کانال تلگرام ایران کنفرانس

کل

برترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۴ میلادی معرفی شدند (1402/7/9)

ایران کنفرانس

برترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۴ میلادی معرفی شدند

رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی موسسه «تایمز هایر اجوکیشن» (Times Higher Education ) در سال ۲۰۲۴ میلادی منتشر شد.‌

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه رسمی رتبه‌بندی تایمز، این رتبه بندی شامل ۱۹۰۴ دانشگاه در ۱۰۸ کشور و منطقه است.

این جدول بر اساس ۱۸ شاخص عملکرد با دقت کالیبره شده و عملکرد یک موسسه دانشگاهی را در پنج حوزه مورد سنجش قرار می‌دهد که شامل "آموزش"، "محیط تحقیق"، "کیفیت تحقیق"، "صنعت" و "چشم انداز بین المللی" است.

رتبه بندی امسال، بیش از ۱۳۴ میلیون سند در ۱۶.۵ میلیون نشریه تحقیقاتی را تجزیه و تحلیل کرد و شامل پاسخ‌های نظرسنجی از ۶۸ هزار و ۴۰۲ محقق در سراسر جهان بود. به طور کلی، موسسه تایمز ۴۱۱ هزار و ۷۸۹ نقطه داده را از بیش از ۲ هزار و ۶۷۳ موسسه که داده ارسال کرده بودند، جمع آوری کرده است.

جدول رتبه‌بندی ۲۰۲۴ میلادی که در سراسر جهان مورد اعتماد دانشجویان، اساتید، دولت ها و کارشناسان صنعت است، نشان می‌دهد که چگونه چشم انداز آموزش عالی جهانی در حال تغییر است.

با نگاهی به رتبه بندی اخیر می‌بینیم دانشگاه آکسفورد برای هشتمین سال متوالی در صدر این رتبه بندی قرار دارد، اما سایر دانشگاه‌های تراز اول جهان در میان پنج دانشگاه برتر، شاهد تغییراتی در رتبه‌های خود بوده‌اند. به عنوان مثال دانشگاه استنفورد به رتبه دوم صعود کرد و دانشگاه هاروارد را به رتبه چهارم رساند.

موسسه فناوری ماساچوست (MIT) امسال با دو پله صعود به رتبه سوم رسیده است و دانشگاه کمبریج پس از اینکه سال گذشته در جایگاه سوم مشترک قرار گرفت، به رتبه پنجم سقوط کرده است.

بالاترین ورودی جدید این رتبه‌بندی دانشگاه کاتولیک ایتالیا است که در رتبه‌های ۳۰۱-۳۵۰ جای گرفته است. با این حال، اکثر موسساتی که امسال برای اولین بار به این رتبه بندی می پیوندند در آسیا هستند.

ایالات متحده به طور کلی با ۱۶۹ مؤسسه دارای بیشترین نمایندگی در کل و همچنین بیشترین نمایندگی در بین ۲۰۰ مؤسسه برتر است که شامل ۵۶ دانشگاه می‌شود. هند هم با ۹۱ مؤسسه آموزش عالی در حال حاضر چهارمین کشور پر نماینده است و از چین با ۸۶ نماینده پیشی گرفته است.

چهار کشور برای اولین بار وارد این رتبه بندی می شوند که همه آنها در اروپا هستند. اضافه شدن کوزوو، بوسنی و هرزگوین، مقدونیه شمالی و ارمنستان برخلاف روند سال گذشته است که سبب شده این کشورها هم در رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان نماینده داشته باشند.

نکته قابل توجه این است که دانشگاه استنفورد برترین دانشگاه از نظر آموزش است. در حالی که دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج از نظر محیط تحقیقاتی در صدر قرار دارند، دانشگاه MIT نیز از نظر کیفیت تحقیق برترین است.‌

دانشگاه شارجه در امارات متحده عربی بالاترین امتیاز را در چشم انداز بین المللی کسب کرده است، در حالی که ۲۸ موسسه برای شاخص صنعت، امتیاز ۱۰۰ را دریافت کرده‌اند.‌

علاوه بر ۱۹۰۴ مؤسسه رتبه‌بندی شده، ۷۶۹ دانشگاه دیگر با وضعیت «گزارش‌گر» فهرست شده‌اند، به این معنی که داده‌ها را ارائه کردند اما معیارهای واجد شرایط بودن برای دریافت را نداشته‌اند و موافقت کرده‌اند که به عنوان گزارشگر در جدول نهایی نمایش داده شوند.

بر این اساس، نتایج رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۴ میلادی به شرح زیر است:

۱- دانشگاه آکسفورد (انگلیس)

۲- دانشگاه استنفورد( آمریکا )

۳- موسسه فناوری ماساچوست(آمریکا)

۴- دانشگاه هاروارد(آمریکا)

۵- دانشگاه کمبریج(انگلیس)

۶- دانشگاه پرینستون(آمریکا)

۷- موسسه فناوری کالیفرنیا(آمریکا)

۸- کالج سلطنتی لندن(انگلیس)

۹- دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (آمریکا)

۱۰- دانشگاه ییل( آمریکا)

همچنین، وضعیت برترین دانشگاه‌های ایرانی در این رتبه‌بندی به ترتیب ذیل است:

دانشگاه صنعتی شریف :۳۵۰- ۳۰۱
دانشگاه صنعتی امیرکبیر: ۴۰۰- ۳۵۱
دانشگاه تهران: ۵۰۰- ۴۰۱
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: ۸۰۰- ۶۰۱
دانشگاه علوم پزشکی تهران: ۸۰۰- ۶۰۱
دانشگاه علم و صنعت: ۵۰۰- ۴۰۱
دانشگاه علوم پزشکی ایران: ۸۰۰- ۶۰۱

 

Belgium Government ARES Scholarship 2024-25 (Fully Funded)

Belgium Government ARES Scholarship 2024-25 (Fully Funded)

Provided by: Belgium Government
Degree level: Bachelors, Master & Training Course
Scholarship coverage: Fully Funded
Eligible nationality: All Nationalities
Award country: Belgium
Last Date: 17 November 2023

Official Link

 

Deakin University Scholarship 2024-25 in Australia (Fully Funded)

Deakin University Scholarship 2024-25 in Australia

University: Deakin University
Degree level: Masters, PhD
Scholarship coverage: Fully Funded
Eligible nationality: All Nationalities
Award country: Australia
Last Date: Accepted all the Year.

Official Link

 

فراخوان شرکت در همایش تعالی تعاملات خانواده و مدرسه

ایران کنفرانس

فراخوان شرکت در همایش تعالی تعاملات خانواده و مدرسه

نخستین همایش بین المللی «تعالی تعاملات خانواده و مدرسه همچنین چالش‌ها، الگوها و راهبردها» برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، همایش تعالی تعاملات خانواده و مدرسه: چالش‌ها، الگوها و راهبردها در سطح بین المللی و با تدبیر و تمشیت وزارت آموزش و پرورش، پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش (پژوهشکده خانواده و مدرسه) و با حمایت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اسلامی ایران، شورای عالی انقلاب فرهنگی، مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) و با مشارکت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، نهادها، انجمن‌های علمی بین المللی و ملی و دستگاه‌های اجرایی و سیاستگذار مرتبط برگزار می‌گردد.

از طریق دفتر منطقه‌ای آیسسکو در تهران از سازمان جهانی اسلامی برای آموزش و پرورش، علوم و فرهنگ (آیسسکو) (ICESCO) برای مشارکت در این کنفرانس دعوت به عمل آمده است.

دبیرخانه این همایش از صاحبنظران، اندیشمندان، پژوهشگران، فرهنگیان و دانشگاهیان پژوهشگر در عرصه "تعاملات خانواده و مدرسه" دعوت به عمل می‌آورد با مشارکت فعال و اثربخش، مقالات علمی-پژوهشی و علمی- مروری خود را مطابق با محورهای هشت گانه و ۴۲ زیر محور تعیین شده تا روز پنجشنبه سی ام آذرماه ۱۴۰۲ به وبگاه همایش به نشانی: efsiconf.ir ارسال نمایند و از همین طریق می‌توانند محورهای همایش را دریافت نمایند.

 

تمدید مهلت ارسال مقاله به اولین همایش بین‌المللی حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی

ایران کنفرانس

تمدید مهلت ارسال مقاله به اولین همایش بین‌المللی حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی

رئیس اولین همایش بین‌المللی حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی از تمدید مهلت ارسال مقاله به این همایش خبر داد.

«علی هوشمند» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اخذ مجوز  ISC برای مقالات ارائه شده در همایش علمی پژوهشی حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی، به همت بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)، پژوهشگاه فرهنگ و هنر و ارتباطات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، مهلت ارسال آثار به این همایش تا ۱۵ مهر ۱۴٠۲ تمدید شد.

وی با اشاره به همکاری دانشگاه ایلام و سایر مراکز علمی آموزشی استان در این همایش، تصریح کرد: تمدید مهلت ارسال آثار به این همایش تا ۱۵ مهرماه، فرصت مناسب و مجددی را برای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، اساتید و دانشجویان فراهم می‌آورد تا مقالات تخصصی خود را با موضوع حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی به این همایش ارائه دهند.

رئیس اولین همایش بین‌المللی حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی با بیان اینکه تا کنون ۳۵ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، گفت: این همایش با هدف تبیین مبانی، مفاهیم، نظریه‌ها و تحوّلات تاریخی حکمرانی اسلامی با تکیه بر عصر رضوی، توصیف و تبیین شاخص¬های حکمرانی اسلامی از منظر امام رضا(ع)، تبیین کارکرد مفهوم امامت در ماهیت و ساختار حکمرانی اسلامی، شناخت مؤلفه‌ها، روش و ابزارهای حکمرانی اسلامی با الهام از سیره و معارف رضوی و شناخت و تبیین اقتضائات و الزامات استقرار و استمرار حکمرانی اسلامی مبتنی بر آموزه‌های رضوی برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در این همایش علمی پژوهشی با مراجعه به نشانی اینترنتی  portal.shamstoos.ir ضمن ثبت نام، آثارخود را بارگذاری کنند.

 
مطالب بیشتر...

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان