دومین کنفرانس بین المللی روانشناسی،مشاوره،تعلیم و تربیت

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

کل

دهمین کنفرانس آموزش شیمی ایران در دانشگاه علم و صنعت ایران

ایران کنفرانس

دهمین کنفرانس آموزش شیمی ایران در دانشگاه علم و صنعت ایران

دهمین کنفرانس دو سالانه آموزش شیمی ایران، روزهای سوم و چهارم شهریور ماه 1397 در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار خواهد شد.
این دوره از کنفرانس با شعار «تدریس مبتنی بر بافتار، از مدرسه تا دانشگاه» و با هدف معرفی و سریان این شیوه جدید تدریس در میان دست اندر کاران دانش شیمی برگزار می شود و در آن چهارده محور به شرح: آموزش شیمی، محیط زیست و توسعه پایدار؛ نقد و بررسی برنامه­ ی درسی، سرفصل درس­ ها و محتوای کتاب­ های درسی شیمی دوره­ ی متوسطه دوم؛ اخلاق علمی در آموزش و پژوهش شیمی؛ ایجاد پیوند میان آموزش و پژوهش ؛ درس پژوهشی و اقدام پژوهشی؛ آسیب شناسی فرآیند تدریس شیمی در نظام آموزشی؛ آموزش شیمی در دانشگاه؛ استانداردها و شایستگی های حرفه­ ای استادان و دانش آموختگان؛ آموزش شیمی و فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ یادگیری الکترونیکی و آموزش از راه دور؛ آموزش شیمی مبتنی بر آزمایشگاه؛ آموزش شیمی و فناوری آموزشی با تأکید بر وسایل الکترونیکی همراه؛ شیمی و آموزش مهارت­ های زندگی؛ آموزش همگانی شیمی؛ آموزش شیمی و عرصه­ های نو : شیمی سبز، نانو شیمی و ...؛ آموزش شیمی و صنعت، کار آفرینی و نیازهای علمی صنایع؛ طراحی و اجرای آزمایش­  های کم هزینه و استانداردهای تألیف کتاب­ های درسی، مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.
در مراسم افتتاحیه این کنفرانس، رییس دانشگاه، دبیرکنفرانس و نماینده انجمن شیمی سخنرانی خواهند کرد. سپس رییس و مدیر ترویج علم موزه علوم و فناوری سخنرانی می کند و در ادامه، نمایشگاه رازی افتتاح خواهد شد. این نمایشگاه به مناسبت نزدیکی زمان کنفرانس به پنجم شهریورماه-روز زکریای رازی- توسط موزه علوم و فناوری ایران برپا خواهد شد و به شیوه ای جالب و دیدنی، شرکت کنندگان را به زمان رازی برده و تلاش می کند حس و حال زمان کیمیاگری و دانشمندان علوم اسلامی و ایرانی را به تماشاگر القا نماید.
در روز اول همایش، دو سخنرانی کلیدی (دکتر عیسی یاوری: از کیمیاگری تا شیمی جدید در ایران-  دکتر حسن حذرخانی: آموزش شیمی، چالشها و چشم اندازها) و دو پنل تخصصی تحت عناوین «سرفصل دروس کارشناسی شیمی» و «بررسی محتوی و رویکرد سازمان دهی کتاب های درسی شیمی متوسطه دوم» برگزار می شود.
در روز دوم دهمین کنفرانس آموزش شیمی ایران نیز دو سخنرانی کلیدی (خانم مهندس رستگار: پیوستگی رویکردهای یادگیری و ارزشیابی-  آقای دکتر نعمت ا.. ارشدی: تدریس شیمی به روش مبتنی بر بافتار) و یک پنل تخصصی با عنوان «وضعیت تربیت دبیر در کشور با تاکید بر برنامه جدید رشته آموزش شیمی» ارایه و برگزار می شود.
در این کنفرانس، افزون بر 50 مقاله در قالب پوستر و سخنرانی، چهار کارگاه آموزشی با عناوین: شیمی مواد مخدر؛ طراحی و انجام آزمایش های ساده برای دبیرستان های کشور و کارگاه آموزش میکروسکوپ الکترونی ارایه خواهد شد.
دکتر فرانک منطقی (عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران)- دبیر؛ دکتر زهرا احمد آبادی (عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد)- دبیر علمی و دکتر محبوبه ربانی (عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران)- دبیر اجرایی دهمین کنفرانس آموزش شیمی ایران هستند.
از تمامی علاقه مندان به تدریس شیمی دعوت می شود تا در این گردهمایی دو سالانه استادان، دبیران، مربیان، مدرسان و دانشجویان شیمی شرکت کنند.

 

آخرین بروزرسانی (سه شنبه ، 30 مرداد 1397 ، 15:13)

 

نتایج کنکور دکتری ۹۷ هفته آینده اعلام می شود (97/5/30)

ایران کنفرانس

نتایج کنکور دکتری ۹۷ هفته آینده اعلام می شود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج نهایی آزمون دکتری سال ۹۷ هفته آینده اعلام می شود.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تعداد ۲۳۴ هزار و ۷۰۶ داوطلب در آزمون دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۹۷ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ثبت نام کردند که از این تعداد، ۱۸۷ هزار و ۸۲۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند.

وی گفت: پذیرفته شدگان از میان داوطلبان آزمون دکتری که مجاز به انتخاب رشته شدند و پس از کسب حد نصاب لازم، مراحل مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و... دانشگاه ها را با موفقیت به پایان رساندند، اعلام می شوند.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: نتایج نهایی آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۱۳۹۷ هفته آینده (هفته اول شهریورماه ۹۷) منتشر می شود.

آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۱۳۹۷ روز چهارم اسفندماه ۹۶ در ۱۱۷ حوزه امتحانی در ۵۵ شهر کشور برگزار شد.

 

نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ هفته دوم شهریور اعلام می شود (97/5/30)

ایران کنفرانس

نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ هفته دوم شهریور اعلام می شود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان اعلام نتایج آزمون های سراسری و کارشناسی ارشد سال ۹۷ گفت: نتایج کنکور کارشناسی ارشد هفته دوم شهریور ماه ۹۷ اعلام خواهد شد.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: نتایج کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۷ نیز هفته دوم شهریور ماه ۹۷ اعلام خواهد شد.

به گزارش مهر، آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در روزهای پنجشنبه ۶ و جمعه ۷ اردیبهشت ۹۷ برگزار شده است.

 

فرهاد رهبر از دانشگاه آزاد رفت/ طهرانچی سرپرست شد (97/5/28)

ایران کنفرانس

فرهاد رهبر از دانشگاه آزاد رفت/ طهرانچی سرپرست شد

با تصمیم هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه عزل و طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد استان تهران به عنوان سرپرست معرفی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز هیات‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور علی‌اکبر ولایتی جلسه فوری تشکیل داد.

در این جلسه عزل رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بررسی شد و با تصمیم اعضاء فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی عزل شد.

محمدمهدی طهرانچی با تصمیم هیأت امنای دانشگاه به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شد.

وی  پیش از این رئیس دانشگاه‌ آزاد استان تهران بوده و از سال ۹۱ تا ۹۵ریاست دانشگاه شهید بهشتی را بر عهده داشته است.

دانشگاه آزاد نیز با تأیید این خبر اعلام کرد: جلسه فوق‌العاده هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور اکثریت اعضاء تشکیل و پس از بحث و بررسی مسائل مدیریتی دانشگاه، از زحمات جناب آقای دکتر فرهاد رهبر تقدیر و تشکر به عمل آمد و آقای دکتر محمدمهدی طهرانچی به اتفاق آراء به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شد.

دکتر طهرانچی که در پرونده کاری خود ریاست دانشگاه شهید بهشتی، معاونت علمی آستان قدس رضوی، معاونت پژوهش‌های علم و فناوری مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، ریاست مرکز نشر دانشگاهی و ... را دارد در اوایل تابستان سال گذشته علاوه بر عضویت در هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، ریاست دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان تهران را عهده‌دار شد.

دکتر طهرانچی که یکی از دانشمندان فیزیک حال حاضر کشور است، استادتمام دانشگاه شهید بهشتی بوده و از سال 1385 تاکنون به عنوان استاد فیزیک در این دانشگاه مشغول به تدریس و تحقیق است.

وی استاد نمونه کشوری در سال ۱۳۹۱ با اچ ایندکس ۱۴ و دارای ۸۷ مقاله با نمایه بین المللی و ۱۳۵ ارائه در کنفرانس های معتبر علمی بین‌المللی و ملی و دارای ۱۷ طرح ملی پژوهشی است.

وی علاوه بر آنکه دارای پتنت بین‌المللی است، همچنین رئیس کمیسیون علوم پایه شورای عالی عتف و صاحب نظر در حوزه سیاستگذاری و برنامه ریزی آموزش عالی است.

 

شرط جدید برای جذب اساتید جوان/ اعطای گرنت برای رفع نیازهای کشور (97/5/27)

ایران کنفرانس

شرط جدید برای جذب اساتید جوان/ اعطای گرنت برای رفع نیازهای کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود برومند  در نشست معاونان پژوهشی دانشگاه های کشور در وزارت علوم گفت: از سال ۹۸ اعضای هیات علمی جوان کشور باید ۶ ماه دوره های تخصصی مربوط به دروسی که خوانده اند را بگذرانند.

وی افزود: این دوره ها به صورت نیمه وقت و تمام وقت خواهد بود و برای شرایط استخدامی این افراد الزام آور است.

معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: این طرح برای دیگر اعضای هیات علمی به صورت اختیاری خواهد بود و امتیاز مثبت برای آنها خواهد داشت.

برومند با اشاره به اجرای طرح ساز و کار اختصاص بودجه های پژوهشی در وزارت علوم گفت: از ابتدای مهر ماه این طرح اجرا می شود.

وی افزود: این طرح در تمامی حوزه ها از جمله علوم انسانی، فنی و مهندسی و هنر نیازهای کشور را به صورت فراخوان اعلام می کند و اعضای هیات علمی برای رفع این نیازها گرنت علمی دریافت خواهند کرد.

معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: طی چهار هفته آینده اولین ویرایش این طرح به دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ارسال خواهد شد.

برومند اظهار داشت: موضوع توسعه کارآفرینی، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری از برنامه های معاونت پژوهشی وزارت علوم به شمار می رود که در این راستا به موضوع افزایش کیفیت توجه خواهد شد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر دستاوردهای خوبی در پارک های علم و فناوری و پژوهشگاه ها داریم اما نیازمند یک جهش وسیع هستیم.

معاون پژوهشی وزارت علوم اضافه کرد: تمرکز بر چالش های ملی کشور به خصوص چالش های زیست محیطی از اولویت های وزارت علوم است که در این راستا برنامه ریزی های لازم را انجام خواهیم داد.

برومند با اشاره به جایگاه ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: باید بستری فراهم شود تا اعضای هیات علمی در همه حوزه های تخصصی خود بتوانند ارتباط دقیق و مستمر با بخش ها، دستگاه ها و سازمان های مربوطه خود داشته باشند.

وی عنوان کرد:  در حال حاضر طرح های صنعتی در دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور اجرا می شود اما باید موضوع افزایش کیفیت را در این پروژه ها مد نظر قرار دهیم که در این راستا نیازمند مدیران تحقیقاتی هستیم بنابراین باید برای تربیت این مدیران آموزش های لازم را ارائه کنیم.

معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: تمرکز بر برنامه محور کردن فعالیت های پژوهشی از دیگر اولویت های وزارت علوم است چرا که نباید فعالیت های پژوهشی بر اساس وظایف روزمره دنبال شود.

برومند با بیان اینکه شناسایی توانمندی اساتید، دانشجویان و دانشگاه ها در مناطق مختلف کشور بسیار مورد توجه است افزود: ما نمی خواهیم دو دانشگاه تهران یا صنعتی شریف داشته باشیم بلکه هر دانشگاهی باید اولویت ها و برنامه های خود را به صورت منطقه ای و ملی دنبال کند.

وی اظهار داشت: شکل گیری تیم های پژوهشی بسیار مورد اهمیت است چرا که چالش های کشور نسبت به گذشته متفاوت تر شده و برای رفع آنها نیازمند فناوری های گوناگون و تیم های تخصصی هستیم.

معاون پژوهشی وزارت علوم اضافه کرد: یکی از نیازهای امروز وزارت علوم ایجاد نظام آماری است که در حال حاضر با معاونت های مختلف وزارت علوم صحبت کردیم و قرار است یک نظام آماری یکپارچه در این وزارتخانه تشکیل شود.

 
مطالب بیشتر...

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان