کانال تلگرام ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کل

برگزاری کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در دانشگاه تهران

ایران کنفرانس

برگزاری کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در دانشگاه تهران

هشتمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، مشترک توسط مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، هشتمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، به‌صورت مشترک توسط مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

انتشار مقالات برتر در فصلنامه‌های علمی پژوهشی مرتبط و در بخش زبان‌های خارجی وبگاه مرکز از ویژگی برگزاری این کنفرانس است.

 

برگزاری دومین همایش ملی ایده‌پردازی در نیروی زمینی ارتش

ایران کنفرانس

برگزاری دومین همایش ملی ایده‌پردازی در نیروی زمینی ارتش

جانشین مرکز مطالعات راهبردی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از برگزاری دومین همایش ملی ایده‌پردازی در نیروی زمینی ارتش خبر داد.

بهروز دولتشاه در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اظهار کرد: اولین همایش ملی ایده‌پردازی در نیروی زمینی ارتش با حضور ۵۰ شرکت دانش‌بنیان برگزار شد. این همایش سبب شد بتوانیم با تعدادی از این شرکت‌ها قرارداد همکاری امضا کنیم.

وی افزود: دکترین ارتش، ارتش دانش‌بنیان و نوآور است، ما هم در نیروی زمینی ارتش این رویکرد را با جدیت دنبال می‌کنیم.

جانشین مرکز مطالعات راهبردی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در بهار سال آینده دومین همایش ملی ایده‌پردازی را با حضور شرکت‌های قدرتمند برگزار خواهیم کرد. فراخوان این همایش از دی‌ماه امسال آغاز خواهد شد تا علاقه‌مندان بتوانند ایده‌های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی درباره همکاری با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی ادامه داد: در اولین همایش با پارک‌های علم‌وفناوری دانشگاه تهران، دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای تهران، کرمانشاه، مرکز علوم انسانی قم و مؤسسه امام خمینی (ره) همکاری داشتیم. در دومین همایش هم حتماً مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی حضور پررنگی خواهند داشت.

دولتشاه بیان کرد: دومین همایش با رویکرد رزم زمینی و دانش‌بنیان برگزار خواهد شد.

 

مشکل ارز دانشجویان دکتری برای اعزام به فرصت های مطالعاتی حل شد (97/7/23)

ایران کنفرانس

مشکل ارز دانشجویان دکتری برای اعزام به فرصت های مطالعاتی حل شد

وزیر علوم گفت: مشکل ارز دانشجویانی که برای فرصت مطالعاتی دکتری اعزام می شوند حل شده، بیش از ۵۰ درصد ظرفیت هایی که در این زمینه برای وزارت علوم پیش بینی شده بود در ۶ ماهه اخیر اعزام شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور غلامی امروز در حاشیه برگزاری مراسم بیست و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی در جمع خبرنگاران گفت:

مشکل ارز دانشجویانی که برای فرصت مطالعاتی دکتری اعزام می شوند حل شده، بیش از ۵۰ درصد ظرفیت هایی که دراین زمینه برای وزارت علوم پیش بینی شده بود در ۶ ماهه اخیر اعزام و پشتیبانی  شده و بقیه سال هم پشتیبانی می شوند.

وزیر علوم ادامه داد: برای مابقی زمینه های مورد نیاز به حمایت دولت نیاز داریم چون ما در بودجه ارز را با نرخ پیش بینی شده درقانون بودجه برای آن ریال داشته یم بعدا که قرار شد با نرخ بیشتری ارز را استفاده کنیم باید ما به التفاوت را برای ما تامین کنند ریاست سازمان برنامه بودجه قول داده امیدواریم بتوانیم از حمایت های آنها بهره مند شویم.

آخرین بروزرسانی (دوشنبه ، 23 مهر 1397 ، 09:29)

 

وزارت علوم امریه سربازی جذب می کند/ اعلام شرایط متقاضیان (97/7/21)

ایران کنفرانس

وزارت علوم امریه سربازی جذب می کند/ اعلام شرایط متقاضیان

مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم در راستای تکمیل سهمیه نیروی امریه خود از بین دانش آموختگان کارشناسی و کارشناسی ارشد واجد شرایط به‌ صورت امریه خدمت سربازی جذب می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر اساس مجوزهای اخذ شده، در نظر دارد در راستای تکمیل سهمیه نیروی امریه خود از بین داوطلبان(دانش آموختگان کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضی امریه سربازی) واجد شرایط، به‌ صورت امریه خدمت سربازی در مراکز تابع استان‌ها و تهران در رشته های مورد نیاز دعوت به همکاری کند.

لذا آن دسته از متقاضیان که تمایل دارند به عنوان امریه در این مرکز خدمت مقدس سربازی خود را سپری کنند تا ۸ آبان ماه ۱۳۹۷ فرصت دارند با مراجعه به لینک http://lms.mjazb.ir/amform نسبت به ثبت درخواست و مدارک مورد نیاز اقدام کنند. نتایج اولیه در تاریخ ۱۱ آبان ماه اعلام می شود.

شرایط جذب نیروی امریه:

دانش آموختگان کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضی امریه سربازی باید دارای شرایط زیر باشند:

۱- دارا بودن یکی از شرایط الزامیست.

الف- خانواده ایثارگران (فرزند یا برادر شهدا، جاویدالاثرها، جانبازان، آزادگان، و فرزند رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه جبهه)

ب- ایتام

ج- افراد متاهل

د- افراد معاف از رزم

ه- افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی

و- نخبگان، استعدادهای برتر، حافظان قرآن و قاریان برتر

ز- دارای حداقل ۶ ماه سابقه بسیجی فعال

۲- دارای شرایط مورد اشاره در فراخوان(قسمت مهارتهای مورد نیاز)

 

تنها ۲۰ درصد فارغ التحصیلان دوره دکتری هیأت علمی می‌شوند (97/7/17)

ایران کنفرانس

تنها ۲۰ درصد فارغ التحصیلان دوره دکتری هیأت علمی می‌شوند

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: تنها ۲۰ درصد از فارغ‌التحصیلان دوره دکتری می‌توانند در محیط‌های دانشگاهی جذب شوند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی وزارت علوم، مجتبی شریعتی‌نیاسر در نشست رؤسا و معاونان آموزشی دانشگاه‌های حوزوی و گروه برنامه‌ریزی و گسترش علوم حوزه‌ای – دانشگاهی که صبح امروز در سالن شهدای جهاد علمی وزارت متبوع برگزار شد، هدف از برگزاری این نشست را ارائه تصویری از وضعیت موجود این مراکز آموزش عالی به متولیان آنها، ارائه سیاست‌های کلان آموزش عالی در بخش توسعه، شناسایی چالش‌ها و هم‌فکری در راستای مقابله با چالش‌ها و هم‌افزایی و ارائه راهکار برای رفع معضلات دانست.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: از حدود هشت ماه پیش در حوزه معاونت آموزشی برنامه‌ریزی شد تا از سر جمع مراکز آموزش عالی برآوردی داشته باشیم؛ به این منظور که کدام دسته از این مراکز هم‌راستا تلقی می‌شوند و از همفکری آنان برای بهره‌وری بهتر استفاده شود.

فعالیت آموزشی ۲ هزار و ۲۰۰ مرکز در کشور

شریعتی‌نیاسر تصریح کرد: با مصوبات بالادستی و تدابیری که اندیشیده شده است، تعداد مراکز آموزش عالی که در سال ۱۳۹۲ بالغ بر ۲ هزار و ۸۰۰ مرکز بود، هم‌اکنون به ۲ هزار و ۲۰۰ مرکز تقلیل یافته و این روند کماکان ادامه دارد.

وی عنوان کرد: از مجموع مراکزی که در زیرنظام‌های مختلف مشغول فعالیت هستند، تعدادی از مراکز هم‌راستا ارزیابی شده‌اند، مانند مراکز آموزش عالی در حوزه علوم اسلامی و حوزوی و همچنین تعدادی مرکز نیز در حوزه علوم نظامی که آنها نیز اهداف مشترکی را دنبال می‌کنند.

شریعتی نیاسر با اشاره به اینکه هم اکنون نزدیک به ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مشغول تحصیل هستند، افزود: ۵۰ درصد این جمعیت دانشجویی در مراکز غیردولتی مشغول تحصیل هستند.

معاون آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: این مراکز اگرچه با عنوان علوم حوزوی و اسلامی به عرصه آموزش عالی ورود پیدا کرده‌اند ولی بعضاً به رشته‌هایی ورود یافتند که سایر دانشگاه‌ها نیز این رشته‌ها را دارند.

وی افزود: این امر دارای دو جنبه مثبت و منفی است؛ جنبه مثبت از آن جهت که ایجاد عرصه رقابت می‌کند و منفی از آن جهت که سبب افزایش جمعیت دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در مقایسه با نیاز بازار می‌شود.

ظرفیت جذب اعضای هیأت علمی سالانه حدود ۵ هزار نفر است

شریعتی‌نیاسر بیان کرد: جمعیت دانشجویان مقطع دکتری در همه زیرنظام‌ها حدود ۱۰۰ هزار نفر است؛ ظرفیت پذیرش سالانه ما در مقطع دکتری حدود ۲۵ هزار نفر است و ظرفیت جذب اعضای هیأت علمی در همه مراکز آموزش عالی کشور و همه زیرنظام‌ها در بهترین حالت سالیانه حدود ۵ هزار نفر است.

وی افزود: به عبارتی اگر ۲۵ هزار نفر ظرفیت ورودی سالانه به دانشگاه‌های کشور در مقطع دکتری به موقع فارغ‌التحصیل شوند؛ یعنی سالانه ۲۵ هزار متقاضی ورود به شغل در محیط‌های علمی و دانشگاهی وجود دارد و تنها ۲۰ درصد از این جمعیت متقاضی می‌توانند در محیط‌های دانشگاهی جذب شوند.

شریعتی نیاسر با اشاره به طرح ساماندهی آموزش عالی خاطرنشان کرد: این ساماندهی در دو حوزه سازمانی و تشکیلاتی و دوره‌های تحصیلی در حال پیگیری است.

به گفته معاون آموزشی وزارت علوم مأموریت‌گرایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از دیگر سیاست‌های این وزارتخانه است و یکی از مواردی است که در دو دهه گذشته مغفول واقع شده؛ به عبارتی مراکز آموزش عالی در گوشه و کنار کشور مدیران‌شان بر این باورند که در همه مقاطع و رشته‌ها ورود پیدا کنند. بنابراین مراکز آموزش عالی باید مأموریت‌محور باشند و شاه‌راه توسعه در همه مراکز آموزش عالی کشور باید تعریف شود.

وی تصریح کرد: تعریف و ترسیم این مسیر باید متناسب با مراکز متناظر و مشابهی باشد که در حوزه فعالیت‌مان وجود دارد؛ هم‌زمان سایر مسیرها باید شناسایی شده و متناسب با آن اولویت‌بندی شوند.

 

 
مطالب بیشتر...

همایش بین المللی افق های نوین در زمین شناسی و علوم جغرافیا

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان