کانال تلگرام ایران کنفرانس

کنفرانس بوک

فني ،مهندسي

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری سال ۹۶ دانشگاه آزاد منتشر شد (96/2/6)

ایران کنفرانس

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری سال ۹۶ دانشگاه آزاد منتشر شد

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه  آزاد، دکتر فرهاد حسین زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلاتتکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ این دانشگاه بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس www.azmoon.net خبر داد.

وی با اشاره به این که چگونگی و نحوه ثبت‌نام از داوطلبان دوره بدون آزمون مقطع دکتری تخصصی نیز در این دفترچه منتشر شده است افزود : رشته‌های دایر در واحدهای برون مرزی، مراکز و پردیس‌های بین‌الملل و دوره‌های مشترک واحدهای داخل با دانشگاه‌های خارج از کشور متعاقباً اعلام خواهد شد.

حسین زاده لطفی از شروع انتخاب رشته داوطلبان از اویل هفته آینده خبر داد و افزود زمان شروع فرآیند انتخاب رشته داوطلبان طی اطلاعیه‌ جداگانه‌ای اوایل هفته آینده اعلام خواهد شد.

 

آخرین مهلت ارسال مقاله به چهاردهمین همایش ملی شیمی

ایران کنفرانس

آخرین مهلت ارسال مقاله به چهاردهمین همایش ملی شیمی

چهاردهمین همایش ملی شیمی دانشگاه پیام‌نور ایران  ۱۵ و ۱۶ شهریورماه امسال به همت دانشگاه پیام‌نور مرکز ایلام و با همکاری انجمن علوم و فناوری‌های شیمیایی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، چهاردهمین همایش ملی شیمی دانشگاه پیام‌نور به منظور آشنایی هر چه بیشتر پژوهشگران شیمی کشور با آخرین دستاوردهای علمی، گسترش و تقویت علمی بین مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و صنعتی با محوریت اصلی شیمی برگزار می‌شود.

طبق اعلام دبیرخانه همایش، ۲۰ اردیبهشت‌ماه آخرین مهلت ارسال مقالات جهت شرکت در همایش است. 

برگزاری کارگاه‌های آموزشی از برنامه‌های جانبی این کنفرانس است. همچنین مقالات با محتوای فناوری نانو از حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برخوردار خواهند شد.

علاقه‌مندانمی‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی http://conference.pnu.ac.ir/Ilam-14thnccp/default.aspx مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۰۸۴۳۲۲۲۶۱۰۱ تماس بگیرند.

 

برگزاری کنگره بین‌المللی تولیدمثل به همت انجمن علمی جنین‌شناسی

ایران کنفرانس

برگزاری کنگره بین‌المللی تولیدمثل به همت انجمن علمی جنین‌شناسی

سومین کنگره بین‌المللی تولید مثل همزمان با دومین کنگره بین‌المللی علوم سلامت باروری و فرزندآوری از تاریخ 30 اردیبهشت تا اول خرداد ماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، سومین کنگره بین‌المللی تولید مثل و دومین کنگره بین‌­المللی علوم سلامت باروری و فرزندآوری، 30 اردیبهشت تا اول خردادماه به صورت همزمان در مرکز همایش‌­های رازی توسط انجمن علمی جنین‌شناسی و بیولوژی تولید مثل ایران و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران با همکاری مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و درمان ناباروری کشور به شکل ارائه مقالات تخصصی، پوستر، سخنرانی‌های جامع در قالب پانل‌های تخصصی و بحث‌های گروهی با حداکثر امتیاز بازآموزی برگزار می‌شود.

پانل سلامت جنین قبل و بعد از لانه‌گزینی با مسؤولیت دکتر سعیدرضا غفاری یکی از پانل­‌های سومین کنگره تولید مثل است که محورهای مورد بحث در این پانل، تشخیص ژنتیکی قبل از لانه‌گزینی بیماری‌های کروموزومی: تجربه ایران، تشخیص ژنتیکی قبل از لانه‌گزینی بیماری‌های تک‌ژنی: تجربه ایران، جنبه‌های جنین‌شناسی و رویانی تشخیص مولکولی قبل از لانه‌گزینی: تجربه ایران، جنبه‌های بالینی بررسی سلامت جنین و جنبه‌های اخلاقی بررسی سلامت جنین است.

غفاری در تشریح اهمیت این پانل گفت: برای زوج‌هایی که قصد فرزنددار شدن دارند، مهم‌ترین اولویت، سلامت جنین و نوزاد آینده آنهاست. این موضوع در همه خانواده‌ها اعم از اینکه مشکلات باروری داشته باشند یا خیر، صدق می‌کند و در سال‌های اخیر پیشرفت‌های عمده‌ای در زمینه بررسی سلامت جنین در زمان قبل از لانه‌گزینی و چه بعد از آن اتفاق افتاده است و این پیشرفت‌ها به نحوی است که در مواردی، بررسی‌های سلامت جنین به همه زوج‌ها و یا در زمان‌هایی به برخی از موارد خاص توصیه می‌شود.

مسؤول این پانل همچنین تاکید کرد: با روش‌های جدید غربالگری قبل از لانه‌گزینی علاوه بر اطمینان از سلامت جنین، در موارد زیادی موفقیت بارداری در روش‌های کمک باروری هم افزایش می‌یابد.

وی در ادامه افزود: برخی از بیماری‌ها با ظهور دیررس که دهه‌ها بعد از تولد، فرد را مبتلا به بیماری‌های خطرناک می‌کند نیز قابل تشخیص است. از طرفی با روش‌های موجود که در کشور ما نیز فراهم بوده و در دسترس قرار گرفته است، می‌توان جنین‌های مناسب برای کمک به پیوندمغز استخوان در نزدیکان مبتلا و بیماری‌های کشنده در افراد مبتلا را نیز پیش‌بینی کرد و تشخیص داد.

غفاری تصریح کرد: در صورتی که بارداری اتفاق افتاده باشد نیز می‌توان با روش‌های جدید از هفته‌های ابتدایی بارداری یا سه ماهه‌های اول و بعد از آن وضعیت سلامت جنین را به صورت منفرد یا انبوه مورد بررسی قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: در این پانل جوانب گوناکون فنی، تخصصی، بالینی، جنین‌شناسی و ژنتیک مواردذکر شده مورد بررسی و بحث قرار  می‌گیرد و آخرین پیشرفت‌های جهان و کشورمان معرفی می‌شود.

پانل تغذیه و ورزش در تولیدمثل

در پانل "تغذیه و ورزش در تولیدمثل" به موضوعاتی از جمله اثرات تغذیه بر باروری و برنامه‌ریزی جنینی، الگوهای رفتاری غذایی تغییرپذیر موثر بر باروری از منظر سلولی و کلینیکال، مداخله موثر تغذیه برای اصلاح مسیرهای متابولیکی موثر بر باروری زنان، اثرات کلینیکال و مداخلات تغذیه در پاسخ‌های درمان ناباروری پرداخته خواهد شد.

دکتر گیاهی، مسؤول پانل تغذیه و ورزش کنگره بین‌المللی تولید مثل  در این راستا گفت: محور اصلی این پانل اثرات کوتاه مدت و بین نسلی مداخلات تغذیه و ورزش از منظر شواهد سلولی، اپی‌ژنتیک، کلینیکال بر مسیرهای متابولیکی موثر در باروری و تاثیر آن در سلامت باروری نسل آینده است.

وی افزود: همچنین هدف از ارائه پانل"تغذیه و ورزش در تولیدمثل"  این است که بتوان خدمات تخصصی را در سطح کلینیکی به منظور کمک به درمان و مداخلات مورد نیاز در سطح جامعه با رویکرد پیشگیرانه  اجرا کرد.

مسؤول پانل "تغذیه و ورزش در تولیدمثل" ادامه داد: برنامه­‌ریزی پاسخ­‌های هورمونی و متابولیکی موثر در باروری، هم تابع مداخلات کوتاه مدت و هم ناشی از شرایط داخل رحمی دوران جنینی است، به همین علت وضعیت تغذیه از دوران جنینی بر قدرت باروری در نسل‌های بعد موثر است و این موضوع بسیار مهمی بوده که کمتر به آن پرداخته شده است.

وی اظهار کرد: از آنجا که این تاثیرات فراتر از تاثیر وزن و نمایه توده بدن بر قدرت باروری هستند، تلاش می‌شود در این پانل رویکرد متخصصان حوزه باروری به مقوله تغذیه از بحث چاقی و لاغری صرف و یا تاثیر تک نوترینت‌ها در غالب مکمل‌های غذایی به رویکردی جامع‌تر مبتنی بر الگوهای مصرف غذایی و مداخلات بومی که باید در این حوزه انجام شود، ارتقاء یاید.

بر اساس اعلام روابط عمومی کنگره تولید مثل، علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌­توانند به نشانی اینترنتی www.icrhc-iserb.ir/2017 مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 22404144 داخلی 334 و 338 تماس بگیرند.

 

دانشگاه زنجان، میزبان نخستین همایش ملی زیست فناوری

ایران کنفرانس

دانشگاه زنجان، میزبان نخستین همایش ملی زیست فناوری

دانشگاه زنجان، میزبان نخستین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی شد.

به گزارش ایسنا، نخستین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی به میزبانی دانشگاه زنجان در شهریورماه امسال با همکاری پژوهشکده فناوری‌های نوین زیستی، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی، انجمن علمی گیاهان دارویی و ستاد توسعه زیست فناوری برگزار خواهد شد.

این همایش جهت هم‌افزایی علمی و بهره‌برداری کافی، شایسته و متمرکز از حضور و مشارکت علمی محققان، اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حوزه‌ی بیوتکنولوژی گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی به‌صورت کاملاً تخصصی مبتنی بر روش‌های نوین زیستی در دو عرصه مهم گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی ایران که هر دو از ذخایر ارزشمند و منحصر به‌فرد کشور و نیز استان است طی روزهای 11 و 12 شهریورماه امسال در مرکز همایش‌های بین‌المللی غدیر دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد.

محورهای این همایش شامل مهندسی ژنتیک، تنوع ژنتیکی، کشت بافت، کشت اسپور، بیان ژن، متابولیت‌های ثانویه و سایر پژوهش‌های مرتبط یا بیوتکنولوژی گیاهان دارویی و میکوریزا در قارچ‌های کوهی بوده و آخرین مهلت ارسال مقالات 31 تیرماه امسال اعلام شده است.

 

دانشگاه علوم پزشکی تهران میزبان 11 کشور در سمینار بین‌المللی‌سازی آموزش

ایران کنفرانس

دانشگاه علوم پزشکی تهران میزبان 11 کشور در سمینار بین‌المللی‌سازی آموزش

معاون امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران از برگزاری سمینار بین‌المللی‌سازی آموزش با حضور 11 کشور خارجی طی ماه جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر علی عرب خردمند در نشست خبری سمینار بین‌المللی آموزش گفت: بین‌المللی‌سازی آموزش براساس اسناد بالادستی جزو اهداف علمی کشور است و طبیعی است آشنایی با این فرآیند اطلاع از چالش‌ها و استفاده از تجربیات بین‌المللی در بین‌المللی‌سازی می‌تواند به جهت سرعت بخشیدن به فرایند و جلوگیری از آزمون و خطا و دستیابی به مسیری منطبق با بین‌المللی‌سازی آموزش در مراجع معتبر دنیا موثر باشد.

وی ادامه داد: در دانشگاه علوم پزشکی تهران تا کنون سعی شده است از فعالیت دانشگاه‌ها و کشورهای پیشرو در این زمینه استفاده کنیم که طبیعی است این تجربیات باید متناسب با شرایط اجتماعی و فرهنگی کشور ما بومی سازی شود و این فعالیت‌ها در واحد مطالعات بین‌الملل دانشگاه به طور مستمر انجام می‌شود.

معاون امور بین‌الملل دانشگاه با بیان اینکه در شرایط فعلی لزوم برگزاری سمیناری بین‌المللی در حوزه بین‌المللی‌سازی آموزش را احساس کردیم، گفت: امیدواریم بتوانیم با این سمینار وزارت‌خانه‌های علوم و وزارت بهداشت را نیز برای برپایی گردهمایی‌های مشابه با خود همراه کنیم.

وی با تاکید بر اینکه دستیابی به مرجعیت علمی با همکاری همگون نهادهای مختلف کشور به دست می‌آید، افزود: از دانشگاه‌های تیپ 1 کشور انتظار می‌رود در حرکتی همسو در راستای دستیابی به این هدف تلاش کنند و بهتر است هر سال یکی از دانشگاه‌ها برگزاری این سمینار را به عهده بگیرند.

وی با اشاره به موضوع سمینار بین‌المللی‌سازی آموزش با عنوان جابه‌جایی گفت: بحث امسال سمینار جابه‌جایی است که با نگاه دانشجویانی که برای تحصیل به کشورهای دیگر می‌روند و فرایندی که کشور میزبان برعهده دارد، برگزار می‌شود.

عرب خردمند از برگزاری سمینار بین‌المللی‌سازی آموزش طی روزهای 9 و 10 اردیبهشت ماه جاری خبر داد و گفت: این سمینار با حضور 11 کشور خارجی در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به شرکت در این سمینار می‌توانند از طریق سایت ثبت‌نام به آدرس www.iheseminar.ir اقدام به ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 330 نفر از 73 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در سایت سمینار ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: سمینار بین‌المللی‌سازی آموزش با همکاری وزارت علوم و وزارت بهداشت برگزار می‌شود و 18 سخنران بین‌المللی در آن به ارائه سخنرانی می‌پردازند.

در ادامه این نشست دکتر محمدحسین نکوفر دبیر سمینار بین‌المللی آموزش اظهار کرد: در حاشیه سمینار بین‌المللی‌سازی آموزش ردای علمی پروفسور اوبرلین رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال1318 بعد از به ارث رسیدن این ردا به نتیجه‌ی وی بعد از نسل‌ها توسط عروس ایشان به دانشگاه علوم پزشکی تهران تقدیم می‌شود که این ردا توسط دکتر علی جعفریان رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به سخنرانان سمینار بین‌المللی‌سازی آموزش گفت: دکتر ملک‌زاده در این همایش در خصوص انجام پژوهش‌های بین‌المللی و بین‌المللی‌سازی پژوهش و جذب بودجه‌های بین‌المللی و باقر لاریجانی راجع به آموزش در علوم پزشکی و بین‌المللی‌سازی آموزش سخنرانی خواهند کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سمینار بین‌المللی آموزش سمیناری کاملا بین‌رشته‌ای است و مختص علوم پزشکی نیست و دانشگاه علوم پزشکی تهران تنها میزبان این دوره از سمینار است و امیدواریم برگزاری ان بین وزارت علوم و بهداشت در چرخش باشد.

 
مطالب بیشتر...

سومین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی - بانکوک

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان