام شده ۱۰۰۰ نفر در تهران و ۹۰۰۰ نفر در سراسر کشور به عنوان مدرس جذب مراکز علمی کاربردی خواهند شد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدحسین امید در نشست خبری که  در سازمان مرکزی دانشگاه علمی کاربردی برگزار شد، توجه به فناوری و پژوهش در کنار آموزش را یکی از رویکردهای اصلی دانشگاه عنوان کرد و گفت: ما در سطح کشور حدود ۹۰۰ مرکز فعال آموزشی علمی کاربردی داریم که بیش از ۵۰۰ هزار دانشجو و ۵۰ هزار مربی در این مراکز مشغول به فعالیت هستند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به آموزش نیروهای مهارتی در کشور، گفت: دانشگاه‌ها می‌توانند نقش و سهم بسیار مهمی در تامین نیروهای مهارتی کشور ایفا کنند، چرا که بزرگ‌ترین مشکل فعلی کشور اشتغال است که این موضوع برای دولت هزینه‌های سنگینی را ایجاد کرده و دولت تلاش می‌کند بخشی از اهداف کمی در این حوزه برآورده سازد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی خاطر نشان کرد: این دانشگاه به دلیل داشتن دانش آموختگان مهارتی و رویکرد مهارتی در اهداف آموزشی خود می تواند بخش بزرگی از نیازهای اشتغال بازار را جذب کند. وزیر کار اخیرا اشاره کردند که برای ایجاد شغل برای هر متقاضی حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه لازم است، اما با توجه به رویکرد مهارتی بودن دانشگاه علمی کاربردی این میزان هزینه برای فارغ التحصیلان این دانشگاه به حدود ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.

به گفته امید، آموزش عالی مکلف است تا پایان برنامه ششم توسعه، ۳۰ درصد از دانشجویان را به صورت دانشجویان مهارتی تربیت کند، این در حالی است که در حال حاضر کمتر از ۱۵ درصد دانشجویان کشور مهارتی هستند.

رئیس دانشگاه علمی – کاربردی خاطر نشان کرد: آموزش‌های کاربردی در کشورهای توسعه یافته بسیار جدی گرفته می‌شود بطوری که در کشور آلمان بیش از ۷۰ درصد دانشجویان مهارتی و کمتر از ۳۰ درصد آنها دانشجویان نظری هستند. در واقع ظرفیت دانشجویان مهارتی در ایران بیش از ۳۰ درصد است اما مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که دوره‌های مهارتی در کشور ما از طرف مسئولان، مردم و حتی خانواده‌ها جدی گرفته نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بیش از ۵۵۰ ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد، گفت: متاسفانه برای سال جاری کمتر از ۱۵۰ هزار دانشجو در این دانشگاه جذب شدند و ۴۰۰ هزار ظرفیت خالی برای آموزش‌های مهارتی در کشور ایجاد شده است.

اعلام نتایج فراخوان جذب مدرس در دانشگاه علمی کاربردی تا بهمن ماه

رئیس دانشگاه علمی کاربردی با تاکید بر اینکه نتایج فراخوان جذب مدرس در این دانشگاه تا بهمن ماه اعلام می‌شود، گفت: در حال حاضر استان‌ها بسیاری از نیروهای خود را جذب کرده‌اند اما با توجه به اینکه میزان متقاضی تدریس در مراکز علمی کاربردی استان تهران ۱۴ هزار نفر بود و از این تعداد ۳ هزار نفر برای جذب هزار مدرس به مصاحبه دعوت شده بودند در نتیجه فرآیند آن طول کشید، اما بطور کلی تا پایان بهمن ماه نتایج جذب این متقاضیان اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: بطور کلی ۱۰۷۰ مرکز علمی کاربردی در کشور وجود دارد که برای مهر ماه سال ۹۶ فقط در ۸۴۰ مرکز پذیرش دانشجو صورت گرفت و قرار است برای بهمن ماه سال جاری نیز تعدادی از این مراکز موجود غیر فعال شود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از دو سوم مراکز علمی کاربردی غیر دولتی این دانشگاه دارای اساسنامه تنظیم و تصویب شده هستند و مراکز دولتی علمی کاربردی نیز نیازی به اساسنامه ندارند.

آخرین بروزرسانی (دوشنبه ، 20 آذر 1396 ، 13:07)

 

جذب ۱۳ هزار عضو هیات علمی طی ۴ سال/ اعلام رشته های پرمتقاضی (96/9/19)

ایران کنفرانس

جذب ۱۳ هزار عضو هیات علمی طی ۴ سال/ اعلام رشته های پرمتقاضی

رئیس مرکز جذب وزارت علوم گفت: تعداد ۱۳ هزار و ۳۵۸ عضو هیات علمی در بازه زمانی یک شهریور ۹۲ تا ۱۰ مهر ۹۶ در دانشگاه ها جذب شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا رضوان طلب با اشاره به جذب و تبدیل وضعیت اساتید دانشگاه ها طی سال های ۹۲ تا ۹۶ گفت: ۱۳ هزار و ۳۵۸ نفر در بازه زمانی یک شهریور ۹۲ تا ۱۰ مهر ۹۶ در دانشگاه ها جذب شده اند.

وی ادامه داد: این درحالی است که در بازه زمانی، یک شهریور ۸۸ تا یک شهریور ۹۲ نیز ۱۳ هزار و ۳۱۱ نفر جذب شده بودند. در بازه زمانی یک شهریور ۹۲ تا ۱۰ مهر ۹۶، ۱۲ هزار و ۳۱۸ نفر تبدیل وضعیت شدند این درحالی است که در بازه زمانی یک شهریور ۸۸ تا ۱ شهریور ۹۲ تعداد ۴ هزار و ۶۲۵ نفر تبدیل وضعیت شدند.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم افزود: بیشترین رشته اولویت انتخاب شده شده در فراخوان شهریور ۹۶ به ترتیب رشته های شیمی، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، فیزیک، مهندسی کامپیوتر، ریاضی، حقوق، زبان و ادبیات فارسی، و مهندسی شیمی بود.

وی تصریح کرد: ۱۰ دانشگاه پرمتقاضی در این فراخوان نیز به ترتیب تهران، موسسه علوم و فنون سپاهان، صنعتی اصفهان، فردوسی مشهد، صنعتی شریف، مازندران، تربیت مدرس، خوارزمی، شیراز، علم و صنعت ایران بودند.

 

همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار برگزار می شود

ایران کنفرانس

همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار برگزار می شود

همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار روزهای ۲۰ و ۲۱ آذرماه در دانشگاه تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، در این همایش پنل ها و میزگردهای مختلف باحضور اندیشمندان و صاحبنظران برگزار می شود.

این همایش در ۵ محور کلی دانشگاه اخلاق مدار در سطح اعضای هیات علمی، اخلاق حرفه ای در نظام آموزشی پژوهشی و اداری دانشگاه، اخلاق حرفه ای نسبت به دانشجویان، اخلاق و فضای مجازی در دانشگاه و اخلاق و مسئولیت اجتماعی نسبت به بیرون دانشگاه برگزار خواهد شد.

این همایش توسط معاونت فرهنگی دانشگاه تهران و وزارت علوم در روزهای ۲۰ و ۲۱ آذرماه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می شود.

 

همایش بین‌المللی گرد و غبار در دانشگاه ایلام برگزار می‌شود

ایران کنفرانس

همایش بین‌المللی گرد و غبار در دانشگاه ایلام برگزار می‌شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا به نقل از دانشگاه ایلام، هیأت دانشگاه پوترای مالزی به ریاست دکتر آنیه ادریس در دانشگاه ایلام حضور یافتند و از آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه بازدید کردند.

دکتر علی اکبر رئیس دانشگاه ایلام در این دیدار با اشاره به حمایت دانشگاه ایلام از فرصت‌های مطالعاتی اساتید و دوره‌های مطالعاتی 6 ماهه دانشجویان دکتری بین دو کشور، خواستار همکاری دانشگاه پوترا در این زمینه‌ها شد.

اکبری همچنین با اشاره به برگزاری دومین همایش بین‌المللی گرد و غبار در سال آینده در دانشگاه ایلام، خواستار حضور محققان دانشگاه پوترا در کمیته علمی و ارسال مقاله از طرف اعضای هیأت علمی آن دانشگاه به این همایش شد.

رئیس دانشگاه در ادامه با اشاره به تقسیم کار آموزش عالی کشور، در بخش علوم پزشکی و وزارت علوم، پشتیبانی خود را از توسعه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی ایلام و دانشگاه پوترا اعلام و بر توسعه همکاری در بخش غیر‌پزشکی بین دانشگاه ایلام و دانشگاه پوترا در حوزه‌های دامپزشکی، کشاورزی، علوم اسلامی، ادبیات و علوم انسانی، فنی و مهندسی و علوم پایه تاکید کرد.

در این دیدار دکتر آنیه ادریس، رئیس هیأت دانشگاه پوترا، با ابراز خرسندی از حضور در ایران و در دانشگاه ایلام، ابراز امیدواری کرد؛ که این سفر منجر به توسعه همکاری بین دانشگاه پوترا و دانشگاه ایلام، در زمینه‌های تبادل دانشجو، تبادل استاد، انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و همکاری در زمینه برگزاری دومین همایش بین المللی گرد و غبار در دانشگاه ایلام شود.

 
مطالب بیشتر...

کانال تلگرام ایران کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان