کانال تلگرام ایران کنفرانس

کل

تمدید مهلت ارسال مقالات به هفتمین کنگره سالانه بین المللی عمران، معماری و توسعه شهری

ایران کنفرانس

تمدید مهلت ارسال مقالات به هفتمین کنگره سالانه بین المللی عمران، معماری و توسعه شهری

هفتمین کنگره سالانه بین المللی عمران، معماری و توسعه شهری به عنوان بزرگترین، معتبرترین، منظم ترین و با سابقه ترین گردهمایی شناخته شده سالانه علمی، پژوهشی و اجرایی حوزه عمران، معماری، شهرسازی و محیط زیست خاورمیانه در کشور ایران در تاریخ 18 الی 20 اسفند ماه امسال با مجوز رسمی برگزاری از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره 7264038 و با شرکت بیش از 3500 نفراز فعالین این عرصه شامل دانشگاهيان، صاحب نظران، سياستگزاران و مديران، دانشجویان ، سازمان هاي ذي ربط و علاقه مند، مهندسين مشاور، پیمانکاران و متخصصان از کشورهای مختلف جهان با همکاری دانشگاه ساپینزا رم، دانشگاه شیراز، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه مراغه، دانشگاه هنر اسلامی تبریز و سایر دانشگاه های برجسته ایران و ایتالیا در شهر تهران برگزار می‌گردد.

با توجه به استقبال گسترده اساتید، پژوهشگران، کارشناسان و دانشجویان گرامی سراسر کشور از این کنگره مهم بین المللی و درخواست های مکرر پژوهشگران گرامی نسبت به تمدید مهلت ارسال مقالات،  بدینوسیله به اطلاع می رساند با توجه به  تصمیم شورایعالی کنگره مهلت ارسال مقالات کامل (چکیده به همراه اصل مقالات) تا 16 بهمن ماه تمدید گردید.

این رویداد مهم به صورت سالیانه و منظم و با بالاترین استاندارد های پژوهشی و علمی و مجوز های مربوطه و با همکاری، حمایت و پشتیبانی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی معتبر کشور در دانشگاه های برجسته کشور از جمله دانشگاه شهید بهشتی تهران و دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار گردیده و با توجه به اعتبار بالا و پشتوانه علمی خود همه ساله در مجامع، سایت های تخصصی مربوطه و نهاد های معتبر داخلی و خارجی نمایه گردیده و مقالات و دستاوردهای علمی آن ثبت گردیده است.

‌با توجه به اعلام دبیرخانه کنگره ايجاد فرصتي مناسب براي تبادل اطلاعات و ارایه دستاوردهاي نوین پژوهشي واجرایی بين انديشمندان، محققان، صنعتگران، دانشجویان و دست‌اندرکاران در زمينه عمران ، معماری ، توسعه شهری ومحیط زیست کشور و جهان مهمترین هدف برگزاری این کنگره با حضور اساتید برجسته بین المللی به خصوص از کشور ایتالیا می باشد. شایان ذکر است طبق قوانین جدید وزارت علوم  تنها مقالات ارائه شده در کنفرانس ها و کنگره های دارای مجوز آن وزارت خانه دارای امتیاز پژوهشی و نمره پایان نامه می باشند.

نمایشگاه تخصصی جانبی، مسابقه عکاسی، تورهای تخصصی، کارگاه های آموزشی تخصصی وسخنرانی های کلیدی و نشست های علمی در راستای این کنگره همانند دوره های قبلی برگزار خواهند شد. برای کلیه شرکت کنندگان در کنگره گواهینامه آموزشی معتبر بین المللی صادر گردیده همچنین کلیه مقالات پذیرفته شده هفتمین کنگره علاوه بر نمایه در SID ، کنسرسیوم محتوای ملی و سیویلیکا در قالب کتاب مجموعه مقالات چاپ گردیده و کلیه مقالات برگزیده بدون نیاز به داوری مجدد در نشریات و ژورنال های معتبرپژوهشی، تخصصی ،ISI و ISCپشتیبان کنگره رایگان چاپ خواهند گردید.

علاقه مندان جهت ارسال مقالات ، شرکت در کنگره و حضور در نمایشگاه تخصصی وکسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشارکت در این رویداد مهم بین المللی می توانند به پورتال کنگره به آدرس www.7icsau.com مراجعه نموده و یا با دبیرخانه کنگره به شماره 02177542303  تماس حاصل فرمایند.

 

آخرین تغییرات در آیین نامه چاپ مقالات علمی (99/10/26)

ایران کنفرانس

آخرین تغییرات در آیین نامه چاپ مقالات علمی

مشاور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: در صورتی که نشریه‌ای رتبه ضعیف را کسب کند از فرآیند ارزیابی خارج می‌شود و به مدت دو سال نمی‌تواند به فرآیند ارزیابی ورود کند.

رضا نقی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره شاخص‌های ارزیابی نشریات علمی توضیح داد و گفت: وزارت علوم در همین زمینه آئین نامه‌ای را ابلاغ کرده و شاخص‌هایی را برای نشریات در نظر گرفته است؛ مثل گستره جغرافیایی داوران، زمان پذیرش مقاله تا چاپ و سایر موارد و رتبه نشریات به ترتیب کیفیت "الف"، " و "د" مشخص شده است و در صورتی که نشریه‌ای رتبه ضعیف را کسب کند از فرآیند ارزیابی خارج می‌شود و به مدت دو سال نمی‌تواند به فرآیند ارزیابی ورود کند.

نشریات علمی در یکسال چند بار باید منتشر شوند؟

وی در ادامه اظهار کرد: تعداد شمارگان انتشار هر نشریه علمی در طول سال باید به طور منظم و به یکی از صورت‌های دوفصلنامه دو شماره در سال، فصلنامه چهار شماره در سال، دو ماهنامه شش شماره در سال و یا ماهنامه ۱۲ شما را در سال منتشر شود و خارج از آن مجاز نیست. همچنین فصلنامه‌ها در بیشتر موارد باید در سال حداقل ۲۴ مقاله علمی و در هر شماره و حداقل ۶ مقاله علمی منتشر کنند.

شاخص‌های ارزیابی مجلات علمی

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور درباره معیارهای کلی ارزیابی نشریات علمی گفت: انتشار به موقع و رعایت ضوابط آئین نامه نشریات ۱۶۰ امتیاز، داشتن وبگاه استاندارد، زیرساخت و اطلاعات شناسنامه نشریه ۱۷۰ امتیاز، رعایت آئین نگارش و کیفیت مقالات ۲۷۰ امتیاز، رعایت فرایند پذیرش مقالات و داوری تخصصی ۸۰ امتیاز، وضعیت نشریه در نمایه‌های استنادی و تخصصی و اجتماعی ۲۳۰ امتیاز، به کارگیری امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای رعایت اخلاق علمی نشر به جلوگیری از بروز تخلفات علمی ۹۰ امتیاز دارد که در مجموع هزار امتیاز می‌شود.

مشاور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: یکی از برنامه‌هایی که داریم این است که رتبه بندی ها را در انتشار مقالات دکتری و ارتقا اعضای هیأت علمی مد نظر قرار دهیم یعنی سقف نمره برای چاپ مقاله در مجله‌های شماره الف و یا ب متفاوت خواهد شد. یعنی مثلاً به دانشجویان دکتری خواهیم گفت باید مقالات خود را در ژورنال‌های "الف" و یا "ب" به چاپ برسانند که البته این موضوع هنوز نهایی و ابلاغ نشده است.

تاکید وزارت علوم بر چاپ آنلاین مقالات پیش از چاپ کاغذی

وی با بیان اینکه در بیشتر ژورنال‌های خارجی پذیرش و چاپ آنلاین همزمان است، گفت: در بیشتر مجلات جی سی آر این‌طور است که زمانی پذیرش را دریافت خواهید کرد که که چاپ آنلاین آن اتفاق افتاده باشد. ما در آئین نامه جدید تلاش کردیم، ژورنال‌های داخلی را به این سمت ببریم که وقتی مقاله‌ای را پذیرش کردند، چاپ آنلاین داشته باشند و پس از آن چاپ کاغذی آن انجام شود.

کاهش فاصله بین پذیرش تا چاپ مقاله در نشریات داخلی

نقی زاده افزود: خوشبختانه در سالیان اخیر تحولات خوبی در نشریات علمی صورت گرفته و فاصله زمانی بین پذیرش تا چاپ مقاله کاهش یافته است و حتی در مدت زمان کوتاهی آن را به صورت برخط منتشر می‌کنند.

وی درباره زمان چاپ مقالات، گفت: در دنیا هیچ زمان استانداری برای چاپ مقالات وجود ندارد چرا که ممکن است در یک نشریه خارجی داور، مقاله‌ای را برای اعمال اصلاحات ۴ یا ۵ بار برگشت دهد که در این شرایط حدود یک سال و یا یک سال و نیم به طول می‌انجامد و یا اصلاً ممکن است یک بار رفت و برگشت داشته باشد که ۲-۳ ماهه کار انجام می‌شود.

 

برگزاری دومین کنفرانس بین المللی چالش ها و راهکارهای نوین در مهندسی صنایع و مدیریت و حسابداری

ایران کنفرانس

برگزاری دومین کنفرانس بین المللی چالش ها و راهکارهای نوین در مهندسی صنایع و مدیریت و حسابداری

کنفرانس بین المللی چالش ها و راهکارهای نوین در مهندسی صنایع و مدیریت و حسابداری سالانه با همکاری دانشکده‌های مهندسی صنایع، مدیریت و حسابداری برجسته کشور و همچنین دانشگاه‌ها، سازمان‌ها، پارک‌ها و نهاد‌های علمی، پژوهشی و اجرایی مختلف بین‌المللی برگزار می‌شود. دومین دوره این کنفرانس‌ها با محوریت فناوری و انرژی‌های تجدید پذیر(Renewable energy and technology) در روز‌های 14 و 15 اسفند ماه سال 1399 باهمکاری دانشگاه دامغان، انجمن ایرانی تحقیق در عملیات و مرکز علمی تقدیس برگزار خواهد شد.

الگوریتم‌ها و روش‌های تصمیم‌گیری و بهینه‌سازی - مدیریت عملیات، تولید و پروژه - کیفیت و بهره‌وری - لجستيک و زنجیره تامین- مهندسی سیستم‌های سلامت، ارگونومی و ایمنی - مدیریت بازرگانی - مدیریت صنعتی و آینده پژوهی - مدیریت ورزشی - مدیریت استراتژیک - اقتصاد خرد -  اقتصاد کلان، اقتصاد پولی و بانکداری  - اقتصادسنجی و اقتصاد ریاضي - حسابداری مالی (عمومی) - حسابداری صنعتی - حسابداری مالیاتی - حسابداری بودجه‌ای – حسابرسی و ... از جمله محور‌های دومین همایش بین المللی چالش ها و راهکارهای نوین در مهندسی صنایع و مدیریت و حسابداری است.

علاقمندان جهت ارسال مقاله برای این همایش تا 22 بهمن ماه 99 فرصت دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت این کنفرانس به نشانی www.confima.ir مراجعه کنند.

 

اعتراض دانشجویان دکتری آزاد به بخشنامه جدید دفاع از پایان نامه (99/10/16)

ایران کنفرانس

اعتراض دانشجویان دکتری آزاد به بخشنامه جدید دفاع از پایان نامه

برخی دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد با تجمع مقابل سازمان مرکزی دانشگاه نسبت به بخشنامه جدید دفاع رساله های دکتری تخصصی اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، پیش از ظهر امروز تعدادی از دانشجویان مقطع دکتری در اعتراض به مفاد بخشنامه دفاع از رساله دکتری تخصصی که از مهرماه امسال اجرایی شده است، مقابل سازمان مرکزی دانشگاه آزاد تجمع کردند.

در این تجمع دانشجویان پارچه نوشته‌هایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها نوشته شده بود؛ جبران رکودهای اقتصادی و فشارهای مالی دانشگاه آزاد از جیب دانشجویان تحصیلات تکمیلی، چرا دانشگاه آزاد به هیچ نهاد و ارگانی پاسخگو نیست و بخشنامه دفاع دکتری باید لغو گردد.

ماجرا از این قرار است که در بخشی از این بخشنامه تاکید شده که تمامی دانشجویان دکتری که قبلاً پیش دفاع خود را انجام داده ولی متأسفانه تا تاریخ ۱۵ آبان ماه سال جاری موفق به انجام دفاع نهایی نشده اند، پیش دفاع انجام شده آنها "کان لم یکن" می‌شود و لازم است طبق شرایط اشاره شده، مجدداً پیش دفاع انجام گیرد.

این در حالی است که برخی دانشجویان معترض، معتقدند چرا وقتی پیش دفاع را انجام داده اند و یا حتی مقاله پذیرفته شده دارند، دانشگاه آن را باطل می‌کند و می‌گوید باید دوباره پیش دفاع را انجام دهند.

در بخش دیگر این بخشنامه اینطور آمده که چنانچه دانشجو با ارائه یکی از دستاوردهای علمی مشخص شده در بخشنامه و متمم آن بیش از پنج امتیاز را کسب کند، می‌تواند بدون ارائه مقاله دوم نسبت به دفاع و تسویه حساب اقدام کند.

با این حال برخی دانشجویان نسبت به این بند هم معترض هستند و می‌گویند کسب بیش از ۵ امتیاز، یعنی مقاله Q۱ که سطح آن بسیار بالاست و به کسانی که حتی مقاله Q۲ دارند هم اجازه دفاع نمی‌دهند.

سخت گیری دانشگاه آزاد برای دفاع / برای فارغ التحصیلی باید ۲ مقاله ارائه دهید

یکی از دانشجویان دکتری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد که به بخشنامه این دانشگاه درباره نحوه دفاع از رساله دکتری معترض است به خبرنگار مهر می‌گوید: دانشگاه آزاد یک بخشنامه سختگیرانه ابلاغ کرده و می‌گوید دانشجو باید حتماً با یک مقاله پیش دفاع کند و با دو مقاله می‌تواند فارغ التحصیل شود؛ این در حالی است که حتی دانشگاه‌های دولتی این شرایط را ندارند و با یک مقاله علمی پژوهشی می‌توانند فارغ التحصیل شوند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی به طور مثال اکسپت مقاله من یک سال طول کشید ولی با قانون جدید، دانشگاه اجازه دفاع به من نمی‌دهد، گفت: بخشنامه دفاع از رساله دکتری اسفند ۹۸ نوشته شد و اردیبهشت ۹۹ ابلاغ و از ۱۵ مهرماه هم لازم الاجرا شده است. بنده بهمن ۹۸ پیش دفاع را انجام دادم قبل از اینکه این بخشنامه حتی نوشته و ابلاغ شود ولی چون اکسپت مقاله من دیرتر از تاریخ اجرایی شدن بخشنامه آمد، این قانون شامل حال من هم شد.

دانشگاه می‌گوید دوباره باید پیش دفاع انجام دهید

این دانشجوی دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه به من می‌گوید، شما باید دوباره پیش دفاع را انجام بدهی. این وضعیت، علاوه بر بار روانی و استرسی که ایجاد می‌کند بار مالی زیادی هم برای ما به همراه دارد. من سال گذشته که پیش دفاع ام را انجام دادم، دو ترم معاف از شهریه بودم و الان که می‌خواهند پیش دفاع را باطل کنند، باید شهریه دو ترمی که گذشته را پرداخت کنم که حدود ۱۰ میلیون تومان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با وضعیت فعلی اقتصادی ما مجبور هستیم این شهریه سنگین را بپردازیم که هیچ دلیل منطقی هم پشت آن وجود ندارد. من پیش دفاع را انجام دادم و اکسپت مقاله م را گرفته ام. از طرفی ورودی ۹۳ هستم و طبق قوانین دانشگاه اجازه دفاع و فارغ التحصیلی را دارم.

اجبار برای چاپ مقاله در نشریات علمی دانشگاه آزاد

این دانشجو اضافه کرد: دانشگاه تاکید کرده که حتماً یکی از مقالات باید در نشریات علمی پژوهشی داخلی منتشر شود؛ چون می‌خواهند با دانشجوی دکتری رتبه دانشگاه را بالا ببرند. گرفتن اکسپت مقاله آی اس آی بسیار راحت تر از علمی پژوهشی داخلی است چرا که حدود یک سال و نیم طول می‌کشد و از طرفی داور هم ندارند. به ما می‌گویند مقاله دومی هم نباید آی اس آی باشد و داخلی باید باشد.

وی با اشاره به اینکه این بخشنامه ظالمانه است، گفت: به خیال خودشان می‌خواهند کار را راحت تر کنند در حالی که ژورنال‌های خارجی همان ابتدا یا ریجکت می‌کنند و یا ۷-۸ ماهه به شما اکسپت می‌دهند اما نشریات داخلی یک و نیم و یا ۲ سال پروسه را طول می‌دهند.

 

مصادیق تخلف علمی در نشریات/ لغو مجوز در صورت دریافت پول گزاف (99/10/14)

ایران کنفرانس

مصادیق تخلف علمی در نشریات/ لغو مجوز در صورت دریافت پول گزاف

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و سیاستگذاری امور پژوهشی وزارت علوم به نشریاتی که بابت انتشار مقاله مبالغ گزاف از دانشجو می گیرند، هشدار داد.

محسن شریفی در گفتگو با خبرنگار مهر، تعداد نشریات وابسته به وزارت علوم را ۱۳۶۰ نشریه عنوان کرد و با اشاره به مصادیق تخلفات نشریات داخلی، گفت: در نشریات داخل، تمام مصادیقی که در بحث درستکاری برای انتشار در دنیا مطرح است، در ایران هم همان‌ها صدق می‌کند؛ یعنی نشریات حتماً باید در انتشار داده‌ها بحث مالکیت فکری را رعایت کنند و داده‌های تکراری را منتشر نکنند و اگر این موارد رخ دهد، به معنی تخلف است.

این مقام مسول وزارت علوم ضمن تاکید بر اینکه نشریات باید داوری دقیق داشته باشند، خاطرنشان کرد: اگر داوری صورت نگیرد و ما متوجه شویم، مصداق تخلف است. از طرفی دیگر رعایت رفرنس نویسی جزو نکات اصلی برای رعایت استانداردها ضروری است و همچنین باید از نظام‌های بین المللی برای ارجاع درون متنی و پایان متنی استفاده کنند.

شریفی با اشاره به اینکه نشریات باید از چاپ مقالات ضعیف و غیر علمی خودداری کنند، گفت: نشریات باید تمام بندهای آیین نامه وزارت علوم را رعایت کنند و در صورتی که موارد ذکر شده رعایت نشود، متناسب با تخلفات صورت گرفته با آنها برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: مثالی دیگر اینکه اگر نشریات، پذیرش‌هایی که برای مقالات صادر می‌کنند، بدون فرایند داوری باشد، تخلف محسوب می‌شود. اگر احساس کنیم مقاله‌ای که پذیرش داده شده اما به چاپ نرسیده و منتشر نشده از مصادیق دیگر تخلف است.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و سیاستگذاری امور پژوهشی وزارت علوم اظهار کرد: نکته مهم دیگر این است اگر نشریات بی رویه پول بگیرند و بحث‌های مالی را در مقابل انتشار مقالات پیش بکشند، به شدت برخورد خواهیم کرد. در همین زمینه گزارش‌هایی به صورت شفاهی شنیدم که در دست بررسی هستند.

شریفی افزود: ما شنیده‌ایم برخی نشریات بابت انتشار یک مقاله ۲ میلیون تومان از دانشجو پول می‌گیرند. خواهش من این است که کسانی که گزارش‌هایی در دست دارند و یا مشکوک هستند، به صورت مکتوب برای ما ارسال کنند

وی با تاکید بر اینکه نشریات به لحاظ مالی زیر ذره بین وزارت علوم قرار دارند، ادامه داد: در صورتی که نشریات بابت انتشار مقاله پول گزافی بگیرند که خارج از عرف است، حتماً مجوز نشریه را لغو خواهیم کرد.

این مقام مسئول وزارت علوم با اشاره به اینکه اخذ پول بابت انتشار مقاله در نشریات به هیچ وجه مورد تایید وزارت علوم نیست، گفت: در این موارد کمیسیون نشریات حتماً برخورد خواهد کرد و نشریات در هر رتبه‌ای که کسب کرده باشند، از لیست نشریات وزارت علوم خارج و به حتی مراجع ذی صلاح معرفی خواهند شد.

 
مطالب بیشتر...

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان