کانال تلگرام ایران کنفرانس

چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی وکنگره بین المللی عمران، معماری و شهرسازی آسیا

نهمین همایش ملی گیاهان دارویی و کشاورزی پایدار

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کل

ایجاد دارالترجمه رسمی در دانشگاه آزاد (97/9/19)

ایران کنفرانس

ایجاد دارالترجمه رسمی در دانشگاه آزاد

مدیرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشنامه فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی که مدارک کاملی ارائه کنند در کمتر از یک هفته صادر می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، محمد عابدی گفت: دانشنامه فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی از زمان ورود به این اداره کل و در صورت کامل بودن مدارک در کمتر از یک هفته صادر می شود.

وی افزود: فرآیند صدور دانشنامه در سازمان مرکزی به روز است و به محض ارسال مدارک به اداره کل دانش‌آموختگان، مراحل بررسی پرونده و صدور دانشنامه انجام می‌شود.

مدیرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۶ تا ۳۱ شهریور امسال، ۶۰۹ هزار و ۵۵۶ دانشنامه تائید شده از سوی این اداره کل صادر شده است، گفت: یکی از طرح‌هایی که برای تسریع در صدور دانشنامه فارغ‌التحصیلان در دستور کار است، حذف روند فیزیکی ارسال مدارک است که چرخه کاری زمان بری دارد، به‌ طوری‌ که برای صدور مدارک قطعی دانش‌آموختگان، ابتدا پرونده تحصیلی دانشجو پس از بررسی در دانشکده مربوطه به اداره کل دانش‌آموختگان واحد ارسال و پس از بررسی مجدد، مدرک موقت برای دانشجو صادر می‌شود.

عابدی خاطرنشان کرد: برای صدور دانشنامه نیز پرونده دانشجو از طریق دبیرخانه واحد به دبیرخانه سازمان مرکزی ارسال و پس از آن به اداره کل دانش‌آموختگان ارجاع داده می‌شود. این اداره کل نیز پس از صدور دانشنامه، اصل مدرک را از طریق دبیرخانه سازمان به واحد مبدا ارسال و دانشجو با مراجعه به واحد دانشگاهی خود دانشنامه را دریافت می‌کند.

وی با بیان اینکه درخواست ریزنمرات دانشجویان نیز بروز ارائه می‌شود، گفت: پیش از این صدور ریزنمرات برای مراجعه کنندگان وقت‌گیر بود و روزانه در سه نوبت صادر می‌شد.

ارائه ریز نمرات در ۲۰ دقیقه

مدیرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: اکنون رسیدگی به درخواست ریزنمرات برای افرادی که درخواست حضوری و البته ضروری دارند، در سه نوبت حذف شده و هر زمان از ساعت کاری متقاضیان به اداره کل فارغ‌التحصیلان مراجعه کنند، حداکثر ظرف مدت ۳۰ دقیقه ریزنمرات آنها صادر می‌شود.

عابدی با اشاره به برنامه‌های اداره کل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی برای تسریع در انجام امور فارغ‌التحصیلان، اظهار داشت: روند بررسی تا ارسال و صدور دانشنامه‌ها پروسه زمان‌بری است که می‌توان با مکانیزه کردن آن، همه این مراحل را از طریق اتوماسیون امن و محرمانه اداری انجام داد و در کمترین زمان به دانش‌آموختگان خدمت‌رسانی کرد.

وی افزود: با توجه به برنامه جامع فناوری اطلاعات حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی و راه اندازی سامانه جامع ساجد، سامانه دانش آموختگان نیز در این مجموعه راه اندازی خواهد شد.

حذف صدور مدرک موقت فارغ‌التحصیلان برای دانش‌آموختگان واجد شرایط

مدیرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه حذف صدور مدرک موقت فارغ‌التحصیلان برای دانش‌آموختگان واجد شرایط در دستور کار این اداره کل گرفته، تاکید کرد: حذف مدرک موقت برای دانش‌آموختگان علاوه بر اینکه باعث می‌شود دانشنامه فارغ‌التحصیلان در کوتاه‌ترین زمان صادر شود، صرفه‌جویی چند صد میلیون تومانی نیز برای دانشگاه در بر خواهد داشت.

عابدی ایجاد سامانه جامع دانش‌آموختگان را یکی از برنامه‌های جدی اداره کل دانش‌آموختگان عنوان کرد و افزود: از سال گذشته طرح اولیه این سامانه نوشته و در این دوره جزئیات این سامانه بررسی شده است. اجرای این سامانه میلیاردها تومان صرفه‌جویی برای دانشگا آزاد اسلامی به دنبال خواهد شد.

وی درباره خدمات و مزایای این سامانه، گفت: از صفر تا صد کارهایی که به صورت حضوری و فیزیکی در اداره کل دانش‌آموختگان انجام می‌شود، در سامانه جامع دانش‌آموختگان اجرایی خواهد شد.

مدیرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: اداره کل دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی طرح‌های زیادی دارد که در صورت اجرایی شدن آنها بیش از ۲۰ میلیارد تومان درآمدزایی و صرفه‌جویی برای دانشگاه خواهد داشت.

ایجاد دارالترجمه رسمی در دانشگاه آزاد

عابدی افزود: ایجاد دارالترجمه رسمی در سازمان مرکزی درحال پیگیری است.

وی عنوان کرد: از سال گذشته تا پایان شهریورماه امسال اداره کل دانش‌آموختگان برای بیش از ۴۴ هزار نفر ریزنمرات صادر کرده و می‌توان گفت سالانه هزاران دانش‌آموخته دانشگاه آزاد اسلامی با مراجعه به اداره کل دانش‌آموختگان ریزنمرات خود را برای ارسال به دانشگاه‌های خارج از کشور دریافت و پس از ترجمه آن در دارالترجمه‌های رسمی، ریزنمرات به دانشگاه مقصد ارسال می‌کنند. با ایجاد دارالترجمه در دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر تسریع در روند کاری دانشجویان، مزیت های دیگری نیز متوجه دانشگاه خواهد شد.

مدیرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در یک سال و نیم گذشته ۶۱۰ هزار دانشنامه تائید شده از سوی این اداره کل صادر شده است، گفت: یکی دیگر از پیشنهادهایی که برای ایجاد تحول در اداره کل دانش‌آموختگان مدنظر داریم، صدور دانشنامه‌های جدید با نمادهای اسلامی ایرانی، لایه‌های امنیتی بالا و قابلیت‌های بروز است.

عابدی اظهار داشت: یکی دیگر از طرح‌هایی که برای دانشنامه‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی داریم، ۲ زبانه شدن آنهاست که با این کار همه دانشنامه ها با زبان فارسی و انگلیسی صادر می شود تا دانش‌آموختگان دیگر نیاز به ترجمه انگلیسی مدرک تحصیلی خود نداشته باشند.

 

دانشگاه شریف دانشجو ارشد بدون کنکور پذیرش می کند (97/9/18)

ایران کنفرانس

دانشگاه شریف دانشجو ارشد بدون کنکور پذیرش می کند

دانشگاه صنعتی شریف برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ دانشجوی بدون آزمون کارشناسی ارشد پذیرش می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه صنعتی شریف براساس آیین نامه استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد دانشجوی بدون آزمون پذیرش می کند که متقاضیان باید مدارک خود را تا یکم دی ماه به دفتر استعدادهای درخشان این دانشگاه ارائه کنند.

مدارک دوره های مجازی، نیمه حضوری و غیرحضوری، نوبت دوم و دانشگاه آزاد برای ورود به این دوره پذیرش نخواهد شد.

درخواست متقاضی تنها برای ورود به یک رشته تحصیلی بررسی خواهد شد.

 

متقاضیان دکتری برای انتخاب دانشگاه های خارج از کشور محدود شدند (97/9/16)

ایران کنفرانس

متقاضیان دکتری برای انتخاب دانشگاه های خارج از کشور محدود شدند

اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم شرط جدید پذیرش مدرک دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور را برای دوره دکتری اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم اعلام کرد: از تیرماه ۹۸ مقاضیان دکتری خارج از کشور فقط در دانشگاه های ممتاز و خوب ثبت نام کنند در غیر این صورت مدارک آنها فقط تا مقطع کارشناسی ارشد بررسی می شود.

ضروری است متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های خارج از کشور از تاریخ یک تیر ۹۸، صرفأ در دانشگاه‌های گروه الف (ممتاز) و گروه ب (خوب) قابل مشاهده در پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل، ثبت نام رسمی کنند.

لذا مدارک صادره از دانشگاه‌های گروه ج (متوسط) چنانچه پذیرش رسمی آنها پس از تاریخ یاد شده باشد، صرفأ تا مقطع کارشناسی ارشد قابل بررسی و ارزشیابی است.

 

برگزاری آزمون جامع دوره دکتری دانشگاه آزاد تا نیمه اول دی‌ماه (97/9/14)

ایران کنفرانس

برگزاری آزمون جامع دوره دکتری دانشگاه آزاد تا نیمه اول دی‌ماه

آزمون جامع دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی تا نیمه اول دی‌ماه برگزار خواهد شد، نمره ملاک قبولی در این آزمون ۱۶ است.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، آزمون جامع دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی نیمه اول دی‌ماه برگزار می‌شود.

براساس ضوابط دانشگاه کسانی در این آزمون به عنوان قبول تلقی می‌شوند که نمره بالای ۱۶ کسب کنند.

دانشجویان برای شرکت در آزمون باید همه دروس نظری خود را با معدل ۱۶ سپری کرده باشند.

براساس اعلام دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویانی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند که برای ترم جاری انتخاب واحد کرده باشند.

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس ضوابط این دانشگاه می‌توانند به دو صورت در آزمون جامع شرکت کنند یا باید حداقل نمره قبولی را کسب کنند و وارد آزمون جامع شوند یا اینکه نمره مشروط (کمتر از نمره حدنصاب) را به دست آورند و در آزمون جامع شرکت کنند و در فرصتی دیگر نمره قبولی زبان را کسب کنند.

در بخشنامه دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه آمده است دانشجویان برای ورود به مرحله آزمون جامع دوره دکتری باید حداقل نمره ۵۰ یا نمره مشروط ۴۰ از آزمون EPT را کسب کنند. همچنین این دانشجویان می‌توانند نمره حداقلی ۶۵ و نمره مشروطی ۵۲ در آزمون تافل، نمره حداقلی ۵۲۰ و نمره مشروطی ۴۱۶ در آزمون تافل پیپر، نمره حداقل ۶۵ و مشروطی ۵۹ در آزمون NCHE و MSRT‌، نمره حداقلی ۵۲۰ و نمره مشروطی ۴۳۲ از آزمون تولیمو و نمره حداقلی ۶ و نمره مشروطی ۴,۸ از آزمون آیتلس را کسب کنند.

تا پایان امسال دانشجویان دوره دکتری در ماه‌ها دی، بهمن و اسفند می‌توانند در آزمون زبان EPT که متعلق به دانشگاه آزاد است شرکت کنند.

در صورتی که دانشجویان بتوانند در آزمون جامع قبول شوند و نمره زبان را نیز ارائه دهند، ترم آینده وارد تدوین مراحل اولیه رساله دوره دکتری خود خواهند شد.

 

پرطرفدارترین رشته ها در جذب هیات علمی اعلام شد (97/9/12)

ایران کنفرانس

پرطرفدارترین رشته ها در جذب هیات علمی اعلام شد

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم ۳۰ رشته پرمتقاضی کل فراخوان های این مرکز از شهریور ۹۴ الی شهریور ۹۷ را اعلام کرد.

محمدرضا رضوان طلب در گفتگو با خبرنگار مهر، پرتقاضاترین رشته ها در کل فراخوان ها (شهریور ۹۴ لغایت شهریور ۹۷) را اعلام کرد.

براساس اعلام رئیس مرکز جذب وزارت‌علوم ۳۰ رشته از تمام رشته های دیگر پر تقاضاتر بودند که عناوین آنها به شرح زیر است:

رشته

تعداد شرکت کنندگان

مهندسی برق

۲۸۶۵

مهندسی عمران

۲۴۷۳

شیمی

۲۴۳۶

مهندسی کامپیوتر

۲۱۸۸

مهندسی مکانیک

۲۱۴۳

مدیریت

۱۹۶۵

حقوق

۱۴۶۵

ریاضی

۱۴۲۳

فیزیک

۱۳۹۳

مهندسی کشاورزی

۱۳۹۱

زیست شناسی

۱۳۶۴

معماری

۱۲۲۳

مهندسی معماری

۱۱۸۳

روانشناسی

۱۱۲۲

الهیات و معارف اسلامی

۹۷۰

مهندسی شیمی

۹۵۳

تربیت بدنی و علوم ورزشی

۹۴۳

حسابداری

۹۳۲

مهندسی صنایع

۸۸۰

زبان انگلیسی

۷۸۳

تربیت بدنی

۷۷۴

مدیریت بازرگانی

۷۴۹

زبان و ادبیات فارسی

۷۰۸

مهندسی مواد

۷۰۷

علوم تربیتی

۶۷۹

اقتصاد

۶۷۷

علوم سیاسی

۵۶۴
بیوتکنولوژی

۵۲۰

جغرافیا

۵۱۶

شهرسازی

۵۱۶

مجموع تعداد متقاضیان این ۳۰ رشته

۳۶۵۰۵

سهم متقاضیان این ۳۰ رشته از کل تقاضا(۴۴۷ رشته)

۵۳ درصد

رئیس مرکز جذب وزارت علوم همچنین پرتقاضاترین رشته ها در کل فراخوان ها (شهریور ۹۴ لغایت شهریور ۹۷) را نیز براساس جنسیت  اعلام کرد که به شرح زیر است.

بررسی جنسیت پرتقاضا ترین رشته ها در کل فراخوان ها (شهریور ۹۴ لغایت شهریور ۹۷)

رشته تعداد تعداد خانم ها تعداد آقایان

درصد حضور خانم ها

درصد حضور آقایان

مهندسی برق ۲۸۶۵ ۷۴۰ ۲۱۲۵

۲۶

۷۴

مهندسی عمران ۲۴۷۳ ۴۴۳ ۲۰۳۰

۱۸

۸۲

شیمی ۲۴۳۶

۱۵۸۸

۸۴۸

۶۵

۳۵

مهندسی کامپیوتر ۲۱۸۸ ۱۰۲۱ ۱۱۶۷

۴۷

۵۲

مهندسی مکانیک ۲۱۴۳ ۲۷۶ ۱۸۶۷

۱۳

۸۷

مدیریت ۱۹۶۵ ۷۴۸ ۱۲۱۷

۳۸

۶۲

حقوق ۱۴۶۵ ۴۴۸ ۱۰۱۷

۳۱

۶۹

ریاضی ۱۴۲۳ ۷۳۲ ۶۹۱

۵۱

۴۹

فیزیک ۱۳۹۳ ۷۰۹

۶۸۴

۵۱

۴۹

مهندسی کشاورزی ۱۳۹۱ ۵۸۱ ۸۱۰

۴۲

۵۸

زیست شناسی ۱۳۶۴ ۹۷۹ ۳۸۵

۷۲

۲۸

معماری ۱۲۲۳ ۷۱۶ ۵۰۷

۵۹

۴۱

مهندسی معماری ۱۱۸۳ ۷۰۹ ۴۷۴

۶۰

۴۰

روانشناسی ۱۱۲۲ ۷۶۲ ۳۶۰

۶۸

۳۲

الهیات و معارف اسلامی ۹۷۰ ۲۸۰ ۶۹۰

۲۹

۷۱

مهندسی شیمی ۹۵۳ ۴۲۴ ۵۲۹

۴۴

۵۶

تربیت بدنی و علوم ورزشی ۹۴۳ ۴۲۲ ۵۲۱

۴۵

۵۵

حسابداری ۹۳۲ ۴۲۹ ۵۰۳

۴۶

۵۴

مهندسی صنایع ۸۸۰ ۲۹۸ ۵۸۲

۳۴

۶۶

زبان انگلیسی ۷۸۳ ۴۴۸ ۳۳۵

۵۷

۴۳

تربیت بدنی ۷۷۴ ۳۳۴ ۴۴۰

۴۳

۵۷

مدیریت بازرگانی ۷۴۹ ۳۲۴ ۴۲۵

۴۳

۵۷

زبان و ادبیات فارسی ۷۰۸ ۴۲۸ ۲۸۰

۶۰

۴۰

مهندسی مواد ۷۰۷ ۲۰۱ ۵۰۶

۲۸

۷۲

علوم تربیتی ۶۷۹ ۳۵۳ ۳۲۶

۵۲

۴۸

اقتصاد ۶۷۷ ۳۸۱ ۲۹۶

۴۲

۵۸

علوم سیاسی ۵۶۴ ۱۲۳ ۴۴۱

۲۲

۷۸

بیوتکنولوژی ۵۲۰ ۲۸۲ ۲۳۸

۵۴

۴۶

جغرافیا ۵۱۶ ۱۷۴ ۳۴۲

۳۴

۶۶

شهرسازی ۵۱۶ ۲۷۵ ۲۴۱

۵۲

۴۷

مجموع تعداد متقاضیان این ۳۰ رشته ۳۶۵۰۵ ۱۵۵۲۸ ۲۰۹۷۷

۴۴

۵۶

سهم متقاضیان این ۳۰ رشته از کل تقاضا(۴۴۷ رشته) ۵۳ درصد مجموع تعداد خانم ها دراین ۳۰ رشته مجموع تعداد آقایان دراین ۳۰ رشتته

میانگین درصد حضور خانم ها در این ۳۰ رشته

میانگین درصد حضور آقایان در این ۳۰ رشته

به گزارش مهر، رشته مهندسی برق در صدر این ۳۰ رشته قرار داشته و رشته های مهندسی عمران و شیمی در رتبه های بعدی قرار دارند. در مجموع  تعداد متقاضیان این ۳۰ رشته ۳۶ هزار و ۵۰۵ نفر بودند که ۵۳ درصد متقاضیان را به خود اختصاص داده است.

براساس جنسیت پرتقاضاترین رشته ها در کل فراخوان ها (شهریور ۹۴ لغایت شهریور ۹۷) میانگین درصد حضور خانم ها در  این ۳۰ رشته ۴۴ درصد بوده است.

همچنین از مجموع ۳۶ هزار و ۵۰۵ نفر متقاضی ۳۰ رشته پر متقاضی ۱۵ هزارو ۵۲۸ نفر آنان را بانوان تشکیل داده اند.

 
مطالب بیشتر...

همایش بین المللی افق های نوین در علوم شیمی و زیست شناسی

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان